آموزش ارز دیجیتال

B Money چیست؟

ب پولاولین بار در سال 1998 توسط دانشمند کامپیوتر وی دای راه اندازی شد، این یک سیستم پول الکترونیکی ناشناس و توزیع شده بود که تلاش می کرد بسیاری از خدمات و ویژگی های مشابهی را ارائه دهد که ارزهای دیجیتال امروزی ارائه می دهند. اگرچه رمزارزها در چند سال گذشته به سطوح جدیدی از محبوبیت جهانی رسیده اند، مهم است که به یاد داشته باشیم که رمزارزها سابقه ای به چندین دهه قبل دارند. در حالی که قدیمی ترین نسل فعلی توکن های مجازی بیت کوین (BTC) است. در واقع، این ارز دیجیتال یکی از آن رمزارزهای اولیه بود که هرگز به طور رسمی راه اندازی نشد.

اگرچه این پروژه هرگز به طور رسمی راه اندازی نشد، اما سعی در ارائه بسیاری از خدمات و ویژگی هایی داشت که ارزهای دیجیتال امروزی انجام می دهند. وی دای، مهندس کامپیوتر و دانشجوی فارغ التحصیل در دانشگاه واشنگتن، مقاله ای را در سال 1998 منتشر کرد که در آن مفهوم پول b را معرفی کرد.

تعریف B-Money

تعریف B-Money

وی دای، مهندس کامپیوتر و دانشجوی فارغ التحصیل در دانشگاه واشنگتن، مقاله ای را در سال 1998 منتشر کرد که در آن مفهوم b-money را معرفی کرد. این مقاله مروری کوتاه بر ارز دیجیتالی ارائه می‌کند که از بسیاری جهات به دنیای ارزهای دیجیتال مدرن امروزی رسیده است. Dye این پروژه را به عنوان “طرحی برای گروهی از نام های مستعار دیجیتال غیرقابل ردیابی برای پرداخت به یکدیگر و اجرای قراردادها با یکدیگر بدون کمک خارجی” توصیف کرد.

مفهوم مردن برای ب پول این شامل تعدادی ویژگی خاص رایج برای ارزهای دیجیتال امروزی است، از جمله نیاز به کار محاسباتی برای تسهیل ارز دیجیتال، به شرطی که این کار توسط جامعه در یک دفتر کل تأیید شود.

برای اطمینان از اینکه تراکنش‌ها سازمان‌یافته باقی می‌مانند، دای پیشنهاد کرد که یک دفتر کل جمعی با پروتکل‌های رمزنگاری که به احراز هویت تراکنش‌ها کمک می‌کند، مورد نیاز است. این پیشنهاد بسیار شبیه به فناوری بلاک چین امروزی است.

برای اطمینان از اینکه تراکنش‌ها سازمان‌یافته باقی می‌مانند، دای پیشنهاد کرد که یک دفتر کل جمعی با پروتکل‌های رمزنگاری که به احراز هویت تراکنش‌ها کمک می‌کند، مورد نیاز است. این پیشنهاد بسیار شبیه به فناوری بلاک چین امروزی است. Dye همچنین استفاده از امضای دیجیتال یا کلیدهای عمومی را برای احراز هویت تراکنش ها و اجرای قراردادها پیشنهاد کرد.

مفهوم دای برای این پروژه شامل دو گزاره است. اولی تا حد زیادی غیر عملی تلقی شد و برای ایجاد آن بر الگوریتم اثبات کار (PoW) تکیه کرد. گزاره دوم با دقت بیشتری ساختار بسیاری از سیستم های بلاک چین مدرن را پیش بینی می کند.

وی دای کیست؟

وی دای (به چینی: 戴伟) یک مهندس کامپیوتر است که به دلیل مشارکت در رمزنگاری و ارزهای دیجیتال شناخته شده است. او کتابخانه رمزنگاری Crypto++ را توسعه داد، سیستم ارز دیجیتال b-money را ایجاد کرد و الگوریتم احراز هویت پیام VMAC را پیشنهاد کرد. کوچکترین زیر واحد اتر (wei; wei) به نام او نامگذاری شده است.

B-Money چه تفاوتی با بیت کوین دارد؟

B-Money چه تفاوتی با بیت کوین دارد؟

این پروژه هرگز به طور رسمی راه اندازی نشد. فقط به عنوان یک پیشنهاد (معادل یک کاغذ سفید) وجود داشت. با این حال، کار Dye بی توجه نماند. در واقع، زمانی که ساتوشی ناکاموتو تقریباً یک دهه پس از پیشنهاد دای این پروژه در حال توسعه بیت کوین بود، بنیانگذار بزرگترین ارز دیجیتال جهان قبل از هر توسعه دهنده دیگری با دای تماس گرفت. دای همراه با دیگر پیشگامان ارزهای دیجیتال مانند نیک سابو و هال فینی از طرح ناکاموتو حمایت کرد.

اگرچه شباهت های زیادی بین پیشنهاد وجود دارد ب پول و بیت کوین، و به نوبه خود بسیاری از توکن ها و سکه های دیجیتال دیگر که به دنبال آن هستند، ایجاد رابطه دقیق بین این پروژه و بیت کوین دشوار است. علاوه بر این، افراد زیادی در جامعه ارزهای دیجیتال وجود دارند که مشکوک هستند که به دلیل شباهت های بین پروژه و بیت کوین، VD ممکن است روزی به عنوان هویت واقعی ساتوشی ناکاموتو مرموز فاش شود.

رابطه V-Day با ساتوشی ناکاموتو

وی دای و آدام بک از اولین افرادی بودند که با خالق بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو ارتباط داشتند. به همین دلیل است که مقاله بیت کوین را به آن مستند کرده است ب پول ذکر شده است. به همین دلیل، نیک سابو در مقاله ای در می 2011 نوشت:

من، وی دای و هال فینی تنها افرادی بودیم که این ایده را به اندازه کافی توسعه دادند تا ناکاموتو را توسعه دهند. به همین ترتیب، ما در حال مرگ هستیم تا کارآمدتر باشیم این پروژه گفت:

حدس می‌زنم خالق بیت‌کوین حتی مقاله‌ای را که قبل از ایجاد ایده‌اش نوشتم، نخوانده باشد. به همین دلیل پس از درک روش های من و از b-money در مقالات او ذکر شده است، بنابراین ارتباط من با این پروژه کمی پیچیده تر از آن چیزی است که شما ممکن است فکر کنید.

ب اهداف پولی

اهداف B-Money

Dye در ایجاد این پروژه رویای جامعه‌ای را در سر می‌برد که در آن خشونت وجود نداشته باشد، زیرا مکان‌های فیزیکی و هویت واقعی افراد از دانش عمومی پنهان است. از آنجایی که خشونت وجود نخواهد داشت، این جامعه نیازی به حکومت نخواهد داشت.

با این حال، دای می‌دانست که برای اینکه نهاد حکومت برای همیشه غیرضروری شود، جامعه باید به شیوه‌ای برابری‌خواهانه ارتباط برقرار کرده و معامله کند. داعی گفت: “تاکنون، حتی از نظر تئوری، مشخص نیست که چنین جامعه ای چگونه می تواند کار کند. جامعه با همکاری مشارکت کنندگان آن تعریف می شود و همکاری موثر نیاز به وسیله مبادله (پول) و راهی برای اجرای قراردادها دارد.” توسط موسسات دولتی یا تحت حمایت دولت و فقط به اشخاص حقوقی ارائه می شود.

پروتکل ب پول این برنامه برای حفظ حریم خصوصی همه شرکت کنندگان و در عین حال به عنوان وسیله مبادله و ارائه قراردادهای قابل اجرا به جامعه طراحی شده است.

سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال و پیشنهادات اولیه سکه (ICO) بسیار خطرناک است و این مقاله توصیه‌ای توسط Investopedia یا هیچ نویسنده‌ای برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال یا ICO نیست. از آنجایی که موقعیت هر فرد منحصر به فرد است، همیشه باید قبل از هر تصمیم مالی با یک متخصص واجد شرایط مشورت کنید.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا