اخبار ارز دیجیتال

کدام بلاک چین ها برای توکن سازی خزانه داری آمریکا انتخاب شده اند؟

اکنون بیش از یک میلیارد دلار اوراق قرضه دولتی توکن شده ایالات متحده در بلاک چین های اتریوم، پلیگون و سولانا وجود دارد. راه اندازی صندوق نقدینگی دیجیتال نهادی BlackRock USD تأثیر قابل توجهی در این امر داشت.

این صندوق که BUIDL نام دارد، در 20 مارس بر روی بلاک چین اتریوم راه اندازی شد و اکنون دارای ارزش بازار 244.8 میلیون دلار است.

بر اساس گزارش Etherscan، چهار تراکنش ورودی به این صندوق در هفته گذشته به مبلغ 95 میلیون دلار موجب رونق این صندوق و تبدیل آن به دومین صندوق اوراق قرضه دولتی شده است.

بر اساس داده های گردآوری شده توسط ARK در داشبورد Dune Analytics، صندوق BUIDL اکنون پس از صندوق FOBXX فرانکلین تمپلتون قرار دارد که دارای 360.2 میلیون دلار در خزانه داری ایالات متحده است.

این داده ها همچنین نشان می دهد که 1.08 میلیارد دلار از اوراق خزانه ایالات متحده قبلاً در 17 محصول توکن شده است.

قیمت سهام صندوق BUIDL با نسبت 1:1 به دلار آمریکا مرتبط است و سود سهام تجمعی روزانه را مستقیماً به صورت ماهانه به سرمایه گذاران پرداخت می کند.

21.co در داشبورد Dawn Analytics خود، با توجه به شرایط فعلی و نرخ‌های بهره بالا، خزانه‌داری‌های توکن‌شده را از منظر ریسک-بازده جذاب‌تر از استیبل کوین‌ها توصیف کرد.

لری فینک، مدیرعامل بلک راک اخیراً اعلام کرد که بازارهای سرمایه می توانند با توکن کردن دارایی ها در بلاک چین کارآمدتر شوند.

گروه مشاوره بوستون تخمین می زند که این بازار تا سال 2030 به یک بازار 16 تریلیون دلاری تبدیل شود.

اوراق خزانه ایالات متحده تنها بخشی از این بازار است. سهام، املاک و مستغلات و بسیاری از دارایی های دیگر نیز می توانند در بلاک چین توکن شوند.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا