اخبار ارز دیجیتال

کمیسیون اروپا کارخانه های هوش مصنوعی را برای استارت آپ ها و SME ها پیشنهاد کرده است

راه اندازی کارخانه هوش مصنوعی به دنبال توافق دسامبر 2023 در مورد قانون هوش مصنوعی اتحادیه اروپا، اولین قانون جامع جهان برای مدل های قدرتمند هوش مصنوعی است.

کمیسیون اروپا یک کارخانه هوش مصنوعی، یک دفتر هوش مصنوعی و سایر ابتکارات مرتبط با هوش مصنوعی را در بسته ای از اقدامات برای حمایت از استارت آپ های اروپایی و شرکت های کوچک و متوسط ​​در توسعه هوش مصنوعی قابل اعتماد (AI) که به ارزش ها احترام می گذارد راه اندازی کرده است. و قوانین اتحادیه اروپا (EU) در اطلاعیه ای که در وبلاگ کمیسیون منتشر شده است مبنی بر دسترسی آسان استارت آپ های اروپایی به ابررایانه های هوش مصنوعی اختصاصی و توسعه مدل های هوش مصنوعی پیشنهاد شده است. این ابتکار با هدف تسریع پذیرش فناوری هوش مصنوعی است.

این به دنبال توافق دسامبر 2023 در مورد قانون هوش مصنوعی اتحادیه اروپا، اولین قانون جامع جهانی در مورد استفاده و استفاده از مدل های قدرتمند هوش مصنوعی مانند ChatGPT مایکروسافت و Bard گوگل، به منظور تسهیل توسعه، استقرار و برنامه ریزی برای پذیرش قابل اعتماد هوش مصنوعی در اتحادیه اروپا در سپتامبر 2023، اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا، یک سخنرانی درباره وضعیت اتحادیه ارائه داد و قصد خود را برای یک ابتکار جدید برای ارائه ابررایانه های اروپایی به استارت آپ های خلاقانه هوش مصنوعی اروپایی اعلام کرد که مدل های قابل اعتماد خود را در زمینه هوش مصنوعی آموزش خواهد داد.

کمیسیون همچنین گفت که این کمیسیون چالش بزرگ هوش مصنوعی را در نوامبر 2023 راه اندازی می کند، جایزه ای که حمایت مالی و دسترسی به ابررایانه ها را برای استارت آپ های هوش مصنوعی فراهم می کند، و افزود که کارخانه های هوش مصنوعی، که به عنوان فروشگاه های یک مرحله ای نیز شناخته می شوند، به این امر کمک خواهند کرد. استارت‌آپ‌ها و محققان هوش مصنوعی به ایجاد الگوریتم‌ها، آزمایش و اعتبارسنجی مدل‌های هوش مصنوعی در مقیاس بزرگ و دسترسی به ابررایانه‌های اختصاصی هوش مصنوعی کمک خواهند کرد. این دفتر توسعه و هماهنگی خط مشی هوش مصنوعی را در سطح اروپا تضمین خواهد کرد و همچنین بر اجرا و اجرای قانون هوش مصنوعی آینده، ابتکار ارتباطات و نوآوری اتحادیه اروپا برای راه اندازی هوش مصنوعی برای ایجاد سرمایه گذاری کل اضافی تقریباً 4 میلیارد یورو نظارت خواهد کرد. . تا سال 2027، با ترکیبی از بودجه دولتی و خصوصی، برخی از اقدامات آغاز شده است.

کمیسیون، با همکاری چندین کشور عضو، همچنین دو کنسرسیوم زیرساخت دیجیتال اروپایی (EDIC) به نام اتحاد برای فناوری‌های زبان (ALT) ایجاد کرده است که به کمبود داده‌های زبان اروپایی برای آموزش هوش مصنوعی می‌پردازد و از توسعه در مقیاس بزرگ حمایت می‌کند. مدل های زبان، دومین EDIC CitiVER و با استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی پیشرفته برای توسعه و بهبود دوقلوهای دیجیتال محلی برای جوامع هوشمند، این ابتکار به شهرها کمک می کند تا فرآیندهایی از جمله مدیریت ترافیک و مدیریت زباله را شبیه سازی و بهینه کنند.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا