اخبار ارز دیجیتال

DYdX مهاجم را شناسایی کرده و در حال بررسی پیگرد قانونی ۹ میلیون دلاری خسارت است

برای جلوگیری از حملات هماهنگ آتی با تاکتیک‌های مشابه، dYdX گفت که پلتفرم معاملاتی v3 خود را برای افزایش نظارت و هشدار برای علاقه‌مندی‌های باز بهبود داده است.

صرافی غیرمتمرکز dYdX می گوید هویت مهاجمی را که مسئول حمله به پلتفرم v3 صرافی در 17 نوامبر 2023 بوده که منجر به خسارت 9 میلیون دلاری از صندوق بیمه آن شده است، در یک حمله هدفمند به صرافی dYdX کشف کرده است. dYdX با تایید اینکه اکنون در حال بررسی اقدام قانونی علیه فرد مسئول برای جلوگیری از حملات هماهنگ شده در آینده با تاکتیک های مشابه است، گفت که پلت فرم معاملاتی v3 خود را برای افزایش نظارت و هشدارهای علاقه باز بهبود داده است.

صرافی اضافه کرد که زنجیره پیشرفته v4 به طور خاص برای کاهش خطرات مانند این طراحی شده است، شامل یک ویژگی جدید است که به طور خودکار کسر حاشیه اولیه را در پاسخ به تغییرات غیرعادی قیمت تنظیم می کند، در یک مرور کلی از روش حمله، dYdX مشاهده کرد که همانطور که مهاجم شروع می کند موقعیت‌های طولانی 5 برابری بسیار اهرمی با استفاده از جفت معاملاتی YFI/USD در بیش از 100 کیف پول که مهاجم توکن‌های Spot Yearn.finance را با استفاده از آدرس‌های مختلف خریداری کرده است که منجر به افزایش 215 درصدی می‌شود YFI نشانه اصلی پروتکل مالی غیرمتمرکز Yearn.finance است.

بر اساس صرافی، مهاجم با وارد کردن موقعیت های YFI/USD اضافی تا حداکثر 50 میلیون دلار، سودهای محقق نشده خود را چند برابر کرد. در 17 نوامبر، پلتفرم مارجین مورد نیاز اولیه را افزایش داد و اندازه پایه و موقعیت اضافی را تا زمان YFI/USD افزایش داد. بازار سقوط کرد تا فعالیت مهاجم را محدود کند. روز بعد، قیمت YFI در عرض یک ساعت تقریباً 30 درصد کاهش یافت و مهاجم نتوانست موقعیت را ببندد، طبق گفته dYdX، صندوق بیمه، زمانی که دارایی مهاجم منفی شد. پوشش خودکار از ضررهای آنها

این پلتفرم همچنین اشاره کرد که یک هفته قبل از حادثه YFI، مهاجم از همان استراتژی در SUSHI/USD استفاده کرد و حدود 5 میلیون دلار سود به دست آورد، اما این تأثیری بر صندوق بیمه v3 نداشت زیرا dYdX تماس اولیه مارجین را انجام داد. به 100% افزایش یافت و مانع از سود بیشتر مهاجم شد، شرکت تصریح کرد که حملات بر سرمایه مشتری تأثیری نداشته و نشان می دهد که مهاجم از دستکاری خود در بازار YFI سودی نبرده است.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا