اخبار ارز دیجیتال

چشم انداز مثبت بازار کریپتو: نهنگ ها در یک روز 636 میلیون دلار بیت کوین خریدند!

بازار ارزهای دیجیتال روز سه شنبه شاهد فعالیت قابل توجهی از سوی نهنگ های بیت کوین بود. طبق گزارش‌ها، نهنگ‌ها تنها در یک روز ۶۳۶ میلیون دلار بیت‌کوین خریداری کردند که همزمان با افزایش قیمت این ارز دیجیتال به بیش از ۷۱۵۰۰ دلار بود.

تحلیلگران این خرید سنگین را به ترس از دست دادن (FOMO) و خوش بینی نسبت به آینده بیت کوین نسبت می دهند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط توماس فارر، بنیانگذار آپولو، نهنگ ها در یک روز 8958 بیت کوین و در یک هفته 12058 بیت کوین خریدند. ارزش کل این خریدها با توجه به قیمت فعلی بیت کوین حدود 840 میلیون دلار است.

با وجود این حجم زیاد خرید، قیمت بیت کوین با اصلاح مواجه شد و تا سطح 69000 دلار سقوط کرد.

برخی از کارشناسان اخبار مثبت پیرامون صندوق قابل معامله در بورس اتریوم (ETF) را به افزایش اخیر قیمت بیت کوین نسبت می دهند.

از سوی دیگر، تحلیلگران از جمله علی مارتینز همچنان به آینده بیت کوین خوشبین هستند، مارتینز معتقد است که بر اساس اندیکاتور TD Sequential شاهد بازگشت قیمت بیت کوین خواهیم بود.

تحلیلگران همچنین جریان سرمایه قابل توجه به صندوق های نقدی قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) را نشانه مثبتی می دانند. در روز سه‌شنبه، این سرمایه‌ها با ورودی خالص 315.7 میلیون دلاری مواجه شدند.

در این راستا، بخش قابل توجهی از خرید نهنگ ها از زمان راه اندازی ETF بیت کوین در ژانویه 2024 توسط این صندوق ها انجام شده است.

تحلیلگران بر این باورند که برای افزایش بیشتر قیمت بیت کوین به جریان های ورودی بیشتری نیاز است. همچنین، هر خبر مثبت پیرامون بیت کوین می تواند به عنوان یک محرک عمل کند.

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین به 6.9970 دلار رسید که در 24 ساعت گذشته 1.41 درصد کاهش داشت.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا