اخبار ارز دیجیتال

پیش بینی 31 شرکت فین تک: قیمت بیت کوین در سال جاری به 87 هزار دلار خواهد رسید

قیمت بیت کوین در سال 2024 بر اساس پیش بینی های 31 شرکت فین تک از 100 هزار دلار تا 1.5 میلیون دلار برآورد شده است.

به گزارش کوین اکسو و به نقل از cryptobriefing، داده های جمع آوری شده توسط CoinGecko از تحقیقات Finder نشان می دهد که چهارمین رویداد نصف شدن بیت کوین و تصویب اولین ETF نقطه ای آن در ایالات متحده، پیش بینی قیمت این دارایی دیجیتال برای سال 2024 در محدوده 100 است. او به 1000 تا 1.5 میلیون دلار رسید. میانگین قیمت پیش بینی شده بیت کوین در 31 پیش بینی مدیران شرکت های مختلف فین تک، 87000 دلار است.

این رقم نه تنها نشان دهنده انتظارات فعالان صنعت برای عملکرد بهتر بیت کوین در سال 2024 است، بلکه نشان دهنده احساسات مثبت و درک آنها از پتانسیل رشد این دارایی دیجیتال پس از نصف شدن است. جالب اینجاست که تقریبا نیمی از کارشناسان مورد بررسی معتقدند که بیت کوین در حال حاضر کمتر از آنچه که باید ارزش گذاری شده است. اما 10 درصد از این مدیران نیز فکر می کنند که قیمت بیت کوین بیش از حد افزایش یافته است.

هاوینگ رویدادی است که در آن پاداش استخراج‌کنندگان بیت‌کوین برای استخراج موفقیت‌آمیز هر بلوک تا 50 درصد کاهش می‌یابد و در نتیجه عرضه روزانه بیت‌کوین به نصف می‌رسد. این شوک عرضه توسط تحلیلگران به عنوان یک رویداد کلیدی برای ردیابی چرخه‌های بازار کریپتو تلقی می‌شود و کهنه‌کاران بازار کریپتو نیز توجه زیادی به آن دارند.

6 پیش بینی قیمت بیت کوین
6 پیش بینی قیمت بیت کوین

با این حال، تشخیص تنوع قیمت‌های ارائه‌شده در این پیش‌بینی‌ها مهم است، زیرا پیچیدگی و عدم قطعیت ذاتی بازار ارزهای دیجیتال را برجسته می‌کند. به عنوان مثال، ARK Invest پیش بینی می کند که قیمت بیت کوین در بدترین سناریو تا سال 2030 به رقم خیره کننده 600000 دلار خواهد رسید. از سوی دیگر، شرکت‌های دیگری مانند Matrixport و BitQuant هدف نزدیک‌تری دارند و قیمتی بین 80000 تا 250000 دلار برای بیت‌کوین تا پایان سال 2024 تعیین کرده‌اند.

عوامل بی‌شماری که بر قیمت ارزهای دیجیتال تأثیر می‌گذارند، از نقدینگی بازار گرفته تا روندهای کلان اقتصادی، در این پیش‌بینی‌های بسیار متنوع نقش دارند.

این طیف گسترده از قیمت های تخمینی را می توان با گزارش ارزش گذاری اخیر VanEck در مورد قیمت Solana نشان داد. VanEck انتظار دارد که Solana تا سال 2030 بین 10 تا 3211 دلار قیمت داشته باشد. این ماهیت سوداگرانه بازار ارزهای دیجیتال را برجسته می کند، جایی که حتی مطمئن ترین پیش بینی ها می توانند طیف گسترده ای از نتایج را داشته باشند.

بنابراین، سرمایه گذاران و علاقه مندان به بازار کریپتو باید از منظری متعادل به این پیش بینی ها نگاه کنند. در حالی که هدف قیمت 87000 دلار یک شاخص ارزشمند از احساسات حاکم بر بازار است، باید در پویایی بازار ارزهای دیجیتال و تحولات احتمالی آینده در نظر گرفته شود.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا