اخبار ارز دیجیتال

674 میلیون دلار ارز دیجیتال دزدیده شده با موفقیت در سال 2023 بازیابی شد

این وجوه از بیش از 600 هک در مقیاس بزرگ بازیابی شد.

PeckShield در گزارش 29 ژانویه خود گفت: شرکت امنیتی بلاک چین PeckShield داده هایی را منتشر کرده است که خلاصه زیان های ناشی از هک و کلاهبرداری در سال 2023 را منتشر کرده است که تخمین می زند سالانه 2.61 میلیارد دلار هزینه داشته باشد، بدون در نظر گرفتن ضررهای چند زنجیره ای، با اشاره به این که این میزان نشان دهنده کاهش 27.78 درصدی در مقایسه با آن است. تا سال 2022، زمانی که کل سرقت سایبری جهانی حدود 3.6 میلیارد دلار بود، این شرکت امنیتی همچنین تاکید کرد که بیش از 674 میلیون دلار از بیش از 600 هک در مقیاس بزرگ که آنها ردیابی کرده اند، بازیابی شده است که معادل 25٪ از سرقت های سرقت شده است. ارزهای رمزنگاری شده

تیم PeckShield در بیانیه ای به کوین تلگراف به کوین تلگراف گفت که مقدار بازیابی شده در سال 2022 به میزان قابل توجهی افزایش یافته است، زیرا طبق گفته تیم امنیتی، تنها حدود 133 میلیون دلار از هک ها بازیابی شده است. PeckShield گفت: با افزایش هکرها و برنامه‌های پاداش باگ، درگیر شدن در مذاکرات فعال با هکرها می‌تواند منجر به بازگرداندن وجوه دزدیده شده شود، اجرای برنامه‌های پاداش باگ یا شناسایی زنجیره‌ای هکرها و آسیب‌پذیری‌های سیستم می‌تواند امنیت را افزایش دهد. که همکاری با صرافی‌های متمرکز، تتر و مقامات مجری قانون برای مسدود کردن وجوه در زمان کشف ممکن است منجر به بازپرداخت شود.

علاوه بر مقدار بازیابی شده از هک ها، PeckShield نقاط داده مختلفی از جمله وام سریع، تامین مالی غیرمتمرکز (DeFi) و تفاوت حجم بین هک و کلاهبرداری را برجسته کرده است، داده ها نشان می دهد که از هک های درگیر در سال 2023، 40٪ شامل وام فلش است. حملات، و در حالی که برخی ادعا می کنند که پیشرفت های امنیتی DeFi منجر به کاهش سرقت رمزنگاری در سال 2023 شده است، PeckShield تاکید کرد که DeFi همچنان هدف اصلی هک ها و کلاهبرداری آن است، در 4 ژانویه، بنیانگذار Certik، Ronghui Gu به Cointelegraph گفت که سال 2023 مثبت بوده است. توسعه در امنیت بلاک چین، با تاکید مدیر عامل بر رشد پلتفرم های پاداش و اقدامات امنیتی پیشگیرانه به عنوان نشانه خوبی برای سال.

با این حال، PeckShield تاکید کرد که 67٪ از ضررها در سال 2023 در DeFi رخ داده است، در حالی که 33٪ در امور مالی متمرکز شده است، همچنین تاکید کرد که 58٪ از ضررها به دلیل هک و 42٪ به دلیل تقلب بوده است. ارزهای رمزپایه ای که آنها برای فعالیت های خود از سال 2018 تا 2021 هدف قرار داده اند. بیت کوین بر حجم تراکنش های غیرقانونی غالب بود، اما در سال های 2022 و 2023 همه چیز تغییر کرد زیرا استیبل کوین ها سهم بیشتری از حجم تراکنش های غیرقانونی را به خود اختصاص دادند.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا