اخبار ارز دیجیتال

90 درصد از دارندگان بیت کوین در سود هستند. بیت کوین بیشتری بخریم یا بفروشیم؟

بیشتر سرمایه‌گذاران از فرصت استفاده کردند و بیت‌کوین‌ها را با کاهش قیمت‌ها جمع‌آوری کردند و طبق داده‌های IntoTheBlock، بیش از 90 درصد از این سرمایه‌گذاران در حال حاضر سود دارند. این مشکل می تواند منجر به فروش توسط سرمایه گذاران شود.

به گزارش کوین اکسو و به نقل از abc crypto، انتظارات برای اقدام قیمت بیت کوین در هفته های اخیر افزایش یافته است زیرا اولین ارز رمزنگاری شده در بازار قیمت 46000 دلار را رد کرد. درست قبل از شروع روند صعودی بیت کوین، دارندگان بزرگ این ارز دیجیتال به درستی این فرصت را برای بیت کوین شناسایی کردند. خرید و به تعداد بیت کوین آنها اضافه شد.

در میان همه این علائم مثبت، یکی از شاخص های کلیدی بیت کوین به سطح بحرانی رسیده است که می تواند بر قیمت آن تأثیر بگذارد.

خرید سرمایه گذار با قیمت پایین

طی چند روز گذشته، گاوهای BTC کنترل بازار را در دست گرفتند و قیمت پادشاه کریپتو را به بالای 46000 دلار رساندند.

بر اساس داده های CoinMarketCap، قیمت بیت کوین در هفت روز گذشته بیش از 1.33 درصد افزایش یافته است. در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین زیر 46000 دلار و 45672 دلار با ارزش بازار بیش از 894 میلیارد دلار معامله می شود.

نمودار سود و زیان سرمایه گذاران در بازار بیت کوین
نمودار سود و زیان سرمایه گذاران در بازار بیت کوین

به لطف افزایش قیمت، اکثر سرمایه گذاران بیت کوین در سود هستند. داده های IntoTheBlock نشان می دهد که 90 درصد از دارندگان بیت کوین در سود هستند.

در هفته های اخیر، قبل از شروع افزایش قیمت بیت کوین، سرمایه گذاران از این فرصت برای انباشت بیت کوین بیشتر استفاده کردند. طبق آخرین توییت IntoTheBlock، دارندگان بیت کوین که بیش از 1 درصد از عرضه را در اختیار دارند، در هفته گذشته بیش از 14000 بیت کوین جمع آوری کرده اند. آنها این سکه ها را زمانی خریدند که قیمت آنها زیر 43000 دلار بود.

نمودار تعادل بیت کوین در صرافی ها و موجودی OTCنمودار تعادل بیت کوین در صرافی ها و موجودی OTC
نمودار موجودی بیت کوین در صرافی ها و موجودی بیت کوین خارج از مبادله

برای بررسی فشار خرید در بازار بیت کوین، به داده های Santiment و CryptoQuant نگاه می کنیم. این چیزی است که تحلیل ها نشان می دهد ذخایر بیت کوین در صرافی ها در حال افزایش است. این به وضوح به این معنی بود که سرمایه گذاران بیت کوین های خود را به صرافی انتقال داده بودند تا آنها را بفروشند.

در واقع، تفاوت عرضه بیت کوین در صرافی ها و عرضه فرابورس در نمودار در حال کاهش است. این همچنین نشان دهنده افزایش فشار بر فروش بیت کوین است.

آیا بیت کوین به زودی روند صعودی دیگری را آغاز خواهد کرد؟

همراه با این داده ها از چین، شاخص کلیدی دیگری برای BTC نیز به نقطه بحرانی رسید. شرکت تحلیلی Blockchain Backer اخیراً توییتی در مورد سطح اصلاح فیبوناچی بیت کوین منتشر کرده است.

بر اساس این توییت، ارزش بازار بیت کوین به سطح اصلاح فیبوناچی 0.618 رسیده است. زمانی که ارزش بازار در سال 2021 به این سطح رسید، قیمت بیت کوین در هفته های بعد به بالاترین حد خود رسید. با این حال، این بار همه چیز کمی متفاوت به نظر می رسد زیرا نمودار روزانه BTC همچنان روند نزولی را نشان می دهد.

دلیل این روند نزولی ناگهانی را می توان به ترس از ETF بیت کوین نقطه ای نسبت داد. بنابراین برای اینکه ببینیم آیا بیت کوین احتمالاً یک رالی صعودی را آغاز می کند، بیایید نگاهی به نمودار روزانه بیت کوین بیندازیم.

نمودار قیمت بیت کویننمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت روزانه بیت کوین

تحلیل ها به چندین شاخص نزولی اشاره می کنند. به عنوان مثال، قیمت بیت کوین به بالای باندهای بولینگر رسید. علاوه بر این، شاخص جریان پول (MFI) نیز کاهش یافت و احتمال کاهش بیشتر قیمت در روزهای آینده را افزایش داد.

منبع

ambcrypto.com

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا