اخبار ارز دیجیتال

گوگل قیمت مدل هوش مصنوعی Gemini را کاهش داده و در اختیار توسعه دهندگان قرار داده است

شرکت مادر گوگل آلفابت اعلام کرده است که قیمت نسخه حرفه ای مدل هوش مصنوعی Gemini خود را کاهش می دهد و قصد دارد ابزارهای آن را برای توسعه دهندگان در دسترس تر کند تا نسخه های خود را بسازند.

شرکت مادر گوگل، آلفابت، در 13 دسامبر اعلام کرد که قصد دارد قیمت نسخه ای از پیشرفته ترین مدل هوش مصنوعی (AI) خود را کاهش دهد و آن را برای توسعه دهندگان مقرون به صرفه تر کند. قیمت مدل حرفه ای Gemini کاهش یافته است. 25 و 50 درصد نسبت به قیمتی که در ژوئن بود. Gemini در 6 دسامبر در سه نسخه معرفی شد که پیشرفته ترین نسخه آن قادر به استدلال و درک اطلاعات در سطح بالاتری نسبت به سایر فناوری های گوگل به همراه محاسبات تصویری و صوتی است.

به گفته گوگل، قوی ترین نسخه برای اجرا در مراکز داده طراحی شده است، در حالی که نسخه های دیگر در دستگاه های شخصی و در مجموعه برنامه های گوگل پیاده سازی خواهند شد. برای اینکه توسعه دهندگان بتوانند نسخه های مشتری Gemini را ایجاد کنند، در 6 نوامبر، ChatGPT OpenAI ویژگی جدیدی را منتشر کرد که به مشترکین ممتاز اجازه می داد GPT های سفارشی ایجاد کنند.

راه اندازی Gemini به همان اندازه که بحث برانگیز و هیجان انگیز بود، در ابتدا گوگل این محصول را با مقایسه مستقیم با GPT 4 OpenAI عرضه کرد و حتی آن را قاتل GPT نامید، اما کارآگاهان اینترنتی به زودی شروع به بررسی ادعاهای برتری گوگل کردند و مقایسه ای از وظایف را منتشر کردند. داده شده و از دو مدل، که بسیاری از آنها نتایج دقیق تری را از مدل OpenAI مشاهده کردند.

کاربران اینترنت گفتند که گوگل در مورد توانایی های خود دروغ گفته و ویدیوها را ویرایش کرده تا نتایج چشمگیرتری را نشان دهد. عمومی در نوامبر 2022، بسیاری از شرکت های فناوری پیشرو در جهان برای توسعه و استقرار مدل های قدرتمند هوش مصنوعی رقابتی رقابت می کنند.

در 28 نوامبر، آمازون رقیب ChatGPT خود، Q را که برای مشاغل ساخته شده بود، راه اندازی کرد، در حالی که متا مادر فیسبوک و اینستاگرام، رقیب خود، Llama 2 را راه اندازی کرد.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا