اخبار ارز دیجیتال

کلاهبرداری فیشینگ ارزهای دیجیتال از ۳۲۴ قربانی در سال ۲۰۲۳ حدود ۳۰۰ میلیون تومان گرفت.

پلتفرم امنیتی Scam Sniffer می گوید سایت های فیشینگ می توانند تبلیغات پولی را در Google و X اجرا کنند و دستورالعمل های آنها را دور بزنند.

پلتفرم امنیتی بلاک چین Scam Sniffer در گزارش سال 2023 Wallet Drainers گزارش داد که بیش از 324000 کاربر ارزهای دیجیتال در سال 2023 قربانی کلاهبرداری های فیشینگ شدند و حدود 295 میلیون دلار از دارایی های دیجیتال به دلیل تخلیه کیف پول ها از دست رفت. پلتفرم تاکید کرد که رشد ثابتی در فعالیت های فیشینگ در سال 2023 وجود داشته است.

علاوه بر این، Scam Sniffer همچنین گزارش داد که حتی زمانی که زهکش‌ها بسته می‌شوند، باندهای فیشینگ کسب‌وکار خود را به جای دیگری می‌برند، زیرا به نظر می‌رسد هیچ پلتفرمی برای خدمت به کلاهبرداران وجود ندارد، در 2 مارس، Monkey Drainer بدنام که مسئول برخی از سوء استفاده‌های فیشینگ معروف بود، تعطیل شد. کسب و کار، اما نه قبل از توصیه یک سرویس کلاهبرداری دیگر به مشتریان جنایتکارش

به طور مشابه، Inferno Drainer در سال 2023 پس از سرقت حدود 81 میلیون دلار دارایی دیجیتال تعطیل شد، طبق گفته Scam Sniffer Angel Drainer پس از بسته شدن Inferno Drainer به نظر می رسد کنترل را در اختیار گرفته است، در همان Now Scam Sniffer همچنین نحوه دریافت ترافیک سایت های فیشینگ را تجزیه و تحلیل می کند. یکی از روش‌هایی که سارقان ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند، هک کردن حساب‌های رسمی پروژه Discord و X و سپس توزیع لینک‌های فیشینگ از طریق پست‌ها است.

وب‌سایت‌های فیشینگ با انجام ایردراپ‌های جعلی دارایی‌های رمزنگاری یا توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، ترافیک ارگانیک دریافت می‌کنند، آنها همچنین لینک‌های Discord لو رفته را ربوده و نظرات هرزنامه‌ها و X را ذکر می‌کنند، علاوه بر این، طبق گفته Scam Sniffer، کلاهبرداران موفق شده‌اند دستورالعمل‌های Google را دور بزنند. for Advertising و X گزارش دادند که وب سایت های فیشینگ قادر به اجرای تبلیغات جستجوی پولی در گوگل و توییتر هستند.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا