اخبار ارز دیجیتال

کلاهبرداری 73 میلیون دلاری ارز دیجیتال با استفاده از ترفند کشتار خوک!

مقامات فدرال ایالات متحده دو نفر به نام های دارن لی و ییچن ژانگ را به اجرای طرح پولشویی 73 میلیون دلاری ارز دیجیتال متهم کرده اند.

این افراد مظنون به استفاده از کلاهبرداری های کشتار خوک برای کسب درآمد میلیون ها دلاری از قربانیان هستند.

وزارت دادگستری روز جمعه گفت دارن لی، 41 ساله، در 12 آوریل در فرودگاه آتلانتا دستگیر شد و یچنگ ژانگ، 38 ساله، روز پنجشنبه در لس آنجلس دستگیر شد.

بر اساس کیفرخواست در آن پرونده، لی، ژانگ و همدستانشان شبکه ای بین المللی از جنایتکاران را اداره می کردند که با جلب اعتماد قربانیان، آنها را متقاعد کردند که سرمایه گذاری های کلانی در ارزهای دیجیتال انجام دهند و حساب های بانکی را به نام شرکت های ساختگی در ایالات متحده باز کنند. ایالت ها. آنها سپس این وجوه را با انتقال آنها به حساب های بانکی در ایالات متحده و باهاما و در نهایت تبدیل آنها به Tether (USDT) شستشو دادند.

بر اساس گزارش وزارت دادگستری آمریکا، بیش از 73 میلیون دلار در این پرونده پولشویی شد و یک کیف پول ارز دیجیتال مرتبط با این طرح بیش از 341 میلیون دلار دارایی مجازی دریافت کرد. در صورت محکومیت، لی و ژانگ ممکن است با هر اتهام تا 20 سال حبس محکوم شوند که مجموعاً 140 سال است.

اخیراً، در نوامبر 2023، وزارت دادگستری ایالات متحده 9 میلیون دلار را از یک کلاهبرداری دیگر در کشتار گوشت خوک که بیش از 70 شهروند آمریکایی را هدف قرار داده بود، ضبط کرد.

این موارد چالش های ناشی از کلاهبرداری ارزهای دیجیتال را برجسته می کند و اهمیت اقدامات جدی برای مبارزه با این جنایات را برجسته می کند.

با افزایش تعداد و شدت این کلاهبرداری ها، تنظیم کننده های مالی به دنبال راه هایی برای امن تر کردن بازار ارز دیجیتال هستند، اما برخی نگران هستند که این مقررات مانع رشد صنعت نوظهور شود.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا