اخبار ارز دیجیتال

چگونه همکاری بین China Link و Avalanche می تواند به تکامل “DeFi” منجر شود؟

Chain Link (LINK) به عنوان یک بازیگر پیشرو در فضای مالی غیرمتمرکز (DeFi) شناخته می شود، منبع قابل اعتماد اطلاعات از دنیای خارج از بلاک چین برای بسیاری از قراردادهای هوشمند اجرا شده. Avalanche (AVAX) نیز یک شبکه مقیاس پذیر و سریع است که اخیراً پیشرفت های زیادی در زمینه DeFi داشته است.

با توجه به Wallex و به نقل از U.today، این دو سازمان اخیراً با اجرای یک مدل اثبات غیرمتمرکز رزرو (PoR) برای ایجاد شفافیت بیشتر برای اوراکل ها شریک شدند. این همکاری می تواند یک نقطه عطف و یک گام بزرگ به جلو برای موج بعدی پذیرش DeFi در صنعت بلاک چین باشد.

چین لینک اثبات ذخیره (PoR) چیست؟

ویژگی اثبات ذخیره زنجیره لینک برای ارائه اطلاعات دقیق در مورد سلامت وثیقه با پشتوانه دارایی های خارج از زنجیره ارائه شده است و در نتیجه امنیت و شفافیت را برای سرمایه گذاران فراهم می کند. این ویژگی توسط شبکه غیرمتمرکز اوراکل ها مدیریت می شود. این شرکت کنندگان اطمینان حاصل می کنند که ممیزی به طور مستقل و در زمان واقعی انجام می شود.

این ویژگی به کاربران کمک می کند تا همیشه از وضعیت مالی متولیان سرمایه که خارج از زنجیره فعالیت می کنند مطمئن باشند. Chainlink به جای تکیه بر وثیقه کاغذی ارائه شده توسط پلتفرم ها، ممیزی های زنجیره ای خودکار را فعال می کند. این ویژگی شفافیت بیشتری را برای اکوسیستم ارزهای دیجیتال به ارمغان می آورد.

چگونه ترکیب این ویژگی و شبکه Avalanche می تواند DeFi را متحول کند؟

مشارکت Avalanche و Chainlink می تواند مزایای قابل توجهی را برای کاربران اپلیکیشن های غیرمتمرکز این شبکه به همراه داشته باشد. این همکاری امکان اجرای چندین تدابیر امنیتی مانند تأیید سلامت وثیقه متشکل از دارایی‌های متعدد، جلوگیری از فرصت‌های آربیتراژ و خاموش کردن سیستم در شرایط اضطراری را فراهم کرد و به طور مؤثر احتمال سوء استفاده از شبکه را کاهش داد.

علاوه بر این، شفافیت شبکه بهمن نیز بهبود یافته است. به عنوان مثال، کاربران اکنون می توانند مطمئن باشند که ذخایر بهمن WBTC آنها در واقع توسط بیت کوین های واقعی در شبکه خانگی آنها پشتیبانی می شود.

علاوه بر این، شبکه Avalanche با پشتیبانی از قرارداد هوشمند پرسرعت، مقیاس‌پذیری و هزینه‌های تراکنش کم، یک انتخاب محبوب برای میزبانی پروتکل‌های DeFi است.

این شبکه از مکانیزم اجماع به نام Avalanche-X استفاده می کند که امکان ایجاد آسان “زیر شبکه” سفارشی را فراهم می کند. همچنین زمان تراکنش در این شبکه کمتر از یک ثانیه است.

عامل دیگری که رونق DeFi را در Avalanche ثابت می کند، تعداد بیت کوین های این شبکه است. در این ماه، تعداد بیت کوین های موجود در Avalanche از شبکه لایتنینگ پیشی گرفت.

شبکه لایتنینگ یک راه حل لایه دوم برای شبکه بیت کوین است که به کاربران امکان می دهد تراکنش ها را با سرعت بالاتر و هزینه کمتر ارسال کنند. این راه حل برای افزایش مقیاس پذیری شبکه بیت کوین ارائه شده است.

چیزی که ممکن است کمی اعتبار Avalanche را خدشه دار کند این است که در سال های 2021 و 2022، داده های مالی نادرست در مورد ارزش کل قفل شده در شبکه و نرخ واقعی تراکنش آن منتشر شد که باعث ایجاد حس عدم اطمینان در مورد شبکه شد. با این حال جامعه کاربران این ارز دیجیتال بسیار پویا و فعال است و سهم خوبی در توسعه این اکوسیستم دارد. با کمک ویژگی های فنی قابل توجه و سرمایه انسانی موجود، این شبکه ممکن است به زودی بر گذشته تاریک خود غلبه کند.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا