اخبار ارز دیجیتال

5 نکته مهم در مورد بیت کوین در این هفته

دارندگان کوتاه مدت پس از کاهش قیمت بیت کوین به 42000 دلار و بسیاری از آنها دارایی های خود را فروختند، وحشت زده شدند. کارشناسان همچنین هشدار می دهند که ممکن است بدتر از این در بازار اتفاق بیفتد. در ادامه به وضعیت فعلی بازار بیت کوین خواهیم پرداخت. بازاری که پس از پایان هیجان یک رویداد بزرگ در تاریخ بیت کوین، اکنون تا حدودی آرام شده و ممکن است بهبود یابد.

به گزارش کوین اکسو و به نقل از کوین تلگراف، بیت کوین به هفته سوم ژانویه نزدیک می شود و پس از شروع لرزان خود در سال 2024، همچنان سطح 40000 دلار را حفظ کرده است، اما سوال مهم این است که هدف بعدی قیمت چه خواهد بود. ?

پس از راه اندازی اولین صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) در ایالات متحده، جهت بیت کوین نامشخص است. حرکت‌های ناگهانی بیت‌کوین هم به سمت بالا و هم پایین معامله‌گران لانگ و کوتاه را شگفت‌زده کرد و حتی آمار به‌دست‌آمده از پوزیشن‌های نقد شده نیز گویای آن است.

با شروع هفته جدید، بیت کوین همزمان با دو روایت متفاوت روبرو می شود: برخی معتقدند که کاهش قیمت پس از راه اندازی ETF بیت کوین نشان دهنده یک آزمایش مجدد سالم از حمایت قوی خواهد بود، در حالی که برخی دیگر معتقدند که سقف قیمت قبلی ممکن است برای مدت طولانی باقی بماند. مدت زمان طولانی تر

حدود دو هفته مانده به تصمیم گیری قبل از وقوع رویدادهای مهم و کاتالیزورها. انتظار می‌رود داده‌های اقتصاد کلان در ایالات متحده تا نشست بعدی نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا در پایان ماه آرام و در سطوح معقول و بدون تغییرات ناگهانی باقی بماند.

معامله گران ریسک گریز ممکن است خسته باشند زیرا هفته گذشته مقدار قابل توجهی بیت کوین را با ضرر فروختند.

پیش بینی های نزولی قیمت بیت کوین همچنان معتبر هستند

جفت ارز BTC/USD که در روز راه اندازی ETF به سطح 49000 دلار رسید، نتوانست این حرکت صعودی را برای مدت طولانی حفظ کند.

پس از افت اولیه قیمت، بازار به زیر محدوده معاملاتی تعیین شده بازگشت. با این حال، فروشندگان نتوانستند قیمت را برای آزمایش مجدد سطح 40000 دلار تحت فشار قرار دهند.

در عوض، نمودار ساعتی BTC/USD دو پایین‌ترین قیمت را در نزدیکی سطح 41500 دلار نشان می‌دهد که آخرین آن در بسته شدن هفتگی در 14 ژانویه (24 دسامبر) ثبت شد.

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین پس از افزایش جزئی در 24 ساعت گذشته به سطح 43000 دلار نزدیک شده است.

نمودار BTC/USD 1 ساعته
نمودار BTC/USD 1 ساعته

قبل از بسته شدن روزانه، منابع معاملاتی Material Indicators هشدار داد که آزمایشی برای حمایت در پیش است، اما احتمالاً در سطوح پایین تر، با نگاهی به داده های دفتر سفارش بیت کوین در صرافی بایننس مشاهده می شود.

شاخص های مادی گفت:

دفتر سفارش بایننس حدود 270 میلیون دلار سفارشات خرید را نشان می دهد که از 41300 تا 36500 دلار متغیر است. از این مبلغ 68 میلیون دلار در محدوده 38500 تا 39400 دلار برای خرید سرمایه گذاری شده است. علاوه بر این، دیوار خرید 26500 دلاری برداشته شده و به سطوح بالاتر منتقل شده است.

داده های دفتر سفارش BTC/USDT در صرافی Binanceداده های دفتر سفارش BTC/USDT در صرافی Binance
داده های دفتر سفارش BTC/USDT در صرافی Binance

همه اینها نشانه های اولیه ای هستند که نشان می دهد گاوها آماده آزمایش مجدد مقاومت هستند. برای دریافت سرنخ های بیشتر در مورد ادامه داستان، باید بسته شدن هفتگی بیت کوین را دنبال کنیم.

معامله‌گر معروف معروف به Skew سپس فهرستی از سیگنال‌ها را ارائه کرد که نشان می‌دهد اصلاح قیمت از پایین‌ترین حد دوام بیشتری خواهد داشت.

از جمله این سیگنال ها می توان به بازیابی سطح 42500 دلار در بازه های زمانی روزانه، حفظ شاخص قدرت نسبی (شاخص RSI) بالای سطح 50 و حفظ قیمت باز سالانه بیت کوین در نزدیکی سطح 42250 دلار به عنوان پشتیبانی.

با این حال، به نظر می رسد بزرگی اصلاح قیمت از سطح 49000 دلار، اکثر گاوها را غافلگیر کرده است. بر اساس داده‌های ارائه شده توسط منبع آماری CoinGlass، در 12 ژانویه (22 ژانویه)، حدود 112 میلیون دلار در موقعیت‌های طولانی بیت‌کوین نقد شد و این تاریخ اکنون یکی از مضرترین روزهای بیت‌کوین برای معامله‌گران در ماه‌های اخیر محسوب می‌شود.

پوزیشن های بیت کوین منحل شدهپوزیشن های بیت کوین منحل شده
پوزیشن های بیت کوین منحل شده

به گفته متیو هایلند، تحلیلگر بازار ارزهای دیجیتال، سقف 48000 دلاری محدوده فعلی بیت کوین همچنان مشکل ساز است. به گفته وی، با توجه به اتفاقات اخیر، بیت کوین ممکن است به زمان بیشتری برای غلبه بر این سطح نیاز داشته باشد.

او در آخرین پست‌های خود در پلتفرم X هشدار داد که حرکت قیمت به سطح متوسط ​​30000 دلار هنوز دور از ذهن نیست.

این با فرضیه کاهش احتمالی قیمت تا سطح 30000 دلار مطابقت دارد.با این حال، در حالی که هایلند و سایر تحلیلگران پیش بینی می کنند که بازار صعودی ادامه خواهد داشت، همه موافق نیستند.

همانطور که در مقاله صبح امروز ذکر شد، معامله‌گر کریپتو، ایل کاپو، همچنان معتقد است که پایین‌ترین قیمت‌ها در پیش است و ممکن است شاهد کاهش قیمت به سطح 12000 دلار باشیم.

آیا شاهد کاهش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو خواهیم بود؟

کسانی که منتظرند تا نوسانات بازار آرام شود، ممکن است این هفته به آرزوی خود دست یابند، حداقل از منظر کلان.

از معاملات ETF که بگذریم، در روزهای آینده به داده های اقتصادی ایالات متحده می رسیم که از اهمیت کمتری برخوردار است و داده های بیکاری در همه شاخص ها پیشرو است.

در حالی که تنها دو هفته تا نشست بعدی فدرال رزرو برای تصمیم گیری در مورد تغییرات نرخ بهره باقی مانده است، وضعیت تورم همچنان نامشخص است. داده های شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) در هفته گذشته، اگرچه به طور گسترده دیده نشد، نشان داد که قیمت ها در دسامبر 2023 بیش از حد انتظار افزایش یافت.

در حالی که ما فکر نمی کنیم فدرال رزرو نرخ بهره را در این ماه کاهش دهد، تحلیلگران به این اعداد توجه کرده اند.

در پاسخ، منبع تفسیر داده های اقتصادی Kobeissi Letter گفت که کار فدرال رزرو «هنوز انجام نشده است».

با این حال، بازارها همچنان انتظار کاهش نرخ بهره را دارند و این می‌تواند از ماه مارس به بعد برای دارایی‌های ریسکی، از جمله ارزهای دیجیتال، مفید باشد.

بر اساس داده های FedWatch Tool گروه CME، احتمال عدم تغییر نرخ بهره در ژانویه (دسامبر 1402) که چندین ماه طول می کشد، در حال حاضر بالای 95 درصد است.

احتمالات هدف نرخ فدرال رزرواحتمالات هدف نرخ فدرال رزرو
احتمالات هدف نرخ فدرال رزرو

فروش 5 میلیارد دلار بیت کوین در یک روز

برای بسیاری از مردم، هفته تایید ETF فرصتی برای فروش بیت کوین به جای خرید آن بود.

حتی زمانی که موسسات از این فرصت استفاده کردند تا قرار گرفتن در معرض بیت کوین را افزایش دهند و آن را بخرند، اقدام قیمت منعکس کننده تأثیر روانی این نوسان بود.

رسیدن به سطح 50000 دلار هدف بسیار دشواری برای گاوها بود، نهنگ ها برای تخصیص دارایی های خود به معامله گران جدید صف کشیدند و با تغییر روند، بازگشت بیت کوین به 40000 دلار باعث ترس شدید فعالان بازار شد.

این امر از آنجا مشهود بود که بخش قابل توجهی از بیت کوین ها در سطوح پایین تر از قیمت خرید اصلی خود فروخته می شدند. بر اساس داده های شرکت تحلیلی گلاسنود، در 12 ژانویه (22 دسامبر) این رقم به 88000 BTC رسید که معادل 3.75 میلیارد دلار است.

جیمز ون استراتن، محقق و تحلیلگر داده در شرکت رمزنگاری کریپتو اسلیت، تاکید می‌کند که فروش کل در حال حاضر به 111000 بیت کوین، معادل 4.7 میلیارد دلار رسیده است.

این رقم تعجب آور است.

مقدار بیت کوین منتقل شده از STH به صرافی ها با ضررمقدار بیت کوین منتقل شده از STH به صرافی ها با ضرر
مقدار بیت کوین منتقل شده از STH به صرافی ها با ضرر

نیازی به گفتن نیست که این حجم فروش توسط دارندگان کوتاه مدت (STH) هدایت می شود – کسانی که سرمایه گذاری بیت کوین خود را در 155 روز گذشته پایدار کرده اند. به نظر می رسد تصویب ETF بیت کوین دلیلی برای خرید معامله گران بود و آنها امیدوار بودند که پس از آن روند صعودی گسترده تری در بازار انتظار می رفت.

گلس‌نود می‌گوید که دارندگان بلندمدت (LTH)، از سوی دیگر، واکنش چندانی به چنین رویدادهایی نشان نمی‌دهند و در نتیجه فروش کوتاه‌مدت آن‌ها پایین است.

مقدار بیت کوین منتقل شده از LTH به صرافی ها با ضررمقدار بیت کوین منتقل شده از LTH به صرافی ها با ضرر
مقدار بیت کوین منتقل شده از LTH به صرافی ها با ضرر

ماینرهای بیت کوین ممکن است کاهشی در سختی استخراج نبینند

بر اساس عملکرد اخیر قیمت، بعید به نظر می رسد که بیت کوین در آینده نزدیک افزایش دیگری را در دشواری استخراج تجربه کند.

با این حال، رتبه بندی چیز دیگری را نشان می دهد. به گفته منبع آماری BTC.com، حتی در سطح 42500 دلار، انتظار می‌رود سختی استخراج بیت‌کوین در این هفته 35 درصد افزایش یابد.

این حرکت بسیار مهم است زیرا ماینرها طوفان نوسانات ETF را پشت سر گذاشته اند و رقابت برای پاداش استخراج بلاک بسیار زیاد شده است.

همانطور که قبلاً گزارش شد، دشواری استخراج به طور پیوسته و با حداقل چالش در سه ماهه سوم و چهارم سال 2023 افزایش یافت. روند افزایش سختی رو به افزایش است و تنها در دسامبر گذشته (آذر 1402) شاهد کاهش جزئی 1 درصدی بود و موقتاً مانع از کار شد. رشد این شاخص

مروری بر اصول اولیه شبکه بیت کوینمروری بر اصول اولیه شبکه بیت کوین
مروری بر اصول اولیه شبکه بیت کوین

ماینرها به نقطه اوج نزدیک می شوند زیرا پاداش استخراج هر بلوک در ماه آوریل به نصف کاهش می یابد و درآمد ماینرها برای هر بلوک استخراج شده با 50 درصد کاهش به 125.3 بیت کوین می رسد.

تا آن زمان، کارمزد تراکنش‌های بیت‌کوین همچنان بالا باقی می‌ماند و هش ریت همچنان در حول و حوش بالاترین حد خود که در دوره کریسمس مشاهده شده است، حرکت می‌کند.

در پست X خود در آخر هفته، ون استراتن با ارائه داده های GlassNode به این مشکل اشاره کرد:

کارمزد بیت کوین در حال حاضر از اوج خود در دسامبر به نصف کاهش یافته است و در حال حاضر در سطحی است که آخرین بار پس از جنون Inscriptions در ماه می 2023 مشاهده شده است.

ون استراتن ادامه داد:

جالب است که ببینیم چنین وضعیتی در کجا تثبیت می‌شود، زیرا انتظار می‌رود روی ماینرهایی که برای هاوینگ آماده می‌شوند نیز تأثیر بگذارد.

اتریوم ممکن است ارز دیجیتال بعدی در صف رکود یا اصلاح باشد

به دنبال چالش هایی که بیت کوین پس از تصویب ETF با آن مواجه شد، اتریوم، آلتکوین پیشرو، وارد عمل شده تا جبران کند.

جفت ارز ETH/BTC اواخر هفته گذشته افزایش یافت، در حالی که ETH/USD به بالاترین سطح خود از اواسط سال 2022 رسید.

نمودار 1 روزه ETH/BTCنمودار 1 روزه ETH/BTC
نمودار 1 روزه ETH/BTC

با این حال، برخی از کارشناسان ابراز نگرانی کرده اند زیرا علاقه باز به اتر افزایش یافته است و ممکن است حجم معاملات سوداگرانه اتریوم به سطوح ناپایدار برسد.

Maartunn، یکی از ارائه دهندگان داده های پلت فرم تجزیه و تحلیل CryptoQuant، در 14 ژانویه به دنبال کنندگان خود در پلتفرم X هشدار داد:

با در نظر گرفتن سود جدید 1.35 میلیارد دلاری از تجارت اتریوم، همچنان تهدیدی برای بازار این آلتکوین وجود دارد.

نمودار ETH/USD با سود در گشایش معاملهنمودار ETH/USD با سود در گشایش معامله
نمودار ETH/USD با سود در گشایش معامله

ون استراتن همچنین به تغییر علاقه باز از بیت کوین به اتر اشاره کرد که باعث شده است معاملات آتی بیت کوین گروه CME کمتر از قیمت نقدی ارزش گذاری شود.

او می‌گوید که این تغییر به دلیل هیجان در مورد ETF احتمالی اتریوم و نظرات اخیر لری فینک، مدیر عامل بلک راک، تقویت شده است.

او توضیح داد:

بهره باز CME تقریباً 13 درصد از سقف خود (700 میلیون دلار) کاهش یافته است، در حالی که بهره باز اتر 14 درصد افزایش یافته است. او افزود که این در نهایت می تواند به عنوان یک “سیگنال خرید” برای بیت کوین تلقی شود.

معاملات آتی بیت کوین گروه CME در مقابل سود باز اترمعاملات آتی بیت کوین گروه CME در مقابل سود باز اتر
معاملات آتی بیت کوین گروه CME در مقابل سود باز اتر

منبع

cointelegraph.com

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا