اخبار ارز دیجیتال

پلتفرم های معاملاتی رمزارز بخشی از حلقه ارز غیرقانونی 2.2 میلیارد دلاری چین بودند

آخرین ورشکستگی یکی دیگر از جنگ‌های چین علیه فرار سرمایه است که برخی معتقدند دلیل واقعی ادامه ممنوعیت ارزهای دیجیتال در این کشور است.

طبق گزارش‌های رسانه‌های اجتماعی در ۲۴ دسامبر، مقامات چینی یک عملیات بانکی زیرزمینی ۲.۲ میلیارد دلاری را که ادعا می‌شد از پلت‌فرم‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال خارجی برای کمک به مشتریان برای دور زدن کنترل‌های سرمایه در کشور استفاده می‌کرد، منهدم کردند. چین گزارش هایی را به اشتراک گذاشته است مبنی بر اینکه پلیس پول چین یک بانک زیرزمینی را با استفاده از ارز دیجیتال برای دور زدن محدودیت های ارزی کشف کرده است.

ژو شیائو، بازرس اداره ارز دولتی در چینگدائو، توضیح داد که بانک‌های زیرزمینی ارزهای مجازی می‌خرند و سپس ارزهای مجازی را از طریق پلتفرم‌های تجارت خارجی می‌فروشند تا ارز خارجی مورد نیاز خود، فرآیند تبدیل یوان و ارزهای خارجی را دریافت کنند. این اقدام غیرقانونی خرید و فروش ارز است، گزارش شده است که بازرسان در محل 28000 دلار (200000 یوان چین) ارزهای رمزنگاری شده از جمله Tether، Litecoin را کشف و ضبط کردند.

قوانین چین شهروندان چینی را از مبادله بیش از 50000 دلار ارز در سال محدود می کند مگر اینکه مجوز داشته باشند، دور زدن آنها توسط دولت پولشویی تلقی می شود، برخی معتقدند این کنترل سرمایه دلیل واقعی موضع چین در برابر ارز دیجیتال است. با این حال، دولت چین اعلام کرد که این ممنوعیت به دلیل استفاده از ارز دیجیتال برای شستشوی عواید ناشی از جرم بوده است. در سال 2016، چین مقررات سختگیرانه ارزی وضع کرد که بانک ها، شرکت ها و افراد را ملزم به بستن حساب های سرمایه می کرد.

این بدان معناست که پول نمی‌تواند آزادانه در داخل یا خارج از کشور حرکت کند مگر اینکه از این قوانین کاملاً کنترل شده دولتی برای جلوگیری از فرار سرمایه پیروی کند. یک سال بعد، چین مبادلات رمزنگاری را در این کشور ممنوع کرد، در سال 2021 چین ممنوعیت شدیدی را برای ارزهای دیجیتال اعمال کرد که همچنان در این کشور باقی مانده است. مکان امروز در ماه مارس، یک تحقیق نشان داد که کارمندان و داوطلبان Binance به مشتریان در چین کمک می‌کنند تا رویه‌های صرافی خود را بشناسید (KYC) را دور بزنند. در 23 دسامبر، SCMP گزارش داد که کاربران در چین با اعلام نادرست مکان خود به عنوان تایوان به Binance دسترسی پیدا کرده اند.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا