اخبار ارز دیجیتال

3 پیش بینی سقف قیمت بیت کوین تا پایان سال 2024

گاوهای بیت کوین نسبت به افزایش احتمالی قیمت به دلیل نصف شدن بعدی بیت کوین خوش بین هستند و آن را عامل مهمی در افزایش قیمت بیت کوین می دانند.

به گزارش کوین اکسو و به نقل از کوین تلگراف، طبق گفته فعالان بازار کریپتو، پس از نصف شدن پاداش استخراج هر بلوک، قیمت بیت کوین به راحتی به بالاترین حد خود (ATH) خواهد رسید، اما این رکورد تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟

با معامله جفت ارز BTC/USD در یک منطقه باریک برای بیش از 150 روز، پیش بینی ها در مورد تأثیر نصف شدن بیت کوین بر قیمت روز به روز افزایش می یابد.

در 18 آوریل (30 آوریل)، پاداش استخراج 50 درصد در هر بلوک کاهش می یابد و این ارز دیجیتال کمیاب تر از قبل خواهد شد. انتظار می رود این کاهش در عرضه بیت کوین های جدید رقابت بین خریداران را افزایش دهد.

با توجه به تقاضای مورد انتظار خریدار برای وجوه قابل معامله در مبادلات بیت کوین (ETF) که اخیراً در ایالات متحده معرفی شده اند، احتمالاً شاهد وضعیت منحصر به فردی هستیم که در آن عرضه بیت کوین تحت فشار قابل توجهی قرار خواهد گرفت.

اگرچه انتظار می‌رود بیت‌کوین در سال 2024 به بالاترین حد خود برسد، اما اندازه این افزایش قیمت ممکن است آنطور که برخی افراد پیش‌بینی یا امیدوار بودند، قابل توجه یا چشمگیر نباشد.

130000 دلار بیت کوین قبل از پایان سال

زمان اوج قیمت بیت کوین در میان تحلیلگران محبوب بازار بسیار متفاوت است.

با این حال، معامله گر بازارهای مالی، آلن تاردیگراد، 130000 دلار – تقریبا دو برابر بالاترین قیمت فعلی بیت کوین – قبل از پایان سال 2024 را هدف قرار داده است.

او با ارائه تجزیه و تحلیل بیت کوین خود در 6 فوریه (17 باخمن)، یک الگوی به اصطلاح جام و دسته را شناسایی کرد که در نمودار هفتگی شکل گرفت.

او گفت:

اما اگر بیت کوین این فنجان و الگوی کنترل را در حدود تاریخ نصف شدن (حدود 2 ماه بعد) بشکند، چه؟ قیمت هدف این مدل 130000 دلار است. به عبارت دیگر، دو ماه آینده آخرین فرصت برای انباشت (خرید) بیت کوین قبل از اینکه ارزش آن از 100000 دلار فراتر رود خواهد بود.

نمودار BTC/USD که الگوی لیوان و دسته را نشان می دهد
نمودار BTC/USD که الگوی لیوان و دسته را نشان می دهد

چندین الگوی قیمت بیت کوین حول یک هدف صعودی 130000 دلاری تثبیت می شوند، اگرچه جدول زمانی آنها برای رسیدن به این سطح تا اواخر سال 2025 ادامه دارد.

280000 دلار بیت کوین؟

کسانی که به اندازه کافی صبور هستند تا در اوج چرخه بیت کوین منتظر بمانند، ممکن است یک سواری غیرقابل پیش بینی و احتمالاً پر از دست انداز را تجربه کنند.

برای چارلز ادواردز، بنیانگذار بیت کوین کمی و صندوق دارایی دیجیتال Capriole Investments، این مسیر به قیمت بیش از یک چهارم میلیون دلار در سال 2025 منجر می شود.

او به دنبال کنندگان خود در X گفت:

اگر بازده بیت کوین پس از نصف شدن مشابه سال 2020 باشد، باید انتظار 280000 دلار بیت کوین را در سال آینده داشته باشیم.

ادواردز به یک روایت مشترک در چرخه های قیمتی چهار ساله بیت کوین اشاره کرد. به گفته وی، زمانی که بیت کوین به یک دارایی بالغ تبدیل می شود، انتظار می رود رشد بیت کوین در سقف هر چرخه نسبت به سقف قبلی شدت کمتری داشته باشد و در نتیجه نوسانات کاهش پیدا کند.

با این حال، او معتقد است که حتی شکست در سال 2020 – که جفت ارز BTC/USD را از 10000 دلار در سپتامبر به 58000 دلار در تنها هفت ماه رساند – قدرت کامل بیت کوین را نشان نداد.

او در ادامه پست X خود گفت:

منطقی است انتظار داشته باشیم که بازدهی این چرخه در مقایسه با سال 2020 کمتر باشد. با این حال، من معتقدم که عملکرد بیت کوین در چرخه سال 2020 چندان جالب و حتی اغراق آمیز نبوده است.

داده های زمان بندی چرخه نصف شدن بیت کوینداده های زمان بندی چرخه نصف شدن بیت کوین
داده های زمان بندی چرخه نصف شدن بیت کوین

طی مصاحبه ای در فوریه 2023، ادواردز هاوینگ آینده را “مهم ترین” رویداد برای بیت کوین توصیف کرد.

او در مصاحبه خود گفت:

توجه داشته باشید که تاثیر نصف شدن های گذشته به طور کامل در قیمت منعکس نشده است. این باعث می شود که انتظار داشته باشم رشد بیت کوین در محدوده چند صد درصدی ادامه داشته باشد.

تا 64000 دلار چیز زیادی باقی نمانده است

در یکی از پیش‌بینی‌های جاه‌طلبانه‌تر، رسیدن قیمت بیت‌کوین به بالاترین حد خود می‌تواند با خود رویداد نصف شدن همزمان باشد.

در حالی که برخی بر این باورند که بیت کوین قبل از وقوع نصف شدن از سطح فعلی خود سقوط خواهد کرد، به گفته سرمایه گذار محبوب فرد کروگر، تغییرات قیمت خیلی زودتر از آنچه بسیاری انتظار دارند رخ خواهد داد.

کروگر در پست X خود در 4 فوریه (15 فوریه) به ATH بیت کوین در 30 تا 60 روز آینده نگاه می کند.

این هدف قیمت برای Kroger به ETF بیت کوین وابسته است زیرا این محصولات جدید ایالات متحده سرمایه خوبی را جذب می کنند.

کروگر گفت:

20 تا 40 جلسه معاملاتی طی 30 تا 60 روز آینده وجود دارد. من شرط می بندم که در این بازه زمانی بین 4 تا 6 میلیارد دلار ورودی جدید خواهیم داشت.

با توجه به ارزش بازار 850 میلیارد دلاری بیت کوین، این امکان وجود دارد که جذب سرمایه ETF به طور بالقوه بازار را تا 50 درصد حرکت دهد و قیمت را به حدود 64000 دلار برساند که اساسا بالاترین رقم تاریخ است.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا