اخبار ارز دیجیتال

ETF های بیت کوین ایالات متحده تا 15 درصد از تراکنش های بیت کوین کش را تشکیل می دهند

تحلیلگران در Coinbase می گویند که قدرت اتر یکی از سه مسئله کلیدی فعلی در صنعت کریپتو، همراه با رشد DeFi و فشار فروش بر استخراج کنندگان بیت کوین است.

دیوید دوونگ و دیوید هان، تحلیلگران کوین بیس در گزارش ماهانه کوین بیس چشم انداز گفتند، تمرکز روی صندوق های قابل معامله در مبادلات بیت کوین (ETF) در کوتاه مدت ممکن است از روندهای مهم تر ارزهای دیجیتال که در محیط پس از ETF ظهور می کنند، منحرف کند. – موضوع تجارت ETF که در 8 فوریه ارسال شد، تحلیلگران به تخمین بیش از حد تأثیر کوتاه مدت بر عملکرد پشت سر 1.46 میلیارد دلار ورودی به ETF های بیت کوین نقدی در ژانویه اشاره کردند.

به گفته نویسندگان این مطالعه، اگرچه راه اندازی ETF بیت کوین نقطه ای برای اقتصاد رمزنگاری شده است، اما ETF های بیت کوین کش ایالات متحده اکنون تنها 10 تا 15 درصد از کل حجم معاملات بیت کوین نقد در سطح مبادلات را تشکیل می دهند. (CEX) در سطح جهانی، این گزارش اضافه کرد که بر اساس داده های CoinMarketCap، حجم بیت کوین کش معامله شده در 24 ساعت گذشته، صندوق های ETF بیت کوین نقطه ای حدود 650000 بیت کوین یا 3 درصد از عرضه بیت کوین موجود را در اختیار داشتند. تا زمان انتشار، طبق داده‌های معاملات عمومی، 10 ETF بیت‌کوین در 8 فوریه نزدیک به 1.3 میلیارد دلار معامله شد که حدود 4.4 درصد از بیت‌کوین‌های معامله شده در CEX در 24 ساعت گذشته را نشان می‌دهد.

تحلیلگران در Coinbase می گویند که از زمان راه اندازی ETF بیت کوین در ایالات متحده، موضوعات مهم تری برای رمزنگاری پدیدار شده اند، از جمله افزایش مالی غیرمتمرکز (DeFi)، که می تواند به طور قابل توجهی به ارزش پیشنهادی اتر اضافه کند، زیرا 58٪ از ارزش کل DeFi است. در بالای اتریوم بلاک چین قفل شده است، تحلیلگران قدرت اتریوم را به عنوان یکی از سه موضوع کلیدی صنعت، همراه با رشد DeFi و فشار فروش بر ماینرهای بیت کوین با نزدیک شدن به نصف می بینند، طبق نظرسنجی که ما فکر می کنیم نصف شدن بیت کوین در آوریل می تواند بر اقتصاد حول ماینینگ تأثیر منفی بگذارد و به طور بالقوه فشار فروش را افزایش دهد. در مورد ماینرها چون حاشیه ها تنگ می شود و سود اضافی کمتری می تواند در بیت کوین حفظ شود، و اضافه می کند که تاثیر فروش ماینرها ممکن است وجود نداشته باشد.

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، پس از اینکه ارزش کل قفل شده (TVL) در DeFi در اکتبر 2021 به بالای 200 میلیارد دلار رسید، طبق داده های DefiLlama، فعالیت در چند سال گذشته کاهش یافته و از اول ژانویه به 65 میلیارد دلار رسیده است. دلار در زمان نگارش این مقاله، طبق گفته CoinGecko عضو انجمن اتریوم، قیمت اتریوم نیز از سال تا به امروز رشد قابل توجهی داشته است و با افزایش 7 درصدی از 2,350 دلار در 1 ژانویه به 2,510 دلار در زمان نگارش این مقاله، قیمت اتریوم افزایش یافته است. و رایان برکمنز سرمایه‌گذار معتقد است که تغییر اتریوم از اثبات کار به اثبات سهام می‌تواند قیمت اتریوم را در طول دوره صعودی به 27000 دلار برساند.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا