اخبار ارز دیجیتال

گوگل قرارداد آموزش هوش مصنوعی را با Reddit امضا کرد

مشارکت با گوگل اولین معامله شناخته شده Reddit با یک شرکت بزرگ هوش مصنوعی است.

ردیت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که گوگل و پلتفرم رسانه‌های اجتماعی Reddit با هم همکاری می‌کنند که در آن Reddit محتوای خود را برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی (AI) این غول موتور جستجو ارائه می‌کند. گوگل از طریق این مشارکت، گوگل می‌تواند از رابط برنامه‌نویسی داده‌های ردیت (API) استفاده کند که محتوای بلادرنگ را از پلتفرم ردیت فراهم می‌کند و امکان دسترسی به محتوای گسترده ردیت و نمایش محتوای ردیت در محصولات را فراهم می‌کند. گوگل.

Reddit به Vertex AI، سرویس مبتنی بر هوش مصنوعی گوگل که برای بهبود نتایج جستجو برای مشاغل طراحی شده است، دسترسی پیدا می‌کند، Reddit تصریح کرد که این به‌روزرسانی بر شرایط API داده‌ها تأثیری نمی‌گذارد و دسترسی تجاری بدون تأیید توسعه‌دهنده یا Google Partnerships را پس از گزارش بلومبرگ مبنی بر اینکه Reddit انجام داده است، محدود می‌کند. قرارداد آموزشی 60 میلیون دلاری با یک شرکت هوش مصنوعی نامشخص امضا کرد که سال گذشته برنامه ای را برای دریافت هزینه استفاده از شرکت ها راه اندازی کرد. API گفت که شراکت با گوگل اولین قرارداد شناخته شده Reddit با یک شرکت بزرگ هوش مصنوعی است.

در سال 2023، گوگل سیاست حفظ حریم خصوصی خود را به‌روزرسانی کرد تا به آن اجازه دهد از داده‌های در دسترس عموم برای آموزش هوش مصنوعی استفاده کند، این به‌روزرسانی مدت کوتاهی پس از طرح دعوی حقوقی OpenAI توسعه‌دهنده ChatGPT بود. با توجه به به‌روزرسانی‌های شرایط خدمات تجاری توسعه‌دهنده ابری، استارت‌آپ تولیدکننده هوش مصنوعی Anthropic قول داده است که از ژانویه 2024 استفاده از داده‌های مشتری را برای آموزش مدل‌های زبانی در مقیاس بزرگ (LLM) آغاز کند.

علی‌رغم این قرارداد، گوگل و ردیت همیشه با هم هماهنگ نبوده‌اند و ردیت قبلاً تهدید کرده بود که گوگل را از استفاده از ربات‌هایش در سایت خود مسدود می‌کند زیرا شرکت‌ها از داده‌های آن به صورت رایگان برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی استفاده می‌کنند. سال‌ها بعد، Reddit برای عرضه اولیه عمومی در 22 فوریه ثبت نام می‌کند تا ارزش آن را به بیش از 10 میلیارد دلار در سال 2021 برساند، و انتظار می‌رود در ماه مارس برای عرضه اولیه عمومی ثبت نام کند. اولین IPO بزرگ رسانه های اجتماعی خواهد بود.

سازندگان مدل‌های هوش مصنوعی در ماه‌های اخیر به طور فعال توافق‌نامه‌هایی را با صاحبان محتوا برای گسترش داده‌های آموزشی خود فراتر از حذف‌ها در سطح وب تضمین کرده‌اند، زیرا بسیاری از صاحبان محتوا ادعا می‌کنند که محتوای آنها بدون اجازه استفاده شده است.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا