اخبار ارز دیجیتال

500 ETF برتر ETF بیت کوین که در سال 2023 راه اندازی شد

در 16 ژانویه، ETF های بیت کوین نقدی 1.8 میلیارد دلار حجم تولید کردند که بیش از سه برابر حجم معاملات یک روزه کل 500 ETF راه اندازی شده در سال 2023 است.

بر اساس داده های Yahoo Finance گردآوری شده توسط Cointelegraph، حجم کل 10 صندوق قابل معامله در مبادلات بیت کوین (ETF) در 16 ژانویه بیش از سه برابر حجم 500 ETF بود که در سال 2023 در همان روز راه اندازی شد. بیش از 1.8 میلیارد دلار در مجموع تا 16 ژانویه، با وجوه ارائه شده توسط Grayscale، BlackRock و Fidelity 1.6 میلیارد دلار از کل آن را تشکیل می دهند.

به گفته اریک بالچوناس، تحلیلگر ETF بلومبرگ، در مقایسه، کل حجم معاملات در 16 ژانویه برای تمام 500 ETF سال 2023 راه اندازی شده در ایالات متحده تنها 450 میلیون دلار بود و iShares Bitcoin Trust با بیش از 497 میلیون دلار در سه روز گذشته پیشتاز بود. . بر اساس داده‌های جیمز سیفارت، تحلیلگر ETF بلومبرگ و داده‌های یاهو فایننس گردآوری شده توسط کوین تلگراف، ظاهراً از نظر ورودی خالص، حجم کل محصولات جدید ETF بیت کوین در سه روز اول معاملات به 10 میلیارد دلار رسید.

اگرچه Greyscale Bitcoin Trust همچنان با بیش از 5.1 میلیارد دلار در مجموع حجم معاملات پیشتاز است، اما این صندوق با توجه به تلاش سرمایه گذاران برای کاهش مواجهه، شاهد خروجی های قابل توجهی بود. در 11، بالچوناس اضافه کرد که محصول بلک راک همچنان بیشترین میزان ورودی را به خود جذب می کند و احتمالاً از GBTC به عنوان پادشاه نقدینگی پیشی خواهد گرفت. یک موهبت برای سرمایه گذارانی که برای ورود به صندوق وام گرفته و سپس از Premium Grayscale سود می برند، که معمولاً به عنوان یک پول استفاده می شود. اندازه‌گیری تقاضای بیت‌کوین در سال‌های قبل از راه‌اندازی ETF نقطه‌ای، سودآوری این کسب‌وکار آربیتراژ به سرعت به زیان‌های بزرگ تبدیل شد. مشخص شد که وقتی حق بیمه به طور ناگهانی به تخفیف تبدیل شد، که بسیاری از سرمایه‌گذاران را در صندوق گرفتار کرد و تمایلی نداشتند. تا بیت کوین های خود را با تخفیف شدید بفروشند.

پس از تبدیل موفقیت آمیز GBTC به ETF نقطه ای، تخفیف به 1.55٪ کاهش یافت و سرمایه گذارانی که بیت کوین های خود را برای مدت طولانی قفل کرده اند، اکنون از این فرصت برای خروج استفاده می کنند.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا