اخبار ارز دیجیتال

یک اشتباه ساده و آسیب باور نکردنی! این کاربر 4 بیت کوین از دست داد

یک کاربر بیت کوین برای تکمیل تراکنش خود ۱۷۰ هزار دلار بیت کوین هزینه پرداخت کرد.

به گزارش کوین اکسو و به نقل از cryptopotato، UTXO مخفف خروجی خرج نشده تراکنش است و مقدار ارزی است که پس از تراکنش برای شخص باقی می ماند. UTXO مخفف عبارت Unspent Transaction Result است. این بدان معناست که انتقال بیت کوین به طور جداگانه در کیف پول کاربر قرار می گیرد. این انتقال‌ها را می‌توان به‌عنوان بخش‌هایی از بیت‌کوین دید که کاربر کنترل می‌کند. برخی از تکه ها بزرگتر هستند و حاوی بیت کوین بیشتری هستند و مجموع این تکه های کوچک و بزرگ در نهایت موجودی کل کیف پول را تشکیل می دهد.

داده ها نشان می دهد که یک کاربر ناشناس 4 بیت کوین، تقریبا معادل 172000 دلار، به عنوان کارمزد تراکنش در روز سه شنبه (26 دسامبر) پرداخت کرده است! خود تراکنش فقط 2.9 بیت کوین را به گیرنده مورد نظر ارسال کرد، به این معنی که کارمزد اعمال شده بیش از 133 درصد بیشتر از کل مبلغ تراکنش بود. این خطای شگفت انگیز زمانی رخ داد که یک کاربر در یکپارچه سازی UTXO های خود اشتباه کرد. این تراکنش تقریباً 29992 برابر کارمزد پرداخت کرد. به طور خاص، این کاربر 1،800،890 ساتوشی به ازای هر vByte (sat/vB) پرداخت کرده است، اما هر تراکنش استاندارد تقریباً 60 sat/vB پرداخت می‌کند.

تومر استرالایت، سردبیر سوان بیت کوین، در مورد تراکنش در پلتفرم X نوشت و به شوخی گفت که وقتی UTXO ها را جمع آوری می کنید، مطمئن شوید که به جای ادغام آنها، همه آنها را به کارمزد تبدیل نمی کنید. در واقع، برنامه باید اطمینان حاصل کند که کل موجودی خود را به کارمزد تبدیل نمی کند.

به طور کلی، بهتر است از تقسیم بیت کوین های خود به چند UTXO کوچک خودداری کنید. یک دلیل اقتصادی قوی برای جلوگیری از این امر وجود دارد، زیرا هنگام ارسال مقادیر زیادی بیت کوین، کاربر باید برای هر جابجایی UTXO هزینه ای بپردازد، به این معنی که هرچه بیشتر باشد، تراکنش گران تر است.

چنین داده هایی نشان می دهد که کاربر هدف ما سعی کرده است UTXO های خود را برای جلوگیری از این مشکل یکپارچه کند. این یک تکنیک برای ترکیب چند خروجی کوچکتر در یک خروجی بزرگتر است. چند روز قبل، همین کاربر دو تراکنش بیت کوین به ارزش هر کدام 2.9 بیت کوین و 4.03 بیت کوین دریافت کرد که به ترتیب برابر با مبلغ و کارمزد تراکنش روز سه شنبه او بود.

آیا کاربر بیت کوین های خود را پس می گیرد؟

اگرچه تراکنش ها و کارمزدهای بیت کوین برگشت ناپذیر هستند، اما استخراج کننده ای که این سود اضافی را دریافت می کند می تواند آن را رها کرده و آن را برگرداند.

به عنوان مثال، در ماه سپتامبر، استخر استخراج بیت کوین F2Pool پس از اینکه Paxos به طور تصادفی 500000 دلار برای تراکنش بیت کوین پرداخت کرد، وجوه را به Paxos برگرداند. ماه‌ها بعد، غول استخر استخراج آنتپول نیز این مبلغ را به کاربری که به اشتباه 3.1 میلیون دلار هزینه پرداخت کرده بود، بازپرداخت کرد.

منبع

cryptopotato.com

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا