اخبار ارز دیجیتال

90 روز تا نصف شدن بیت کوین؛ افزایش کارمزد شبکه و کاهش درآمد ماینرها

نصف شدن بیت کوین 90 روز دیگر است، آمار نشان می دهد که در 75 روز گذشته، میانگین کارمزد تراکنش در شبکه بیت کوین به طور مداوم بیش از 5 دلار بود. ضمناً از 4 دسامبر 2023 (13 آذر 1402) این اتهامات اساساً بیش از 10 دلار او بود؛ با یک استثنا، برای مدت کوتاهی به 8.33 دلار در هر تراکنش کاهش یافت.

به گزارش کوین اکسو و به نقل از newsbitcoin، در سال 2024 میانگین هزینه کارمزد تراکنش نسبت به سال قبل افزایش یافته است. در ژانویه سال جاری، ماینرها بیش از 800 میلیون دلار در ترکیبی از کارمزدهای جدید استخراج بیت کوین و تراکنش به دست آوردند. با این حال، کاهش اخیر قیمت بیت کوین به دنبال تصویب ETF نقطه ای بر درآمد ماینرها تأثیر منفی گذاشته است.

به عنوان مثال، در 20 دسامبر 2023، ارزش روزانه یک پتاهاش در هر ثانیه (PH/s) قدرت هش نزدیک به 120 دلار بود. این مقدار تا 19 ژانویه 2024 (29 دسامبر) 34.59 درصد کاهش یافته و به 78.48 دلار در هر PH/s در روز رسیده است. ماینرهای بیت کوین نیز در این ماه میزان هش خود را کاهش دادند که منجر به کاهش قابل توجهی در قدرت هش کلی شد. کاهش 4.4 درصدی سفتی در آینده پیش بینی می شود که می تواند مقداری از فشار را کاهش دهد.

با این حال، کاهش قیمت بیت کوین منجر به کاهش درآمد ماینرها شده است. ماینرها همچنین برای پردازش بیش از 25000 تراکنش تایید نشده به چالش کشیده می شوند. بین افزایش کارمزد تراکنش ها و نوسانات درآمد ماینرها، ما تنها 14 هزار بلوک با نصف شدن در سال 2024 فاصله داریم. از آنجایی که ماینرها با این چالش ها مقابله می کنند، اقدامات آنها می تواند تأثیر قابل توجهی در تعیین مسیر بیت کوین برای ماه های آینده داشته باشد. .

منبع

newsbitcoin.com

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا