اخبار ارز دیجیتال

کمیته بازل پیشنهاد می کند که محدودیت های سررسید برای دارایی های ذخیره استیبل کوین اعمال شود

اگر دارایی‌های بلندمدت به عنوان دارایی‌های پشتیبان مجاز باشند، کمیته معتقد است که این دارایی‌ها باید بیش از حد وثیقه ادعاهای دارندگان استیبل کوین را فراهم کنند.

یک مقاله مشاوره ای که در 14 دسامبر در وب سایت BIS منتشر شد، به این نتیجه رسید که کمیته بازل در مورد نظارت بانکی بانک تسویه بین المللی (BIS) اقدامات متعددی را برای تعدیل هدفمند استاندارد خود در مواجهه بانک ها با دارایی های رمزنگاری شده پیشنهاد کرده است. در سال 2023 است که به کمیته کمک کرد تا اصلاحاتی را برای استانداردهای محتاطانه اصلی خود برای قرار گرفتن بانک ها در معرض استیبل کوین ها، که در دسامبر 2022 منتشر شد، تدوین کند.

تغییرات پیشنهادی عمدتاً به ترکیب دارایی‌های ذخیره استیبل کوین‌ها مربوط می‌شود، به‌ویژه برای دارایی‌های رمزنگاری طبقه‌بندی شده در گروه 1b در استانداردهای احتیاطی، از نظر سرمایه مورد نیاز بر اساس وزن ریسک مواجهه‌های اساسی، کمیته ریسک‌های بازخرید را پیشنهاد می‌کند. دوره های استرس شدید در زمان هدف این است که صادرکنندگان استیبل کوین با ادعاهای برداشت گسترده و در نتیجه فروش آتش مواجه شوند.

نهاد نظارتی پیشنهاد می کند که قرار گرفتن در معرض استیبل کوین به سررسیدهای بلندمدت با معرفی حداکثر سررسید برای دارایی های ذخیره فردی محدود شود. اگر دارایی های بلندمدت به عنوان دارایی ذخیره مجاز باشد، کمیسیون معتقد است که این دارایی ها باید مطالبات دارندگان را برآورده کند. هنگام وثیقه گذاری بیش از حد یک استیبل کوین، مقدار وثیقه اضافی باید برای جبران کاهش بالقوه ارزش دارایی کافی باشد تا استیبل کوین در ارزش ثابت خود قابل بازخرید باقی بماند، حتی در شرایط سخت و بازارهای پر نوسان.

این سند همچنین معیارهای کیفیت اعتباری را برجسته می‌کند و دارایی‌های ذخیره با کیفیت اعتباری بالا را که برای صادرکنندگان استیبل کوین و ذخایر بانک مرکزی مناسب است، اوراق بهادار قابل بازار تضمین شده توسط دولت‌ها و بانک‌های مرکزی با کیفیت اعتباری بالا و سپرده‌هایی با کیفیت اعتباری بالا فهرست می‌کند، کمیسیون نظرات خود را در مورد اصلاحات پیشنهادی تا 28 مارس 2024.

صرف نظر از اینکه آیا استانداردهای مواجهه احتیاطی برای استیبل کوین ها تجدید نظر شده است یا خیر، تاریخ اجرا اول ژانویه 2025 است، کمیته بازل متشکل از بانک های مرکزی و مقامات مالی از 28 حوزه قضایی، و مجمع همکاری نظارتی بر نظارت بانکی منتشر شده در اکتبر 2023 است. مقاله مشاوره قبلی در مورد استانداردهای احتیاطی برای قرار گرفتن در معرض استیبل کوین‌ها، که پیشنهاد می‌کرد بانک‌ها باید داده‌های کمی در مورد مواجهه خود با دارایی‌های رمزنگاری و سرمایه و نقدینگی مورد نیاز مربوطه ارائه دهند.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا