اخبار ارز دیجیتال

ژاپن مالیات شرکتی بر سود ارزهای دیجیتال را لغو نخواهد کرد

شرکت‌های داخلی قبلاً ملزم به پرداخت مالیات بر سود کاغذی از دارایی‌های ارزهای دیجیتال خود بودند، اما اکنون تنها زمانی که دارایی را می‌فروشند باید این کار را انجام دهند.

بنا بر گزارش‌های محلی ژاپن اصلاحات مالیاتی جدید را در 22 دسامبر پس از تصویب اصلاحات مالیاتی کشور برای دارایی‌های دیجیتال، پس از تصویب کابینه از آوریل سال آینده، دیگر ملزم به پرداخت مالیات بر سودهای محقق نشده از دارایی‌های دیجیتال نخواهند بود. جلسه کابینه، و تغییرات جدید برای 1 آوریل 2024، آغاز سال مالی ژاپن برنامه ریزی شده است.

پیش از این، ارزهای دیجیتال دریافت شده توسط شرکت های شخص ثالث باید بر اساس تفاوت بین ارزش بازار و دفتری گزارش می شد، بدون توجه به اینکه آیا شرکت ارز دیجیتال را فروخته است یا خیر، اما اکنون شرکت ها فقط سود حاصل از فروش را گزارش می کنند. ارزهای رمزنگاری شده مشابه آنچه سرمایه گذاران خرد باید طبق قوانین مالیاتی ژاپن از آن تبعیت کنند، مشمول مالیات خواهند شد و دولت ابتدا جزئیات اصلاحات مالیاتی سال 2024 خود را در سندی که در 14 دسامبر منتشر شد به اشتراک می گذارد.

اگرچه آژانس خدمات مالی این کشور در ابتدا طرحی را برای حذف سودهای ارزهای دیجیتال در 31 آگوست پیشنهاد کرد، قوانین مالیاتی ساده می‌تواند به شرکت‌های بیشتری اجازه دهد تا به تلاش‌های مرتبط با Web3 در ژاپن ادامه دهند. در حال حاضر پیشرفت‌هایی وجود دارد، مانند ناشر استیبل کوین Circle، تیم تیم. پشت سکه USDC (USDC)، اخیراً با شرکت خدمات مالی مستقر در توکیو SBI Holdings برای ترویج پذیرش استیبل کوین و خدمات Web3 در ژاپن همکاری کرد.

در همین حال، مقامات مالیاتی ژاپن از مجموع 615 تحقیق در سال 2022، 548 مورد نقض مالیاتی مربوط به ارزهای دیجیتال را پیدا کردند که نسبت به سال 2021 افزایش 35 درصدی داشته است، اما میانگین ارزش دارایی‌های ارزهای رمزنگاری نشده اعلام‌نشده 19 درصد در 36.5 میلیون ین (245200 دلار کاهش) بود. به 30.7 میلیون ین (206000 دلار) در سال 2022.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا