اخبار ارز دیجیتال

3 چیزی که بلک راک پیش بینی می کند بر بازار ارزهای دیجیتال در سال 2024 تأثیر می گذارد

بلک راک تاب آوری اقتصادی ایالات متحده، نقدینگی و عملکرد اقتصادی چین را به عنوان عواملی که می توانند بر بازار ارزهای دیجیتال در سال 2024 تأثیر بگذارند، شناسایی کرده است.

با توجه به کوین اکسو و به نقل از beincrypto، سال 2023 بازارهای مالی دستخوش تغییرات غیرمنتظره ای از جمله تحولات فنی پیشگامانه و رویدادهای اقتصادی شگفت انگیز شد. همزمان با آغاز سال 2024، بلک راک سه پیشرفت مهم را شناسایی کرده است که می تواند به طور قابل توجهی بر بازار ارزهای دیجیتال تأثیر بگذارد. این شرکت انتظار تغییرات بیشتر در وضعیت اقتصاد کلان و افزایش نوسانات بازار را دارد. این دو هم چالش‌ها و هم فرصت‌هایی را برای کسانی که روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنند به ارمغان می‌آورد.

آنچه در سال 2023 اتفاق افتاد و پیامدهای آن برای آینده

پیش‌بینی BlackRock برای امسال برای سرمایه‌گذارانی که به دنبال هدایت صنعت دارایی دیجیتال و تصمیم‌گیری آگاهانه هستند، حیاتی است. در ادامه به بررسی بخش‌های مختلف این گزارش می‌پردازیم.

قدرت غیرمنتظره اقتصاد ایالات متحده

برخلاف سناریوهای مورد انتظار “کاهش رشد اقتصادی هموار یا سرکش”، اقتصاد ایالات متحده در مسیر رشد شگفت انگیزی تا سال 2023 قرار دارد.

بلک راک گفت:

بحث “رشد اقتصادی ملایم یا سخت – که به عنوان فرود نرم در مقابل سخت نیز شناخته می شود” برای اقتصاد ایالات متحده اتفاق نیفتاده است. سال جدید حتی ممکن است شروع موجی در این زمینه باشد. رشد تولید ناخالص داخلی ایالات متحده در سال گذشته به طور پیوسته شتاب گرفته است و بیش از انتظارات است.

این عملکرد، در برابر انتظارات ایجاد شده توسط رشد قوی تولید ناخالص داخلی و محرک های مالی قابل توجه مانند قانون کاهش تورم (IRA) و قانون CHIPS، زمینه منحصر به فردی را برای بازار ارزهای دیجیتال فراهم می کند.

رشد تولید ناخالص داخلی آمریکا در سال 2023
رشد تولید ناخالص داخلی آمریکا در سال 2023

با وجود سطوح بالای نرخ های بهره واقعی تضمین شده، انعطاف پذیری اقتصاد ایالات متحده حاکی از افزایش بالقوه اعتماد سرمایه گذاران است. اعتماد آنها می تواند به دارایی های دیجیتال نیز گسترش یابد. با این حال، عملکرد اقتصادی خوب ایالات متحده سؤالاتی را در مورد سیاست پولی آینده فدرال رزرو ایجاد می کند و این ممکن است به طور غیر مستقیم بر بازار ارزهای دیجیتال تأثیر بگذارد.

وضعیت نقدینگی به دنبال اقدامات انجام شده توسط فدرال رزرو

در ابتدا، بحران نقدینگی تا حدودی قریب الوقوع به نظر می رسید، زیرا انتظار می رفت که نرخ بهره فدرال رزرو در سال 2023 به زیر 4.5 درصد برسد. در کمال تعجب، این نرخ پس از چندین جهش به 25.5 درصد افزایش یافت و نقدینگی به دنبال نگرانی ها در مورد بانک سیلیکون ولی به طور غیرقابل پیش بینی افزایش یافت.

این تفاوت در سیاست پولی منجر به بازده خوبی از ارزش خالص – ارزش ویژه دارایی ها (پس از کسر بدهی ها) – برای ایالات متحده، به ویژه نسبت به سایر کشورها شده است. این عامل می تواند در بازار کریپتو نیز نقش داشته باشد. وضعیت نقدینگی منحصر به فرد در ایالات متحده ممکن است بر رفتار سرمایه‌گذاران نسبت به دارایی‌های پرخطر، از جمله ارزهای دیجیتال تأثیر بگذارد.

عملکرد اقتصادی چین و تاثیر جهانی آن

همانطور که انتظار می رفت، تقاضای جهانی پس از خروج چین از قرنطینه کووید در اوایل سال 2023 افزایش نیافته است. بازگشت چین به کاهش تورم و تأثیر آن بر قیمت کالاها، روایت اقتصادی متضادی را برای بهبود تورم ژاپن و عملکرد بهتر آن از نظر سهام ارائه می دهد.

این واگرایی پیامدهایی برای محیط اقتصادی جهانی دارد و ممکن است بر بازار ارزهای دیجیتال نیز تأثیر بگذارد، به خصوص اگر این روندها در اولویت‌های ریسک سرمایه‌گذاران و جریان‌های سرمایه جهانی نقش داشته باشند.

3 رویدادی که ممکن است بر بازار کریپتو در سال 2024 تأثیر بگذارد

با آغاز سال 2024، بلک راک تغییرات بیشتر در شرایط اقتصاد کلان و افزایش نوسانات بازار را پیش بینی می کند. این محیط که با همبستگی مثبت بین سهام و اوراق قرضه و تورم خالص بالاتر از سطوح هدف مشخص می شود، چالش ها و فرصت های منحصر به فردی را برای سرمایه گذاران در بازار کریپتو ایجاد می کند.

ملاحظات اصلی امسال عبارتند از:

  • تورم مداوم: در حالی که می‌خواهیم فکر کنیم که تورم تحت کنترل است، ممکن است حفظ تورم بخش خدمات در سطوح مطلوب تا سال 2024 دشوار باشد. این وضعیت ممکن است بر نگرش سرمایه‌گذاران نسبت به دارایی‌هایی مانند ارزهای دیجیتال که اغلب به عنوان پوششی در برابر تورم در نظر گرفته می‌شوند، تأثیر بگذارد.
  • آینده دلار آمریکا: احتمال مواجه شدن دلار آمریکا با فشار نزولی به دلیل نگرانی های مالی و ماهیت ناپایدار کسری دوقلو ایالات متحده، سؤالاتی را در مورد جذابیت ارزهای دیجیتال به عنوان دارایی های جایگزین ایجاد می کند.
  • پتانسیل بازار اروپا: پیش بینی خوش بینانه برای رشد درآمد و هزینه مصرف کنندگان اروپایی ممکن است بر چشم انداز کلی اقتصاد تأثیر بگذارد و به طور غیرمستقیم بر بازار ارز دیجیتال تأثیر بگذارد، به ویژه از نظر جریان سرمایه گذاری جهانی و ترجیحات ریسک پذیری.

از آنجایی که سرمایه گذاران این شرایط نامطمئن را دنبال می کنند، نظارت دقیق بر تعامل بین عوامل اقتصاد کلان و تأثیر آنها بر بازار ارزهای دیجیتال بسیار مهم خواهد بود.

منبع

beincrypto.com

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا