اخبار ارز دیجیتال

چه زمانی از بازار ارزهای دیجیتال خارج شویم؟ بررسی 3 معیار یک تحلیلگر

یک تحلیلگر و سرمایه گذار بازار کریپتو به نام دنیس لیو، با نام مستعار Virtual Bacon، یک برنامه استراتژیک خروج بیت کوین را توسعه داده است که بر اهداف قیمت، محدودیت های زمانی و تحلیل تکنیکال تمرکز دارد. به گفته وی، این رویکرد یک استراتژی سرمایه گذاری منظم بر اساس داده های تاریخی و الگوهای بازار ارزهای دیجیتال برای به حداکثر رساندن بازده ارائه می دهد.

با توجه به کوین اکسو و به نقل از beincrypto، تعیین زمان مناسب برای خروج از بازار ارزهای دیجیتال به اندازه تصمیم سرمایه گذاری در آن مهم است. بر اساس یافته های خود، دنیس لیو یک رویکرد استراتژیک برای هدایت فراز و نشیب بیت کوین به اشتراک می گذارد.

او یک طرح خروج سه جانبه را پیشنهاد کرد که هدف هر بخش از آن شناسایی زمانی است که بازار ممکن است به سقف خود رسیده باشد. به گفته وی در صورت تحقق هر یک از این 3 شرط از بازار خارج می شود.

1- تعیین هدف قیمت

اولین نشانه ای که او در ذهن دارد، اهداف قیمت بیت کوین و اتریوم است. در مدل او، دستیابی به اهداف قیمتی 200000 دلار برای بیت کوین و 15000 دلار برای اتریوم نشانه ای از ارزش بازار و خروج ارزهای دیجیتال است.

این معیار را بر اساس چرخه های تاریخی بازار و تمایل آن به کاهش بازده در طول زمان تعیین کرده است. این یک سیگنال ساده و قابل اندازه گیری است که حدس و گمان را از تصمیمات خروج حذف می کند و اهمیت ایجاد معیارهای عملی و آگاهانه را برجسته می کند.

با اینکه قیمتی که مد نظرش هست بسیار بالاست اما توصیه او این است که سقف قیمت تعیین کنید و با رسیدن به آن از بازار خارج شوید. توجه داشته باشید که این قیمت ها فقط برآورد شخصی دنیس لیو است.

2- تعیین مدت

یکی دیگر از ستون های استراتژی لیو بر اساس زمان بندی است. صرف نظر از عملکرد بازار، او قصد دارد تا پایان سال 2025 از کریپتو خارج شود. این تصمیم از تحلیل او از چرخه های نصف شدن بیت کوین و بقای تاریخی بازارهای صعودی گرفته شده است.

لیو با تعیین محدودیت زمانی، رویکردی منظم برای سرمایه‌گذاری معرفی می‌کند و از سرمایه‌گذاران می‌خواهد که از خطرات مرتبط با ماندن در بازار اجتناب کنند. این استراتژی خروج زمان‌بندی‌شده بر اهمیت الگوهای تاریخی در پیش‌بینی رفتار بازار آتی متکی است.

نمایش قیمت بیت کوین از پایین چرخه
نمایش قیمت بیت کوین از پایین چرخه های قبلی

3- مدل های قیمت گذاری

آخرین سیگنال از برنامه لیو شامل مشاهده دقیق الگوهای قیمت، به ویژه رفتار بیت کوین در رابطه با متحرک نمایی 200 روزه و 21 هفته ای آن است. شکستن زیر این سطوح حمایتی یک سیگنال خروج است و نشان دهنده یک حرکت نزولی بالقوه در بازار است.

این رویکرد بر تحلیل تکنیکال تکیه دارد و نیاز به درک دقیق شاخص‌های بازار و پیامدهای آنها برای استراتژی‌های سرمایه‌گذاری را نشان می‌دهد.

لیو در نهایت گفت:

این برنامه خروج من است. اگر هر یک از این سه شرط برآورده شد، به طور کامل از بازار خارج شوید و هرگز به عقب نگاه نکنید.

نمودار روزانه بیت کوین با میانگین متحرک 200 روزه نمودار هفتگی با میانگین متحرک 21 هفتهنمودار روزانه بیت کوین با میانگین متحرک 200 روزه نمودار هفتگی با میانگین متحرک 21 هفته
نمودار روزانه بیت کوین با میانگین متحرک 200 روزه نمودار هفتگی با میانگین متحرک 21 هفته

استراتژی خروج دنیس لیو راهی برای هدایت بازار بی ثبات ارزهای دیجیتال ارائه می دهد. لیو با نگاه کردن به اهداف قیمت، بازه‌های زمانی و الگوهای فنی نقشه‌ای برای خود ایجاد کرده است. تعریف چنین استراتژی هایی می تواند راهنمای سرمایه گذاران در زمان های بحرانی بازار باشد.

باید در نظر داشته باشید که انتخاب هدف قیمت، هدف زمانی و اندیکاتور ذکر شده ممکن است پاسخی به نیازهای این تحلیلگر باشد، اما این اهداف برای کاربر دیگری مفید نیست. بزرگترین درس از این استراتژی این است که اگر در بازارهای مالی کار می کنید، نقاط خروج خود را از قبل برنامه ریزی کنید.

آیا استراتژی خروج دارید؟ چه روشی را به دیگران توصیه می کنید؟

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا