اخبار وب 3

چرا ممکن است دولت ها از پذیرش Web3 خودداری کنند؟

فناوری‌های وب 3 در سال 2024 شاهد افزایش علاقه خواهند بود و حتی برخی از دولت‌ها این روند را دنبال می‌کنند و آماده ورود به دنیای مالی غیرمتمرکز هستند. آیا پذیرش گسترده‌تر فناوری‌های Web3 توسط دولت منجر به پذیرش سریع‌تر جهانی می‌شود؟ او برای کسب اطلاعات بیشتر با تعدادی از رهبران صنعت صحبت کرد.

کارشناسان صنعت پیش بینی می کنند که سال 2024 سال خوبی برای صنعت Web3 خواهد بود و پتانسیل بالایی برای پذیرش سریعتر جهانی دارد.

در پایان سال 2023 و همکاری با مرکز تحقیقات اقتصاد دیجیتال دولت ازبکستان (DRC) برای نزدیک کردن Web3 یک گام به شهروندان این کشور و آموزش آنها در مورد فناوری هویت مستقل، بلاک چین و خود بخش Web3.
این نمونه ای از کشوری است که از مرزهای بعدی استقبال می کند، و ما به این موضوع نگاه می کنیم که آیا پذیرش گسترده تر دولت می تواند منجر به پذیرش جهانی Web3 شود یا خیر.

گزارش از که در ژانویه 2024 منتشر شد، نشان داد که این ماه شاهد رشد قابل توجهی در سرمایه گذاری در Web3 بوده است، با افزایش 22 درصدی در سرمایه اولیه و استراتژیک. با بودجه ای بالغ بر 10 میلیون دلار.
کریس ور، مدیر عامل Verida Networks، به Techopedia گفت:

بخش قابل توجهی از جمعیت جهان اکنون دارای دارایی های دیجیتال هستند (بیش از 30 درصد در بسیاری از کشورها)، که نشان دهنده علاقه قابل توجه عمومی به حوزه دارایی های دیجیتال رایگان و فناوری رو به رشد Web3 است.

با این حال، آنچه بسیاری از مردم نمی‌دانند این است که Web3 بسیار فراتر از ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین (BTC) و اتریوم (ETH) است و مجموعه‌ای از فناوری‌های غیرمتمرکز مانند دستگاه‌های IoT و ذخیره‌سازی داده‌ها و همچنین دیجیتالی کردن دارایی‌های ملموس است. مانند املاک و مستغلات، اوراق قرضه و خزانه.

او اضافه کرد که در مرحله کنونی، صنعت Web3 درست همان جایی است که رونق .com با Web2 در اوایل دهه 2000 بود.

«در این دوره، اینترنت به عنوان یک مفهوم پیشگام معرفی شد، اما عدم توسعه برنامه‌های کاربردی منجر به ایجاد وب‌سایت‌های اولیه شد و فناوری مرورگرهای وب در مراحل ابتدایی خود بود و تنها با تصاویر و متن همراه بود.
در شرایط فعلی هم همینطور اگرچه پتانسیل آن به طور گسترده ای شناخته شده است، اما تجربه کاربر هنوز در حال اصلاح است، دقیقاً مانند مراحل اولیه تکامل اینترنت.

در همین حال، صنعت کریپتوکارنسی با پذیرش جهانی دست و پنجه نرم می کند.

بنیانگذار ARIA آناستازیا اولیانووا به Techopedia گفت که با توجه به علاقه دولت های جهانی مانند السالوادور و آرژانتین به صنعت مالی غیرمتمرکز (DeFi)، رهبران دانشمند بیشتری در زمینه فناوری می توانند نقش های تصمیم گیری در G20 را بر عهده بگیرند. با گسترش، این می تواند منجر به پذیرش بیشتر وب 3 و به طور کلی ارزهای دیجیتال شود.

در بخش خصوصی، همه نگاه ها به بازیگران سنتی اصلی مانند بلک راک است. و Société Générale در حال حرکت به سمت ارزهای دیجیتال و Web3 هستند.
انطباق آنها یک بازار سازمان یافته و قانونی تر را تقویت می کند و تنظیم کننده ها را وادار می کند تا گام بردارند و دستورالعمل های واضح تری تنظیم کنند.

با توجه به اینکه Web3 هنوز یک صنعت نسبتاً جوان است، فقدان آموزش، نوسانات بازار و اقدامات اجرایی را می توان به عنوان برخی از بزرگترین چالش ها در نظر گرفت. عمل کنید
گراهام مور، رئیس Tokenization در Polymesh، توضیح داد:

«اعتماد عامل مهم دیگری است. وقتی Web3 یک فناوری کاملاً جدید و ترسناک در نظر گرفته می شود، بسیاری از مردم به پول (یا زمان یا انرژی) خود به آن اعتماد ندارند. با گذشت زمان، افراد بیشتری خواهند دید که وب 3 می تواند مکانی امن برای ذخیره سرمایه و مکانی ارزشمند برای صرف زمان و انرژی باشد.”

علاوه بر این، یکی دیگر از چالش‌های اصلی که ممکن است مانع پذیرش گسترده‌تر Web3 شود، پیچیدگی آن است.
اولیانوا از ARIA با حرکت در معاملات و حدس و گمان های گذشته خاطرنشان کرد که انتقال کیف پول، پل های DeFi و بلاک چین برای افراد محلی غیر رمزنگاری بسیار پیچیده است و ورود به میدان بازی Web3 را برای هر کسی دشوار می کند.

“این منعکس کننده روزهای اولیه محاسبات در دهه 1980 است، زمانی که سیستم هایی مانند DOS توسط تعداد کمی استفاده می شد و پذیرش گسترده فقط با رابط های کاربر پسند مانند مایکروسافت ویندوز حاصل شد.”

به طور کلی، کارشناسان می گویند که چندین استفاده از آنها هنوز به آسانی همتایان Web2 خود نیست، که احتمالاً یکی از رایج ترین موانع بر سر راه پذیرش Web3 است.
علاوه بر این، ایالات متحده در اجرای قوانین و مقررات به عنوان یک کلید برجسته است، که به نوبه خود مانع از “غواصی در این فضا و حرکت رو به جلو” مشاغل می شود.

یکی از بزرگترین ابرقدرت های Web3 این است که چگونه این فناوری کاربران و مالکیت داده ها را در هسته خود قرار می دهد و به آنها اجازه می دهد تصمیم بگیرند که چه کسی به داده ها و اطلاعات شخصی آنها دسترسی دارد و چقدر مایل به اشتراک گذاری است.

در عصر دیجیتالی‌سازی کنونی، دولت‌ها و شرکت‌های بزرگ مقادیر زیادی از داده‌های شخصی را در پایگاه‌های داده متمرکز ذخیره می‌کنند، که می‌تواند منجر به افزایش خطرات نقض حریم خصوصی، نظارت و سوء استفاده، کاهش استقلال فردی و افزایش سوء استفاده از قدرت شود.
وریدا گفت:

اگر افراد کنترل داده های ذخیره شده خود را به روشی کاربر محور در دست بگیرند، می تواند منجر به افزایش امنیت، بهره وری عظیم و چشم انداز فناوری تجدید نظر شده شود. دولت‌ها با بررسی این امکانات، می‌توانند به توسعه و بهبود امنیت سیستم‌های فناوری فعلی ما کمک کنند.”

وی افزود که مشارکت Verida با مرکز تحقیقات اقتصاد دیجیتال نمونه‌ای از دولت‌هایی است که ریسک پذیری و نوآوری را پذیرفته‌اند، زیرا نهادهای حاکم در قلمروی ناشناخته برای توسعه آینده فناوری و سیستم‌های مالی سرمایه‌گذاری می‌کنند.

نیازی به گفتن نیست که سایر دولت‌ها در سراسر جهان نیز شروع به توسعه چارچوب‌های جدیدی کرده‌اند که هدف آن شفاف‌سازی صنعت دارایی دیجیتال، به‌ویژه در آسیا است. اینها شامل نهادینه سازی ارزهای دیجیتال و قانونی کردن پیشنهادات رمز امنیتی (STO) و قانون خدمات پرداخت سنگاپور در کره جنوبی است.

اولیانوا از ARIA افزود که مقررات مطلوب می تواند به دستورالعمل های روشن منجر شود که به نوبه خود ورود صنایع سنتی را تشویق می کند. بودن

این رویکرد از بالا به پایین می تواند پذیرش گسترده را از طریق ارائه دهندگان خدمات سنتی تسهیل کند و منجر به پذیرش جهانی جامع تر Web3 شود.

علاوه بر این، دولت‌ها می‌توانند نقشی کلیدی در کمک به ایجاد محیطی ایفا کنند که یک رابطه همزیستی بین مالی سنتی و غیرمتمرکز را تقویت می‌کند و راه را برای اعتماد بیشتر در این فضا هموار می‌کند.»

اگر انقلاب صنعتی نبود، جهانی که امروز می شناسیم وجود نداشت و همین مفهوم در مورد سرمایه گذاری های Web3 نیز صدق می کند.
اولیانوا توضیح داد که ماهیت بدون مرز Web3 بر اهمیت همکاری جهانی تاکید دارد.

وضعیت فعلی Web3 ناشی از چندین استاندارد نظارتی است که از کشوری به کشور دیگر متفاوت است، پروژه هایی که در اروپا مطابقت دارند، در ایالات متحده با چالش هایی روبرو هستند یا در چین کاملاً ممنوع شده اند، بنابراین برای توسعه یکپارچه فناوری Web3 به همکاری بین المللی نیاز است. . حیاتی می شود.

علاوه بر این، پذیرش گسترده‌تر Web3 به معنای عملکرد بهتر خواهد بود.
Verida توضیح داد:

«دولت‌ها با سیستم‌های پیچیده‌ای عمل می‌کنند که باید با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. آنها داده های مربوط به افراد، شرکت ها و موسسات را رد و بدل می کنند و شبکه ای از ارتباطات را ایجاد می کنند که هر دو است. تعمیر و نگهداری پیچیده و گران قیمت
با این حال، فناوری های Web3 یک جایگزین ارائه می دهند. با دادن کنترل افراد بر هویت، شهرت و داده های خود، دولت ها می توانند این فرآیندها را ساده کنند. “به جای اینکه چندین سیستم با یکدیگر صحبت کنند، آنها باید فقط با یک سیستم ارتباط برقرار کنند – تعامل مستقیم با شهروندان برای درخواست اطلاعات خاص به صورت ایمن و کارآمد.”

به طور کلی، دولت‌ها قدرت زیادی دارند، به این معنی که پذیرش گسترده‌تر Web3 توسط نهادهای حاکم به طور طبیعی منجر به پذیرش سریع‌تر Web3 در جهان می‌شود.

قدرت این را تصور کنید که به 100 میلیون نفر بگویید از فردا استفاده از کیف پول دیجیتال را شروع کنند یا اصرار کنید که همه دانش‌آموزان در یک کشور اعتبار دیجیتال خود را دریافت کنند. آن ها نیاز دارند

تلاش برای هویت دیجیتالی در اروپا نمونه‌ای عالی از این است که چگونه ابتکارات دولتی می‌تواند منجر به پذیرش گسترده شود. موج بزرگ بعدی احتمالاً ارزهای دیجیتال بانک مرکزی خواهد بود که شهروندان را تشویق می کند کیف پول دیجیتال و دارایی های دیجیتال استاندارد شده برای کشورهای مربوطه خود را اتخاذ کنند.
این تغییر نه تنها باعث پذیرش می‌شود، بلکه مجموعه‌ای از محصولات و خدمات مرتبط را که بر اساس فناوری بلاک چین ساخته شده‌اند را باز می‌کند.

Ulyanova از ARIA اضافه کرد که پذیرش گسترده‌تر Web3 ممکن است به دلیل پویایی رقابتی باشد که در آن کشورها نمی‌خواهند فرصت خوبی را برای کسب درآمد بیشتر از دست بدهند.

از آنجایی که کشورها می بینند که همسایگانشان از رمزنگاری استقبال می کنند، احتمالاً یک اثر دومینو ایجاد می کند و دیگران را تشویق می کند تا در قلمرو Web3 پیشرفت کنند.

خط پایین

به طور کلی، به نظر می رسد سال 2024 سال امیدوارکننده ای برای صنعت وب 3 باشد که ناشی از افزایش علاقه عمومی و مشارکت آینده دولت در توسعه آن است.
Web3 تغییرات دگرگون کننده را ارائه می دهد، کنترل داده ها را در دست کاربران قرار می دهد و فرصت های بیشتری برای رشد ارائه می دهد. با این حال، پذیرش گسترده‌تر Web3 برای غلبه بر چالش‌ها و بهبود تجربه کاربر ادامه دارد.
از آنجایی که دولت‌ها به گسترش مرزهای دیجیتالی خود ادامه می‌دهند، رقابت و ترس از دست دادن می‌تواند به طور بالقوه منجر به تغییر گسترده به سمت فناوری‌های Web3 در سال‌های آینده شود.

 
این مطلب توسط تیم تحریریه کوین اکسو گردآوری شده است.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا