اخبار ارز دیجیتال

چین وام های سرمایه محدود را در بحبوحه آشفتگی بازار به حالت تعلیق درآورد

کمیسیون تنظیم مقررات اوراق بهادار چین (CSRC) در تلاشی برای جلوگیری از فروش کوتاه مدت، اعطای وام محدود سهام را به حالت تعلیق درآورد.

رگولاتور اوراق بهادار چین حرکت دیگری را برای محدود کردن فعالیت‌های کوتاه‌فروشی در بحبوحه آشفتگی بازار سهام اعلام کرده است، به طوری که طبق گزارش‌ها، کمیسیون تنظیم مقررات اوراق بهادار چین (CSRC) در حساب وی چت خود اعلام کرده است که استقراض سهام 29 سهام محدود را مشروط به فروش و انتقال معین خواهد کرد. محدودیت‌هایی که اغلب به‌عنوان بخشی از سیاست‌های حاکمیت شرکتی یا به‌عنوان بخشی از طرح جبران خسارات کارکنان اعمال می‌شوند، در نتیجه فروش آن‌ها را محدود می‌کنند، اما ممکن است به معامله‌گرانی که در قراردادهای مشتقه، از جمله فروش کوتاه مدت، درگیر هستند، وام داده شود.

بر اساس بیانیه CSRC، قوانین جدید با هدف تاکید بر انصاف و معقول بودن، کاهش کارایی استقراض اوراق بهادار و محدود کردن مزایای موسسات در استفاده از اطلاعات و ابزارها و دادن زمان بیشتری به همه نوع سرمایه‌گذاران برای جذب اطلاعات بازار است. بلومبرگ گزارش داد که در اقدام قبلی، بزرگترین کارگزاری کشور وام دادن به سهام به سرمایه گذاران خرد و در 22 ژانویه الزامات حاشیه برای سرمایه گذاران نهادی را متوقف کرد و چین برای ایجاد نظم بازار منصفانه تر، فشار می آورد تا خروج سرمایه را مهار کند. از سوی رگولاتورها، ابتکار دیگری در ماه اکتبر صورت گرفت، زمانی که کمیسیون محلی قوانین جدیدی را برای صندوق های تامینی معرفی کرد، وام گرفتن سرمایه از سرمایه گذاران استراتژیک را محدود کرد و نظارت بر فعالیت را افزایش داد. های آربیتراژ را فاش کرد.

فروش کوتاه یک استراتژی مالی است که در آن سرمایه گذار سهام یک سهام را قرض می کند و آنها را در بازار می فروشد، به این امید که قیمت سهام کاهش یابد. این استراتژی توسط سرمایه گذارانی استفاده می شود که معتقدند سهام بیش از حد ارزش گذاری شده یا در شرف کاهش است. بازار سهام چین در سال گذشته با چالش‌های مهمی روبرو بوده است، به طوری که شاخص CSI 300 در سال 2023 11 درصد کاهش یافته است، در حالی که شاخص MSCI چین در سال جاری پس از 23.6 درصد در سال 2022 و 22.8 درصد در سال 2021، نزدیک به 10 درصد کاهش یافته است.

علاوه بر این، بر اساس گزارش ساوت چاینا مورنینگ پست، سرمایه گذاران خارجی کاهش قابل توجهی در اعتماد به بازار چین نشان داده اند، به طوری که سرمایه گذاران غیر چینی بیش از 170 میلیارد یوان (23.4 میلیارد دلار) از سهام سرزمین اصلی را بین جولای تا نوامبر سال گذشته فروخته اند. علیرغم چالش‌های بازار، چین سرمایه‌گذاری زیادی در پروژه‌های آزمایشی برای یوان دیجیتال ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) انجام داده است، از جمله توسعه موارد استفاده از این فناوری، ادغام با چندین بانک خارجی و استفاده از یوان دیجیتال برای تسویه حساب. معاملات کالا در بورس شانگهای انجام می شود.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا