اخبار ارز دیجیتال

چه انتظاری از بیت کوین در سال 2024 داریم؟

در سال 2024، تایید به موقع یکی از ETF های بیت کوین نقطه ای می تواند سرمایه قابل توجهی را به بازار کریپتو جذب کند. علاوه بر این، رویداد نصف شدن عرضه بیت کوین را نیز کاهش می دهد.

به گزارش کوین اکسو و به نقل از coinspeaker، پس از یک سال درخشان دیگر و رشد بیش از 150 درصدی قیمت بیت کوین، همه نگاه ها به این ارز دیجیتال پیشرو دوخته شده است. معامله گران منتظرند ببینند آیا این ارز دیجیتال پرچمدار می تواند عملکرد حماسی خود را در سال 2024 حفظ کند یا خیر. عوامل کلیدی در سال آینده به نفع بیت کوین انباشته شده اند و کارشناسان در مورد چشم انداز آن بسیار خوش بین هستند. از احتمال بالای تایید اولین ETF بیت کوین تا نصف شدن پاداش استخراج در آوریل، سال 2024 می تواند بزرگترین سال بیت کوین باشد.

اولین تحولی که می تواند بازار را تکان دهد، تایید ETF بیت کوین اسپات توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) است. این امکان سرمایه گذاری مستقیم در بیت کوین را بدون نیاز به داشتن این دارایی فراهم می کند و راه را برای ورود سرمایه های نهادی عظیم به بازار هموار می کند. بسیاری از شرکت‌های مدیریت دارایی، مانند BlackRock و VanEck، برای راه‌اندازی ETF‌ها درخواست داده‌اند، با این فرض که سرانجام سال ۲۰۲۴ پس از مخالفت‌های زیاد، سال تایید محصول خواهد بود.

محققان صنعت کریپتو تخمین می زنند که تنها در اولین سال پس از تایید این وجوه، بیش از 240 میلیارد دلار می تواند به بیت کوین سرازیر شود. هجوم گسترده منابع مالی سازمانی، همراه با کاهش فشار فروش از سوی ماینرها، می تواند قیمت بیت کوین را تسریع کند و حتی آن را به محدوده شش رقمی برساند. با این حال، نگرانی هایی در مورد پتانسیل افزایش نوسانات نیز وجود دارد، زیرا سرمایه گذاران سنتی بیشتر از دیگران با پویایی بازار آزاد بیت کوین تعامل دارند.

اما نصف شدن پاداش بلاک بیت کوین، که برای آوریل 2024 برنامه ریزی شده است، موضوع را جالب تر می کند. این رویداد تعداد بیت کوین هایی را که برای پردازش تراکنش ها به ماینرها داده می شود به نصف کاهش می دهد و در نتیجه عرضه این ارز دیجیتال را کاهش می دهد. بیت کوین تاکنون 3 هاوینگ را پشت سر گذاشته است که شروع دو رالی بزرگ در سال های 2017 و 2021 بود.

تایید ETF و رویداد نصف شدن بیت کوین می تواند قیمت بیت کوین را در سال 2024 افزایش دهد

سال 2024 زمان ایده آلی برای تایید ETF بیت کوین و جذب سرمایه قابل توجه است. سپس نصف می کنیم که عرضه بیت کوین را به همان میزان که تقاضا افزایش می یابد کاهش می دهد. این عدم تعادل بین عرضه و تقاضا تا حد زیادی به نفع خریداران است. همچنین، تاریخ به ما نشان داده است که نصف شدن انگیزه ای برای تسریع رشد تصاعدی قیمت است.

رهبران با نفوذی مانند مایکل سیلر از MicroStrategy تا آنجا پیش رفته اند که ادعا می کنند قیمت بیت کوین می تواند در سال های آینده به یک میلیون دلار برسد. در حالی که این رقم به ویژه به پذیرش انبوه و جهانی پادشاه ارزهای دیجیتال وابسته است، عبور بیت کوین از سقف تاریخی قبلی در سال 2024 با وجود عوامل بسیار دور از ذهن به نظر نمی رسد. توزیع سرمایه شرکتی، تنوع دارایی‌های سازمانی، و علاقه فزاینده خرده‌فروشی در بازار باید ترکیب شوند تا قیمت را بسیار فراتر از هر چیزی که دارایی کریپتو قبلاً دیده است، هدایت کند.

علاوه بر تحرکات بازار مالی، سال 2024 همچنین شاهد ارتقاء زیرساخت های کلیدی برای بیت کوین خواهیم بود که به بلوغ بیشتر کریپتو اجازه می دهد. از 15 دسامبر 2024، بیت کوین توسط استانداردهای حسابداری ارزش منصفانه در سال های مالی بعدی پشتیبانی می شود. این تغییر، هیئت‌های استانداردهای حسابداری را وادار می‌کند که کریپتو را به عنوان یک طبقه دارایی مالی قابل سرمایه‌گذاری ببینند و وضعیت رو به رشد آن را در امور مالی تشخیص دهند.

از آنجایی که ارزهای فیات در سراسر جهان با ترس از تورم و رکود بالا دست و پنجه نرم می کنند، شفافیت سیستماتیک بیت کوین آن را به عنوان دارایی ایمن و جذاب قرار می دهد. به نظر می رسد که بسیاری از مردم در کشورهای دارای تورم، مؤسسات بزرگ یا حتی دولت ها بیت کوین را هم به عنوان ذخیره ارزش و هم به عنوان وسیله مبادله پذیرفته اند.

منبع

coinspeaker.com

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا