اخبار ارز دیجیتال

Binance Smart China به نسخه جدیدی از “محاسبات موازی” مجهز شد.

توسعه شبکه زنجیره هوشمند بایننس (که اخیراً به زنجیره BNB تغییر نام داده است) ادامه دارد. آخرین مورد اضافه شده، بهبود ویژگی “اجرای موازی” است.

طبق گفته Wallex و به نقل از Bein Crypto، به شکل ساده، EVM (ماشین مجازی اتریوم) موازی با زنجیره هوشمند Binance راهی برای بهبود عملکرد گره‌ها و شبکه با اجرای همزمان تراکنش‌ها است.

اجرای موازی مفهومی است که توسعه دهندگان چینی هوشمند Binance از اواخر سال 2021 روی آن کار کرده اند. با توجه به پیچیدگی های فنی پیاده سازی محاسبات موازی در معماری ماشین مجازی اتریوم (و شبکه هایی که از این معماری استفاده می کنند، مانند BSC)، مراحل پیاده سازی آن تغییر در چند مرحله برنامه ریزی شده است.

روز گذشته (31 ژانویه) NodeReal که یکی از توسعه دهندگان اصلی این معماری است، اعلام کرد که کدهای نسخه دوم Parallel EVM بر روی پلتفرم GitHub منتشر شده است.

مرحله اول توسعه، که شامل زمینه سازی، طراحی معماری و گردش کار بود، در ماه مه 2022 تکمیل شد. فاز دوم، یک نسخه ارتقا یافته عملکرد، در نوامبر اجرا شد. فازهای 3 و 4 در حال حاضر در حال توسعه هستند.

این توسعه دهنده اظهار داشت که با اجرای این روش جدید، هزینه کل فرآیند تشکیل بلوک (اجرا، تایید و ثبت نام) بین 20 تا 50 درصد کاهش می یابد.

علاوه بر این پیشرفت فنی، شاخص های بایننس هوشمند چین (BSC) در طول بازار نزولی ثابت ماند و کاهش چندانی نداشت. بر اساس داده های BscScan، تعداد تراکنش های روزانه در این شبکه 3.28 میلیون است که سه برابر بیشتر از شبکه لایه 1 اتریوم است.

همچنین از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد تراکنش های این شبکه 45 درصد افزایش یافته است. تعداد نقل و انتقالات روزانه توکن BEP20 در 31 ژانویه به 6 میلیون رسید. این رقم از اوایل ژانویه دو برابر شده است، اما از نوامبر 2021 روند نزولی داشته است.

تعداد آدرس های منحصر به فرد در زنجیره هوشمند Binance به رکورد ۲۴۷ میلیون رسیده است. تعداد حساب‌های فعال روزانه BSC 974187 است که میانگین مشابه اواسط سال 2022 است.

همچنین در حال حاضر روزانه 756 قرارداد هوشمند جدید در مرورگر BscScan تأیید می شود که تقریباً برابر با 741 قرارداد اتریوم در 31 ژانویه است.

قیمت بایننس کوین (BNB)، ارز اصلی شبکه هوشمند چین، توانست بیشترین رشد ارزش خود را در طول موج صعودی اخیر حفظ کند. قیمت BNB در زمان نگارش این مقاله 312 دلار است که نسبت به هفته گذشته 4 درصد بهبود داشته است.

اخیراً چندین انتقال بزرگ بایننس کوین از نهنگ‌های ارزهای دیجیتال صورت گرفته است. در یکی از این تراکنش ها، 800000 بایننس کوین به ارزش بیش از 251 میلیون دلار از صرافی بایننس به یک حساب ناشناخته منتقل شد.

قیمت بایننس کوین 54.4 درصد از بالاترین قیمت خود (686 دلار) کاهش یافته است، اما همچنان عملکرد قیمتی بهتری نسبت به بیت کوین و اتریوم در همان دوره دارد.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا