اخبار ارز دیجیتال

16000 بیت کوین دیگر از آلمان منتقل شد! آیا بیت کوین از این فشار فروش جان سالم به در خواهد برد؟

بر اساس پلتفرم تحلیلی Arkham Intelligence، در 8 جولای، دولت آلمان 16309 بیت کوین دیگر (BTC) به ارزش 900 میلیون دلار را انتقال داد.

این تراکنش ها که شامل ارسال بخشی از بیت کوین به صرافی های بزرگی مانند کوین بیس، بیت استمپ، کراکن و سازندگان بازار مانند فلو تریدر و کامبرلند است، بزرگترین انتقال یک روزه این ارز دیجیتال توسط دولت آلمان است.

بر اساس اطلاعات موجود، 3500 بیت کوین به FlowTrader، 200 بیت کوین به Kraken، 400 بیت کوین به Bitstamp و 400 بیت کوین به Coinbase ارسال شده است.

در پی این حرکت ها، قیمت بیت کوین با افت بیش از 6 درصدی مواجه شد و تا کانال 55 هزار دلاری سقوط کرد، البته در زمان نگارش این خبر، این ارز دیجیتال توانسته به مدار مثبت بازگردد و در حال معامله در قیمت است محدوده از 57450 دلار با 3.26 درصد افزایش نسبت به روز گذشته.فشار فروش 900 میلیون بیت کوین-btc توسط دولت آلمان

بر اساس گزارش ها، 700 بیت کوین حاصل از انتقال اخیر نیز به یک کیف پول ناشناخته با آدرس “139Po” منتقل شده است. این کیف پول قبلا چندین بار بیت کوین از دولت آلمان دریافت کرده است.

با احتساب نقل و انتقالات اخیر، آلمان بیش از نیمی از 50000 بیت کوین خود را انتقال داده است و اکنون 23788 بیت کوین دارد. این اقدام دولت آلمان منجر به انحلال 425 میلیون دلار از موقعیت های اهرمی شد که 216 میلیون دلار آن مربوط به موقعیت های خرید بود.

در همین حال، فشار فروش بیت کوین با انتشار خبر بازپرداخت بدهی صرافی Mt.Gox تشدید شد. این صرافی که چند سال پیش ورشکست شد، بدهی خود را در قالب بیت کوین و بیت کوین کش (BCH) پرداخت خواهد کرد.

ارزش کل این بازیابی ها 9 میلیارد دلار برآورد شده است. در همین راستا صرافی بیت استمپ اعلام کرد که به محض دریافت وجوه، سهم خود از این بازپرداخت ها را بین طلبکاران Matgax تقسیم خواهد کرد.

علیرغم فشار فروش زیاد در بازار، تحلیلگران همچنان نسبت به آینده بیت کوین خوشبین هستند. آنها معتقدند که پس از اتمام فروش و توزیع وجوه متگکس توسط دولت آلمان، فشار فروش کاهش می یابد و قیمت بیت کوین دوباره افزایش می یابد.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا