اخبار ارز دیجیتال

ETF های بیت کوین نقطه ای با کاهش 642 میلیون دلاری GBTC در یک روز به جریان های منفی رسیدند

GBTC Grayscale بزرگترین روز خروجی خود را از زمان راه اندازی به ثبت رساند، اگرچه تحلیلگران ETF خوشبین هستند که ETF های بیت کوین تازه شروع به افزایش سرعت کرده اند.

بیش از 640 میلیون دلار بیت کوین از ETF بیت کوین Grayscale مدیر دارایی های رمزنگاری شده در 18 مارس خارج شد، بزرگترین روز خروجی صندوق از زمان تبدیل آن به ETF نقدی در 11 ژانویه. Grayscale در 18 مارس مجموعاً 642.5 میلیون دلار خروجی داشت، در همان زمان، طبق داده‌های Farside Investors، ورودی به دومین ETF بزرگ بیت‌کوین Fidelity تنها به 5.9 میلیون دلار رسید که پایین‌ترین رقم ثبت شده است.

هر دو منجر به خروج خالص 154.3 میلیون دلار در ETF های بیت کوین شدند. به گفته CoinGecko، در زمان انتشار، قیمت بیت کوین نیز 10.5 درصد از بالاترین رکورد اخیر خود یعنی 73797 دلار در 14 مارس 65875 کاهش یافت. در حالی که دلار معامله می شد، چندین مفسر بازار به جریان های کند ETF بیت کوین، رویداد نصف شدن آینده و نشست FOMC فدرال رزرو ایالات متحده در 20 مارس به عنوان توجیهی برای کاهش قیمت بیت کوین در چند روز گذشته اشاره کردند.

با این حال، سایر تحلیلگران چشم انداز صعودی را در مورد جریان ETF بیت کوین به اشتراک گذاشتند، به طوری که گرانت انگلبارت، معاون شرکت سرمایه گذاری گروه کارلسون، به تلویزیون بلومبرگ گفت که تنها تعداد انگشت شماری از مشاوران شرکتش دیده اند که مشتریان وجوه خود را به صندوق های ETF بیت کوین اختصاص داده اند. از این تخصیص، میانگین نسبت سرمایه گذاری 3.5٪ است، اریک بالچوناس، تحلیلگر بلومبرگ ETF X، در این مصاحبه توضیح داد که این مصاحبه با آنچه او از ناشران صندوق ETF دیده است، مطابقت دارد. بیت کوین شنیده است که مناسب است که تنها تعداد انگشت شماری از پذیرندگان اولیه تخصیص معناداری را برای شناسایی ETF بیت کوین انتخاب کرده اند.

بالچوناس گفت که تاکنون فقط یک مورد در بیت کوین وجود دارد، آنها تعدادی از پذیرندگان اولیه هستند که پرس و جو می کنند، سپس توزیع می کنند، مشاوران هنوز از بقیه مشتریان خود نگاه نمی کنند، همه این جریان ها از ترافیک ورودی است، مفسران دیگر الساندرو اوتاوی، مفسر بازار کریپتو در مارس 19 نوشت: مقدار بیت کوین باقی مانده در دفترهای GBTC تقریباً 370000 بیت کوین است، با استناد به چشم انداز بلندمدت صعودی برای جریان های ETF، GBTC همچنین 378000 بیت کوین داشت و امروز 9.6000 بیت کوین فروخت. در X خبر خوب این است که آنها نمی توانند مدت طولانی تری با این سرعت ادامه دهند.

Grayscale Bitcoin Trust در 11 ژانویه از یک صندوق نهادی به یک ETF نقطه ای تبدیل شد، همراه با تایید 9 ETF بیت کوین نقطه ای دیگر توسط صادرکنندگان صندوق.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا