اخبار ارز دیجیتال

کمیته نیجریه مدیر عامل بایننس را به دلیل مشکوک شدن به جرایم مالی احضار کرد

جینجر اونوسیب، رئیس کمیته هشدار داد که اگر بایننس این احضاریه را نادیده بگیرد، کمیته از اختیارات قانونی خود استفاده کرده و اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

کمیسیون جرایم مالی مجلس نمایندگان نیجریه از ریچارد تنگ، مدیرعامل بایننس خواسته است تا در برابر کمیته مظنون به تامین مالی تروریسم و ​​پولشویی حضور یابد.به گزارش یک بولتن خبری محلی، رئیس کمیته، جینجر اونوسیب، اولتیماتوم صادر کرده است. به مدیریت Binance در تاریخ 1 مارس برای حضور در کمیسیون در تاریخ 4 مارس 2024 یا قبل از آن. رئیس بانک مرکزی نیجریه (CBN) در 27 فوریه نسبت به Binance ابراز نگرانی کرد و ادعا کرد که وجوه مشکوک از طریق صرافی جریان دارد. در سال 2023 برگزار خواهد شد

اونوسیب هشدار داد که اگر بایننس به این احضاریه توجهی نکند، کمیسیون از اختیارات قانونی خود استفاده کرده و اقدامات لازم را انجام خواهد داد، به گفته پانچ، کمیسیون در نامه ای به تاریخ 12 دسامبر 2023 با امضای اونوسیب خواستار حضور تنگ در جلسه استماع شد. در 18 دسامبر 2023، وی از عدم حضور تنگ علیرغم دعوت های متعدد ابراز ناامیدی کرد و تاکید کرد که این امر به دلیل بی توجهی کامل به قوانین موجود حاکم بر عملیات تجاری و مالی در کشور است.

اونوسیب بر تعهد کمیسیون به مبارزه با جرایم مالی تاکید کرد و تاکید کرد که قانون اساسی به آنها اجازه می دهد تا از مردم نیجریه در برابر جرایم مالی، به ویژه جرایم مربوط به شرکت های خارجی، دفتر مشاور امنیت ملی و همچنین دو مقام ارشد Binance که در ابوجا پایتخت نیجریه بازداشت شده اند، محافظت کنند. دولت تلاش می‌کند تا صرافی‌های ارزهای دیجیتال را سرکوب کند تا گمانه‌زنی‌ها در مورد ارز فیات خود، نایرا نیجریه را محدود کند.

در روز چهارشنبه، ۲۸ فوریه، بایننس در بحبوحه سرکوب صرافی ارزهای دیجیتال، naira را از سرویس همتا به همتا (P2P) خود حذف کرد، که به کاربران، خریداران و فروشندگان اجازه می‌دهد بدون دخالت شخص ثالث معامله کنند. نیجریه به دنبال ممنوعیت دولتی در مورد صنعت پررونق کریپتو تحت مدیریت رئیس جمهور سابق محمدو بوهاری به شهرت رسید، اما در دسامبر 2023، CBN ممنوعیت دو ساله بانک‌ها را لغو کرد و دستورالعمل‌هایی را برای تنظیم همزمان ارائه‌دهندگان خدمات صادر کرد. دارایی مجازی، نیجریه دومین کشوری بود که ارز دیجیتال بانک مرکزی را در سال 2022 راه اندازی کرد، در ماه فوریه کنسرسیوم استیبل کوین آفریقا نیز استیبل کوین cNGN متصل به naira را در جعبه ماسه ای رگولاتور CBN راه اندازی کرد.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا