اخبار ارز دیجیتال

چین تا سال 2025 قوانین بازنگری شده رمزارز AML را معرفی می کند

چین در سال 2021 ممنوعیت کاملی را برای استفاده از کریپتو اعمال کرد، اما به دلیل پیشرفت‌های تکنولوژیکی و ماهیت غیرمتمرکز کریپتو، کاربران سرزمین اصلی راهی برای دسترسی به بازار کریپتو پیدا کرده‌اند.

رسانه‌های محلی گزارش دادند که چین در بحبوحه درخواست‌ها برای بررسی دقیق‌تر صنعت ارزهای دیجیتال نوپای این کشور توسط سیاستمداران، در 22 ژانویه، نخست وزیر لی کیانگ، ریاست آن را برعهده گرفت تا اصلاحیه‌ای را در مقررات ضد پولشویی (AML) خود ارائه کند تا تراکنش‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال را نیز شامل شود. در جلسه اجرایی شورای دولتی برای بحث در مورد قانون اصلاح شده مبارزه با پولشویی، اولین پیش نویس اصلاح شده مقررات مبارزه با پولشویی کشور در سال 2021 پیشنهاد شد و پیش نویس اصلاح شده در برنامه کاری قانونگذاری شورا گنجانده شد. در سال 2023 پیشنهاد شد و قرار است تا سال 2025 به قانون تبدیل شود، اولین بازنگری اساسی در مقررات AML چین از سال 2007 خواهد بود.

وانگ شین، استاد دانشگاه پکن، گفت که دانشگاهیان و کارشناسان برجسته مالی که در بحث در مورد پیش نویس اصلاح شده مقررات مبارزه با پولشویی شرکت کردند، گفتند که قانون مبارزه با پولشویی دامنه نسبتاً گسترده ای دارد و جامعیت این پیش نویس را دشوار می کند. دانشگاهی که در این بحث شرکت کرد، بر نیاز فوری به حل مشکلات پول شویی رمزنگاری در سطح قانونی تاکید کرد، شین افزود که استفاده از ارزهای دیجیتال و دارایی های دیجیتال برای پولشویی به تدریج گسترده شده است و قوانین فعلی چین فاقد یک تعریف روشن از دارایی های دیجیتال

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه اگرچه پیش نویس اصلاح شده شامل جلوگیری از پولشویی دارایی های دیجیتال است، اما دستورالعمل عملیاتی برای توقیف، انسداد، کسر و متعاقب آن مصادره دارایی ها از جرایم پولشویی که منجر به قطع ارتباط می شود وجود ندارد، افزود: همچنان وجود دارد. جایی برای مبارزه با پولشویی مربوط به دارایی های دیجیتال وجود ندارد، با ممنوعیت استفاده از ارزهای دیجیتال در سال 2021، ممنوعیت ارائه خدمات به صرافی های فراساحلی و ممنوعیت همه اشکال استخراج، اما با پیشرفت های تکنولوژیکی و ماهیت غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال، کاربران سرزمین اصلی راه‌هایی برای دسترسی به بازار ارز دیجیتال پیدا کرده‌اند که منجر به خطرات پولشویی می‌شود، مقررات اصلاح شده اخیر با هدف اعمال دستورالعمل‌های سخت‌گیرانه‌تر برای محدود کردن چنین فعالیت‌هایی است.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا