اخبار ارز دیجیتال

چقدر به فصل جایگزین نزدیک شده ایم؟ چنین و داده های فنی مطابقت دارند

تسلط بیت کوین هنوز 52 درصد است، اما داده های فنی نشان می دهد که فصل جایگزین نزدیک تر از همیشه است.

به گزارش کوین اکسو و به نقل از کوین تلگراف، بیت کوین در 20 فوریه (اول مارس) دستخوش اصلاح شد و از بالاترین قیمت روزانه خود یعنی 53019 دلار به 50812 دلار رسید که 4 درصد کاهش داشت. بیت کوین اکنون می تواند تمام سودهای هفت روز گذشته خود را از بین ببرد.

عقب نشینی معامله گران را بر آن داشت تا وضعیت کلی بازار ارزهای دیجیتال را مجددا ارزیابی کنند و این گمانه زنی را تقویت کرد که فصل آلت کوین آغاز شده است.

نمودار روزانه BTC/USD
نمودار روزانه BTC/USD

چه چیزی پشت عقب نشینی قیمت بیت کوین نهفته است؟

معامله گران و تحلیلگران بازار معتقدند که کاهش فعلی قیمت بیت کوین بخشی از چرخه 5 مرحله ای نصف شدن این دارایی دیجیتال است. این بدان معنی است که بیت کوین ممکن است قبل از ورود به یک روند صعودی سهموی پس از نصف شدن، دچار یک معکوس یا اصلاح شود.

تحلیلگر بازار کریپتو و معامله گر Rekt Capital نمودار زیر را در پستی در 15 فوریه در حساب X خود به اشتراک گذاشت و گفت که بیت کوین هنوز برای شروع روند صعودی خود اصلاح قبل از نصف شدن دارد.

4 مرحله نصف شدن بیت کوین4 مرحله نصف شدن بیت کوین
4 مرحله نصف شدن بیت کوین

Sjuul تحلیلگر بازار مستقل خاطرنشان کرد که سطح تامین مالی معامله گران بیت کوین در سطح بالایی قرار دارد. او به معامله گران هشدار داد که انتظار اصلاح در بازار کریپتو را داشته باشند.

او گفت:

به نظر من، این همان فرصتی است که همه ما به دنبال آن بوده ایم.

Santiment ارائه‌دهنده داده‌های بازار اضافه کرد که حرکت‌های قابل توجه توسط معامله‌گران متوسط ​​اغلب به عنوان سیگنال‌های عالی برای کسب سود از بازار و خرید پایین عمل می‌کنند.

احساس گفت:

در طول 2 هفته گذشته، دارندگان استیبل کوین با سرمایه از 10000 دلار تا 100000 دلار، 3.44 میلیون دلار تتر (USDT) به دارایی های خود اضافه کرده اند.

این نشان می دهد که آنها برای خرید در انتهای بازار در صورت عقب نشینی آماده می شوند.

کسانی که دارای 10000 تا 100000 USDC و USDT هستندکسانی که دارای 10000 تا 100000 USDC و USDT هستند
کسانی که دارای 10000 تا 100000 USDC و USDT هستند

بیت کوین در مقابل آلت کوین ها

آلت کوین ها در 12 ماه گذشته عملکرد بسیار خوبی داشته اند و رشد دو تا سه رقمی را ثبت کرده اند. حتی برخی از آنها عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین داشتند و در بازه های زمانی کوتاه تری برجسته شدند.

بر اساس داده های CoinMarketCap، بیت کوین در 12 ماه گذشته 107 درصد افزایش یافته است. اما از سوی دیگر، Solana (SOL) 308٪، بهمن (AVAX) 80٪، و China Link (LINK) 136٪ در بازه زمانی مشابه رشد کرده است.

بر اساس آخرین داده‌های به‌دست‌آمده از شرکت تحلیل‌گر گلاس‌نود، در حالی که «بیت‌کوین و اتریوم به‌ترتیب ۶.۶ درصد و ۱۸.۲ درصد نسبت به سال گذشته (YTD) رشد داشته‌اند. ارزش بازار پیشتاز است، اما عملکرد بیت‌کوین در سال به امروز از کل پیشی گرفته است. ارزش بازار آلتکوین ها

آلیس کوهن، تحلیلگر گلسنود، گفت:

کل بازار آلتکوین عملکرد یکسانی نداشته است و رشد سرمایه بازار آن از سال تا به امروز کمتر از نصف بیت کوین و اتریوم است.

نمای کلی YTD بیت کوین در مقابل آلت کوین هانمای کلی YTD بیت کوین در مقابل آلت کوین ها
نمای کلی YTD بیت کوین در مقابل آلت کوین ها

گلاسنود خاطرنشان می کند که اگرچه اتر پس از تایید ETF بیت کوین در ژانویه بهتر از BTC عمل کرد، اما از نظر رشد ارزش بازار در 8 فوریه از بیت کوین عقب بود.

طبق گفته GlassNode، عملکرد دارایی های دیجیتال را می توان با استفاده از Realized Cap برای هر بخش ردیابی کرد. ارزش تحقق یافته معیاری است که “پایه هزینه (ارزش پایه) را برای چنین انتقالی از همه سکه ها جمع آوری و اندازه گیری می کند.”

GlassNode خاطرنشان می کند که بیت کوین برتری قابل توجهی نسبت به سایر ارزها دارد و تقریباً 20 میلیارد دلار سرمایه در ماه به ارزش بازار خود اضافه می کند. همانطور که در نمودار زیر مشاهده می کنید، سلطه بیت کوین با “افزایش 1000 درصدی سرمایه نسبی بازار” از اکتبر 2023 به رشد خود ادامه می دهد.

ارزش واقعی بازار و تغییرات بعدی در ارزش بازارارزش واقعی بازار و تغییرات بعدی در ارزش بازار
ارزش واقعی بازار و تغییرات بعدی در ارزش بازار

در این گزارش آمده است:

سرمایه گذاران در انتقال پول خود به ارزهای دیجیتال جایگزین (آلت کوین) در مقایسه با انتقال سرمایه بین ارزهای اصلی محتاط تر هستند. به نظر می رسد این الگو در حال تکرار است. بیت کوین با بیش از 52 درصد از کل سرمایه بازار دارایی های دیجیتال پیشتاز باقی مانده است.

چقدر به فصل جایگزین نزدیک شده ایم؟

در 18 فوریه، تحلیلگر مستقل Stockmoney Lizards به دنبال کنندگان خود در پلتفرم رسانه اجتماعی X گفت که معتقد است “قیمت بسیاری از آلت کوین ها در فصل جایگزین آینده به شدت افزایش خواهد یافت.”

این تحلیلگر نموداری را به اشتراک گذاشت که نشان می دهد ارزش بازار آلتکوین بالاتر از یک منطقه حمایتی مهم است و وارد روند صعودی مشابه رشد 10 برابری آن در سال 2021 شده است.

او گفت:

به فصل آلت نزدیک هستیم.

نمودار ارزش بازار آلت کویننمودار ارزش بازار آلت کوین
نمودار ارزش بازار آلت کوین

اگرچه نشانه هایی مبنی بر شروع فصل آلتکوین وجود دارد، اما ممکن است هنوز برای تایید فصل آلت کوین خیلی زود باشد. شاخص فصل بالای گلس نود از اکتبر گذشته (اکتبر 1402) حرکت مثبتی داشته است. رشد این اندیکاتور به دلیل افزایش فشار فروش معامله گران به دنبال تصویب ETF بیت کوین در ژانویه متوقف شد، اما روند صعودی خود را از 4 فوریه از سر گرفت.

نشانگر Alt-Season Glass Nineنشانگر Alt-Season Glass Nine
نشانگر Alt-Season Glass Nine

جالب اینجاست که این اندیکاتور از آن زمان تاکنون مثبت بوده است، به این معنی که بازار در حال حاضر در حالت ریسک خارج است که نشان دهنده اعتماد سرمایه گذاران آلت کوین به شرایط فعلی است.

داده های مرکز بلاک چین نشان می دهد که تنها 59 درصد از 50 آلتکوین برتر در 90 روز گذشته عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین داشته اند. اگرچه این شاخص در چند روز گذشته افزایش یافته است، اما هنوز برای شروع فصل آلت کافی نیست. برای شروع فصل جدید آلتکوین، این عدد باید بالای 75 درصد باشد.

شاخص فصل جایگزینشاخص فصل جایگزین
شاخص فصل جایگزین

گلس نود در نهایت نتیجه گرفت:

شاخص آلتکوین ما نشان می دهد که بازار آلتکوین ها در حال پایدارتر شدن است و ممکن است به رشد خود ادامه دهد، اما در حال حاضر این رشد بیشتر در دارایی های بزرگتر اتفاق می افتد.

این بدان معناست که نشانه هایی از شروع فصل آلت ظاهر شده است، اما احتمالاً برای تصمیم گیری خیلی زود است. نطر شما چی هست؟ آیا فصل آلتکوین فرا رسیده است؟

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا