اخبار ارز دیجیتال

95 درصد از عرضه memecoin Solana تحت کنترل توسعه دهنده است! آیا خطر دستکاری قیمت وجود دارد؟

SOLLY، یکی از جدیدترین ممکوین های بلاک چین سولانا، که تحقیقاتش در مورد فعالیت بلاک چین باعث نگرانی اعضای جامعه شده است.

بر اساس پلتفرم تحلیلی LookOnChain، توسعه دهنده Soli با یک خرید بزرگ کنترل بیش از 95 درصد از کل عرضه این میم کوین را به دست آورده است. این موضوع فرصتی برای دستکاری گسترده بازار این توکن فراهم می کند.

داده ها نشان می دهد که کیف پول های مرتبط با تیم توسعه SOLLY 950 میلیون توکن SOLLY خریداری کرده اند که معادل تقریباً 24000 دلار است، کنترل چنین بخش عظیمی از عرضه ارز دیجیتال توسط یک نفر ریسک بالایی برای کاربران در نظر گرفته می شود.سولانا-مم-سکه-خالق-95-از-عرضه-خود-خرید

این سطح از کنترل به تیم توسعه اجازه می دهد تا با اجرای طرح های پمپ و تخلیه، قیمت ها را به طور مصنوعی افزایش دهد یا بر توزیع توکن و نقدینگی تأثیر منفی بگذارد.

عدم قطعیت و خطرات پروژه Soli با تقسیم 950 میلیون توکن خریداری شده بین چندین کیف پول افزایش یافت. این امر ردیابی دقیق حرکات و اهداف پشت نقل و انتقالات را دشوار می کند.

در واقع، این امر کنترل واقعی را در دست توسعه‌دهنده می‌گذارد و در عین حال ظاهر غیرمتمرکز را ایجاد می‌کند. ناشناس بودن توسعه‌دهنده یکی دیگر از خطرات مرتبط با این memecoin است. زیرا توسعه دهندگان می توانند هر کاری را بدون هیچ عواقبی انجام دهند.

پروژه هایی که در آن یک شرکت بخش بزرگی از عرضه را کنترل می کند برای سرمایه گذاران پرخطر هستند. البته در برخی از پروژه های معتبر، یک بنگاه اقتصادی می تواند عرضه قابل توجهی داشته باشد، اما تاکنون هیچ کدام به رقم نگران کننده 95 درصد نرسیده اند.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا