اخبار ارز دیجیتال

چرا با وجود تایید ETF اتریوم، بازار کریپتو دوباره قرمز شده است؟

در میان نگرانی های نظارتی و تورمی، قیمت بسیاری از ارزهای دیجیتال دوباره کاهش یافته است. در این راستا، قیمت بیت کوین (BTC) به کانال 67000 دلار سقوط کرد و ارزش کل بازار کریپتو نیز به 2.54 تریلیون دلار کاهش یافت.
نگاهی به چنین شاخص هایی نشان می دهد که ورود ارزهای دیجیتال به صرافی ها به میزان قابل توجهی افزایش یافته است که نشان دهنده فروش دارایی ها توسط سرمایه گذاران است.
در همین حال، معیارهایی مانند تعداد آدرس‌های فعال، حجم تراکنش و فعالیت شبکه نشانه‌هایی از کاهش را نشان می‌دهند. این کاهش فعالیت نشان‌دهنده کاهش علاقه و مشارکت سرمایه‌گذاران در اکوسیستم کریپتو است که به نوبه خود می‌تواند منجر به کاهش قیمت‌ها شود.

علاوه بر این، انتشار صورتجلسه کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) باعث شد معامله گران رویکرد محتاطانه ای در پیش بگیرند. بسیاری از مقامات فدرال رزرو نسبت به فشارهای تورمی ابراز نگرانی کرده اند و پیشنهاد کرده اند که کاهش نرخ بهره در سال جاری را به تاخیر می اندازد. این موضع محتاطانه به احساسات منفی در بازار کریپتو افزود.
اخبار نظارتی نیز به کاهش اخیر بازار کمک کرد. گزارش شده است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) موضع محافظه کارانه ای در مورد لایحه کریپتو که اخیراً توسط مجلس نمایندگان تصویب شده است، حفظ کرده است.
عقب نشینی قیمت در بازار ارزهای دیجیتال را می توان به گزارش شاخص مدیران خرید (PMI) نیز نسبت داد. این گزارش نشان می دهد که اقتصاد ایالات متحده با سریع ترین سرعت خود در دو سال اخیر رشد کرده است. این رشد اقتصادی قوی باعث شده تا معامله گران انتظارات خود را برای کاهش نرخ بهره تعدیل کنند و فشار بیشتری بر بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال وارد کند.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا