اخبار ارز دیجیتال

ژاپن به دنبال معافیت شرکت ها از مالیات بر سود ارز دیجیتال است

رسانه های محلی گزارش دادند که کابینه این کشور روز جمعه بازنگری سیستم مالیاتی سال 2024 را تصویب کرد. اما برای اجرای این لایحه باید به تصویب پارلمان دو مجلسی ژاپن نیز برسد. طی این حکم، شرکت‌هایی که قصد دارند دارایی‌های رمزنگاری بلندمدت را نگه دارند، از مالیات معاف هستند.

به گزارش کوین اکسو و به نقل از theblock، کابینه ژاپن روز جمعه اصلاحیه‌ای را تصویب کرد که شرکت‌هایی را که دارای ارزهای دیجیتال صادر شده توسط اشخاص ثالث هستند، از مالیات معاف می‌کند.

در حال حاضر، ارزهای رمزنگاری شده صادر شده توسط اشخاص ثالث که توسط شرکت ها نگهداری می شوند، بر اساس تفاوت بین ارزش بازار و ارزش دفتری در پایان سال مالی به عنوان سود یا زیان شناسایی می شوند. بر اساس گزارش رسانه ها، هدف این اصلاحیه این است که در صورت نگهداری بلندمدت دارایی شرکت ها، چنین ارزش گذاری های بازار اعمال نشود. در این گزارش آمده است که این بدان معناست که شرکت ها فقط بر سود حاصل از فروش ارز دیجیتال مشمول مالیات خواهند شد.

بر اساس این گزارش، بازنگری پیشنهادی سال مالی 2024 هنوز باید برای تصویب در ژانویه 2024 به شوراهای قانونگذاری ارائه شود و به تصویب مجالس سفلی و علیا برسد.

دایکی موریاما، بنیانگذار بلاک چین Oasys، گفت: دارایی‌های رمزنگاری صادر شده توسط سایر شرکت‌ها که دارایی‌های کوتاه‌مدت محسوب می‌شوند، همچنان مشمول مالیات بر سودهای محقق نشده پایان سال خواهند بود. موریاما افزود که این واقعیت که دولت ژاپن تمایل خود را برای گسترش تجارت Web3 با اجرای اصلاحات مالیاتی برای دومین سال متوالی نشان داده است برای همه شرکت کنندگان در تجارت Web3 در سراسر جهان بسیار مهم است.

در ماه ژوئن، نخست وزیر ژاپن فومیو کیشیدا گفت که وب 3 پتانسیل تغییر چارچوب سنتی اینترنت و کمک به تغییرات اجتماعی را دارد، بنابراین دولت متعهد به ایجاد محیط مناسب برای ترویج وب 3 است.

منبع

theblock.co

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا