اخبار ارز دیجیتال

گزارش تکان دهنده: در 10 سال گذشته، نیمی از ارزهای دیجیتال مرده اند!

آخرین گزارش CoinGecko نشان می دهد که بیش از 50 درصد از تمام سکه ها و توکن های فهرست شده در 10 سال گذشته یا متوقف شده اند یا کاملاً بی ارزش شده اند. در واقع، در این مدت، از مجموع 24000 ارز رمزنگاری شده فهرست شده، حدود 14039 ارز به طور کامل نابود شده اند!

همانطور که در تصویر زیر می بینید، تحقیق انجام شده توسط CoinGecko تعداد کل سکه ها و توکن ها را که در مجموع به عنوان ارزهای رمزنگاری شده شناخته می شوند، در پلتفرم خود بررسی کردند. روند مرگ یا شکست این ارزهای دیجیتال تا سال 2023 در نمودار نشان داده شده است.

تعداد ارزهای دیجیتال غیرفعال شده در 10 سال گذشته

ارزهای رمزپایه راه اندازی شده در سال 2021 بیشترین تعداد تعطیلی را به ثبت رساندند و بیش از 70 درصد (5724 پروژه) تنها در سه سال با شکست مواجه شدند. در سال 2022، با مرگ 3520 پروژه، میزان شکست تقریباً 60 درصد بود. اما این روند در سال 2023 به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. سال گذشته، تنها حدود 10 درصد از پروژه های فهرست شده شکست خوردند.

این گزارش تصویر نگران کننده ای از پروژه های راه اندازی شده در دوره رونق 2021-2021 ترسیم می کند. 53 درصد از کل پروژه های مرده و ارزهای دیجیتال، در مجموع 7530 پروژه، به این بازه زمانی تعلق دارند. در روند صعودی 2018-2017 نیز شاهد شکست حدود 70 درصدی بودیم، اما تعداد کل پروژه های راه اندازی شده در آن زمان بسیار کمتر بود و حدود 3000 مورد را شامل می شد.

تجزیه و تحلیل CoinGecko این روند را به عواملی مانند سهولت استقرار توکن و افزایش memecoin ها نسبت می دهد که اغلب به مدت کوتاهی پس از راه اندازی به دلیل فقدان محصول یا ابزار ملموس رها می شوند. پروژه های پولی تقلبی، رها شدن و عدم فعالیت تجاری، غیرفعال سازی داوطلبانه پروژه ها، عدم هدف و غیره. از دیگر دلایل شکست پروژه هستند. بسیاری از ارزهای دیجیتال و شبکه ها هیچ مشکلی را حل نمی کنند و ناپدید شدن آنها در طول سال کاملاً طبیعی است. در چنین شرایطی باید توجه داشت که در چه پروژه ای و با چه هدفی سرمایه گذاری می کنیم.

آیا تاکنون پروژه ای را می شناسید که قبلاً مرده باشد؟

منبع

coinedition.com

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا