اخبار ارز دیجیتال

چین قوانین مربوط به انتشار ابزارهای تولید هوش مصنوعی را تشدید می کند

منابع نزدیک به مقامات چینی می گویند پیش نویس قوانین برای توسعه دهندگان هوش مصنوعی به روز شده است تا شامل دریافت مجوز قبل از راه اندازی سیستم های هوش مصنوعی تولیدی باشد.

طبق گزارش فایننشال تایمز در 11 ژوئیه، دولت چین در حال بررسی مقررات اضافی در زمینه توسعه هوش مصنوعی (AI) است که بر کنترل محتوا و صدور مجوز تأکید دارد.

به گفته منابع به FT، این اقدام نشان دهنده سخت تر شدن پیش نویس مقررات اولیه منتشر شده در آوریل است که به شرکت ها 10 روز کاری پس از عرضه محصول مهلت می داد تا آن را نزد مقامات ثبت کنند. انتظار می رود گنجاندن آینده در اوایل این ماه منتشر شود.

پیش‌نویس آوریل این مقررات همچنین شامل بازبینی‌های امنیتی اجباری محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی بود، دولت در پیش‌نویس خود گفت که همه محتوا باید ارزش‌های اساسی سوسیالیستی را دربرگیرد و نباید اقتدار دولتی را تضعیف کند، کشور را تحریک کند یا وحدت ملی را تضعیف کند.

منابع به FT گفتند، شرکت‌های تجارت الکترونیک و فناوری چینی بایدو و علی‌بابا ابزارهای هوش مصنوعی را در سال جاری راه‌اندازی کرده‌اند که دومی با چت ربات محبوب هوش مصنوعی ChatGPT رقابت می‌کند. هر دو شرکت در چند ماه گذشته با تنظیم کننده ها در تماس بوده اند تا محصولات خود را مطابق با قوانین جدید نگه دارند.

همراه با پیامدهای ذکر شده برای مقررات آینده، پیش‌نویس همچنین بیان می‌کند که مقامات چینی شرکت‌های فناوری که مدل‌های هوش مصنوعی را تولید می‌کنند، مسئولیت کامل هر محتوایی را که با استفاده از محصولات آنها ایجاد می‌شود، می‌دانند. در ایالات متحده، سناتور مایکل بنت اخیراً نامه ای به شرکت های فناوری در حال توسعه فناوری برای برچسب گذاری محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی نوشت.

ورا جورووا، معاون ارزش ها و شفافیت کمیسیون اروپا نیز اخیرا به رسانه ها گفته است که معتقد است ابزارهای هوش مصنوعی با پتانسیل تولید اطلاعات نادرست باید محتوای تولید شده را برای جلوگیری از انتشار اطلاعات نادرست برچسب گذاری کنند.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا