اخبار ارز دیجیتال

یک گروه هکر ادعا می کند که اطلاعاتی در مورد مشتریان بایننس دارد

بایننس، بزرگترین صرافی جهان از نظر حجم معاملات، ممکن است دچار نقض اطلاعات شده باشد.

به گفته کوین اکسو و به نقل از u.today، یکی از انجمن های وب تاریک ادعا می کند که داده های کاربران تأیید شده پلت فرم Binance را در اختیار دارد.

هدف این انجمن فروش اطلاعاتی مانند نام، کشور و شماره تلفن به کاربران صرافی بایننس است. اگر ادعای آنها درست باشد، می تواند نگرانی های زیادی را در مورد حفظ حریم خصوصی صرافی ایجاد کند.

بر اساس یک پست انجمن، داده هایی که آنها در اختیار دارند عمدتاً کاربران انگلیسی زبان از کشورهای سطح 1 هستند.

فروشنده ادعا می کند که صحت داده ها را می توان توسط کاربرانی که با شماره تلفن خود وارد binance.com می شوند یا مستقیماً با آنها تماس می گیرند تأیید کرد.

با وجود ماهیت هشدار دهنده ادعای این جامعه وب تاریک، صحت این اطلاعات هنوز تایید نشده است.

حادثه 2019

هیچ مدرک معتبری مبنی بر اینکه داده های مذکور از سیستم های Binance سرچشمه گرفته یا دقیق هستند وجود ندارد.

طی یک حادثه مشابه در سال 2019، بایننس همچنین تحقیقاتی را در مورد نشت اطلاعات تأیید حساب مشتری خود انجام داد. بایننس در طول تحقیقات خود این اتهامات را رد کرد و اظهار داشت که اطلاعات ارائه شده با داده های داخلی مغایرت دارد و هیچ علامت دیجیتالی از سیستم صرافی وجود ندارد.

ظاهراً گروهی که به این اطلاعات دسترسی داشتند با تهدید بایننس به انتشار عمومی 10000 عکس احراز هویت کاربر قصد اخاذی از این صرافی را داشتند. این گروه 300 بیت کوین از بایننس خواسته بود تا این تصاویر را منتشر نکند، اما صرافی تصمیم گرفت به آنها باج نپردازد.

با توجه به آنچه در گذشته اتفاق افتاده، تردیدهایی در مورد صحت این داده ها در شرایط فعلی وجود دارد.

وب تاریک به دلیل ارائه اطلاعات غیرقانونی بدنام است و تعیین منبع و صحت چنین داده هایی همچنان یک چالش برای سازمان های آسیب دیده و کاربران آنها است.

بایننس قبلاً تعهد خود را برای بررسی و همکاری با مقامات مجری قانون برای رسیدگی به چنین مسائلی اعلام کرده بود.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا