اخبار ارز دیجیتال

کاهش نرخ بهره فدرال رزرو ایالات متحده در سال 2024 می تواند کاتالیزور مناسبی برای نصف شدن بیت کوین باشد

کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو ایالات متحده صعودی تلقی می شود زیرا اشتهای ریسک را در بین سرمایه گذاران افزایش می دهد.

گلدمن ساکس، دومین بانک سرمایه گذاری بزرگ جهان، پیش بینی کرده است که فدرال رزرو ایالات متحده ممکن است طی دو سال آینده، از سه ماهه سوم سال 2024، دو بار نرخ بهره را کاهش دهد. نرخ های بهره رابطه قوی با تمایل سرمایه گذاران به ریسک دارد. رویترز در 11 دسامبر گزارش داد گلدمن ساکس اولین کاهش نرخ بهره را تا دسامبر 2024 پیش بینی کرده بود، اما این پیش بینی به دلیل کاهش تورم به سه ماهه سوم سال 2024 بازگردانده شد.

وام دهنده انتظار دارد که دو کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو تا پایان سال 2024 به 4.875 درصد برسد، در حالی که پیش بینی قبلی 5.13 درصد بود، تغییری که پس از انتشار داده های منتشر شده در 8 دسامبر نشان داد که بازار کار در ایالات متحده قوی تر از حد انتظار است. پس از گزارش ماهانه مشاغل وزارت کار ایالات متحده، نرخ بیکاری از 3.9 درصد در اکتبر به 3.7 درصد کاهش یافت.

رویترز به نقل از معامله گرانی که انتظار دارند اولین کاهش نرخ بهره را تا سه ماهه اول سال 2024، دو چهارم زودتر از پیش بینی گلدمن ساکس، انتظار دارند، عملکرد قوی تر در بازار کار مانع از کاهش نرخ بهره فدرال رزرو نخواهد شد. رشد سالم و داده های بازار کار نشان می دهد که کاهش بیمه قریب الوقوع نیست، اما اخبار بهتر از تورم نشان می دهد که کاهش ممکن است کمی زودتر انجام شود.

نرخ وجوه فدرال توسط کمیته بازار آزاد فدرال تنظیم می شود و به عنوان راهنمای بانک های ایالات متحده برای وام دادن عمل می کند، این نرخ به عنوان یک محدوده محدود شده توسط یک سطح بالا و پایین پیکربندی شده است، در حال حاضر نرخ وجوه فدرال از 5.25 درصد تا 5.50 درصد متغیر است. هنگامی که فدرال رزرو نرخ بهره را کاهش می دهد، وام را ارزان تر می کند و ریسک ریسک بیشتری را در میان معامله گران در بازارهای مالی و مالی، از جمله ارزهای رمزنگاری شده افزایش می دهد، افزایش نرخ اغلب برای مهار تورم و کاهش قدرت خرید ارزهای فیات و جلوگیری از جریان ارز استفاده می شود. سرمایه به بازار کریپتو

افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو مستقیماً بر بازار ارزهای دیجیتال تأثیر می گذارد زیرا می تواند بر رفتار سرمایه گذاران تأثیر بگذارد. هنگامی که فدرال رزرو نرخ بهره را افزایش می دهد، طبقات دارایی های سرمایه گذاری سنتی مانند اوراق قرضه و سایر دارایی های با درآمد ثابت را افزایش می دهد. ، به دلیل بازدهی پایدار برای سرمایه گذاران جذاب تر می شوند و به نوبه خود سرمایه گذاران وجوه را از دارایی های بی ثبات مانند کریپتو خارج می کنند که منجر به کاهش تقاضا و احتمالاً اصلاح یا کاهش قیمت می شود.

پس از کاهش نرخ بهره، بازار ریسک بیشتری را تحمل می کند و پول دوباره از طبقات دارایی های کم نوسان به سمت بازارهای سهام و کریپتو جریان می یابد، فدرال رزرو در مارس 2022 در بحبوحه افزایش تورم شروع به کاهش نرخ بهره کرد و نرخ بهره را از 0% به 0.25% افزایش داد. آخرین افزایش در ماه جولای، اما با کاهش نرخ انتظاری در سال 2024 و رویداد نصف شدن بیت کوین در آوریل، هر دو می توانند کاتالیزوری برای افزایش قیمت باشند.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا