اخبار ارز دیجیتال

کلاهبرداری سرمایه گذاری مرتبط با رمزارز در سال 2023 نیز 53 درصد افزایش یافت

بر اساس گزارش FBI، تقلب در سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال 86 درصد از کل ضررهای سرمایه گذاری در ایالات متحده در سال 2023 را تشکیل می دهد.

اداره تحقیقات فدرال (FBI) گزارش داده است که تقلب در سرمایه گذاری مربوط به ارزهای دیجیتال بیشترین ضرر سرمایه گذاری در ایالات متحده در سال 2023 را به خود اختصاص خواهد داد. در گزارش اخیر، FBI اعلام کرد که ضرر سرمایه گذاری مربوط به ارزهای دیجیتال از 2.57 دلار افزایش خواهد یافت. میلیارد دلار در سال 2022 به حدود 3.94 میلیارد دلار در سال 2023 افزایش یافت که نشان دهنده افزایش 53 درصدی است.

در همین حال، کل مبلغ از دست رفته از همه سرمایه‌گذاری‌ها در سال 2023 4.57 میلیارد دلار بود، به این معنی که 3.94 میلیارد دلار از دست رفته ناشی از کلاهبرداری مرتبط با رمزنگاری تقریباً 86٪ از کل ضررهای ناشی از کلاهبرداری سرمایه بود. FBI با سرمایه‌گذاری در این کشور تاکید کرد که تعداد قربانیان در حال افزایش است. آنها به سمت کلاهبرداری های رمزنگاری سوق داده می شوند که نوید بازگشت قابل توجه سرمایه گذاری آنها را می دهد.

این کلاهبرداری‌ها برای جذب مردم با وعده بازگشت سودآور سرمایه‌گذاری‌شان طراحی شده‌اند. یکی از رایج‌ترین کلاهبرداری‌های رمزنگاری که مردم قربانی آن می‌شوند، کلاهبرداری‌های عشقی است که در آن یک مجرم از یک هویت آنلاین جعلی برای جلب عشق و اعتماد استفاده می‌کند. قربانی. ، قبل از ایجاد یک داستان برای متقاعد کردن قربانی برای ارسال رمزگذاری و سپس ناپدید شدن.

در دسامبر 2023، Chainalysis گزارش داد که کلاهبرداری های عاشقانه حداقل 374 میلیون دلار در ارزهای رمزنگاری مشکوک به سرقت رفته در سال 2023 بوده است، در همین حال، در 1 ژانویه، Cointelegraph گزارش داد که بیش از 324000 کاربر رمزارز در سال 2023 قربانی کلاهبرداری های فیشینگ شده اند و ارزش آن به ارزش 2023 است. حدود 295 میلیون دلار از دارایی های دیجیتال به دست سارقان کیف پول گم شده است، اما افزایش شهروندان قربانی کلاهبرداری های رمزنگاری تنها در ایالات متحده نیست، کشورهای دیگر در سراسر جهان نیز مشکل مشابهی را تجربه می کنند.

در آوریل 2023، کمیسیون رقابت و مصرف کننده استرالیا (ACCC) گزارش داد که استرالیایی ها 221.3 میلیون دلار استرالیا (146.9 میلیون دلار آمریکا) به دلیل کلاهبرداری های سرمایه گذاری که در آن از رمزنگاری به عنوان یک روش پرداخت در سال 2022 استفاده می شد، ضرر کردند که نسبت به سال 2021 افزایش 162.4 درصدی داشته است. .

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا