اخبار ارز دیجیتال

گزارش وزارت خزانه داری ایالات متحده خطرات مالی بالقوه NFTها را تشریح می کند

وزارت امور خارجه نگرانی های بالقوه بازار NFT، از جمله سرقت و تامین مالی اشاعه هسته ای را تشریح کرد.

وزارت خزانه داری ایالات متحده اولین ارزیابی ریسک مالی خود را برای توکن های غیرقابل تعویض (NFT) منتشر کرده است تا به رگولاتورها درک بهتری از خطرات بالقوه و مسائل امنیتی در بازار در حال رشد سریع شناسایی شده برای تامین مالی عملیات از طریق NFT ها ارائه دهد برای تامین مالی اشاعه تسلیحات هسته‌ای، پولشویی و خطرات احتمالی برای سرمایه‌گذارانی که ممکن است در معرض سرقت، دزدی یا سایر اشکال کلاهبرداری قرار گیرند، این گزارش بارها تاکید می‌کند که اکثر این فعالیت‌های غیرقانونی از طریق سرمایه‌گذاری و معاملات فیات انجام می‌شوند و منحصر به این کشورها نیستند. فضای دارایی دیجیتال

این گزارش تاکید می‌کند که این ارزیابی ریسک تشخیص می‌دهد که بیشتر پول‌شویی، تامین مالی تروریسم و ​​تامین مالی اشاعه از نظر حجم و ارزش تراکنش‌ها در ارزهای ثابت یا خارج از اکوسیستم دارایی دیجیتال از طریق روش‌های سنتی‌تر سوء استفاده از سرمایه‌گذاران یا بازار، رخ می‌دهد از طریق طرح‌های قدیمی که قبل از اختراع بلاک‌چین و ارزهای دیجیتال، مانند طرح‌های پونزی یا معاملات داخلی، وجود داشته‌اند، اما این گزارش توضیح می‌دهد که کلاهبرداری از طریق مکانیسم‌های منحصر به فرد دارایی‌های دیجیتال، مانند دستکاری قراردادهای هوشمند نیز رخ داده است.

با این حال، ارزیابی وزارت خزانه داری به پتانسیل بالای سوء استفاده و فعالیت غیرقانونی از طریق NFT اشاره کرد، اگرچه ارزیابی همچنین اذعان داشت که نمونه های کمی از NFT ها وجود دارد که برای تامین مالی تروریسم، توزیع سلاح های هسته ای یا قاچاق مواد مخدر استفاده می شود. برجسته‌ترین نمونه از فعالیت‌های مخرب ذکر شده در این گزارش، سرقت دارایی‌های دیجیتال توسط دولت کره شمالی و گروه‌های هکر مرتبط است که به دنبال دور زدن تحریم‌های آمریکا و افزایش درآمد هستند. درصد کمی از کل سرقت دارایی های دیجیتال و توضیح داد که سایر موسسات مالی نیز توسط کره شمالی هک شده اند.

این گزارش چندین توصیه برای کاهش سوء استفاده‌های احتمالی از طریق NFT ارائه می‌کند، از جمله تنظیم بازار NFT، همکاری با افراد داخلی برای جلوگیری از تقلب، همکاری با شرکای خارجی برای جلوگیری از فعالیت‌های ژئوپلیتیک غیرقانونی، و آموزش کاربران در مورد خطرات بالقوه مرتبط با توکن‌های فرار بورس و دیجیتال. دارایی ها به پایان رسید

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا