اخبار ارز دیجیتال

۳ دلیل برای ادامه‌ی اصلاح قیمت اتریوم

قیمت اتر (ETH) پس از افزایش به 4091 دلار قبل از ارتقاء دانکن، طی ماه گذشته عملکرد کمتری نسبت به بیت کوین و کل بازار ارزهای دیجیتال داشته است. این موضوع باعث ایجاد تردید در میان معامله گران در مورد پایان روند نزولی این آلتکوین شده است. برای درک بهتر، قیمت بیت کوین در همان دوره 18 درصد کاهش یافت، در حالی که کل سرمایه بازار ارز دیجیتال 16 درصد کاهش یافت.

بر اساس تعدادی از شاخص های فنی و داده های بازار، اتر محتمل است قبل از شروع یک روند صعودی پایدار شاهد اصلاح عمیق تری خواهد بود.

اتریوم تا کنون در ماه آوریل 8 درصد رشد داشته است، اما بیت کوین و سایر توکن های برتر سطح 1 عملکرد ضعیفی داشته است. قیمت بیت کوین در 30 روز گذشته 21 درصد افزایش یافته است، در حالی که سایر توکن های سطح 1 با ارزش بازار بالا مانند بایننس کوین و سولانا به ترتیب 44 درصد و 76 درصد در بازه زمانی مشابه رشد کردند.

در حال حاضر دلایل متعددی برای عملکرد ضعیف اتریوم در آوریل وجود دارد، از جمله عوامل خاص بیت کوین در سال 2024. صندوق های سرمایه گذاری مبتنی بر بیت کوین ایالات متحده از زمان تایید کمیسیون بورس و اوراق بهادار در 11 ژانویه عملکرد نسبتا خوبی داشته اند. علاوه بر این، نصف شدن آینده عرضه بیت کوین، که از لحاظ تاریخی پیش از یک روند صعودی شدید در قیمت ارزهای دیجیتال بوده است، به افزایش ارزش بیت کوین کمک کرد.

علاوه بر این، طی هفته گذشته شاهد کاهش فعالیت در شبکه اتریوم (طبق معیارهای خاص) بودیم. داده های گلاسنود نشان می دهد که تعداد آدرس های فعال روزانه اتریوم از 622963 آدرس در اول آوریل به 546484 آدرس در 7 آوریل کاهش یافته است.

اگرچه اتریوم همچنان شبکه پیشرو در بخش Tier 1 است، سولانا اخیراً بخشی از سهم بازار این بخش را از نظر فعالیت های زنجیره ای و حجم انتقال استیبل کوین به دست آورده است.

آخرین تلاش اتر برای بازیابی قیمت با تراکم عرضه در سطح 3600 دلار دفع شد. این نشان می دهد که این منطقه مانعی جدی بر سر راه بهبود قیمت اتر است.

اهمیت این ناحیه مقاومتی با داده های پلت فرم IntoTheBlock تقویت می شود. مدل ورودی-خروجی این شرکت (IOMAP) نشان می‌دهد که این منطقه بین قیمت 3534 دلار و 3639 دلار قرار دارد، جایی که حدود 1.17 میلیون آدرس قبلاً تقریباً 4.97 میلیون اتر خریداری کرده‌اند. این حجم خرید قبلی می تواند مانعی برای افزایش قیمت در این محدوده بودن

منبع: کوین تلگراف

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا