اخبار ارز دیجیتال

ETF های طلا تا کنون 2.4 میلیارد دلار در سال 2024 کاهش یافته است زیرا ETF های بیت کوین به حجم بی سابقه ای رسیده اند.

ETFهای طلای پیشرو در سال 2024 با کاهش قیمت لحظه ای طلا، 2.39 میلیارد دلار را گزارش کرده اند.

بر اساس پست 14 فوریه توسط اریک بالچوناس ایکس، تحلیلگر بلومبرگ، صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در مبادلات ردیابی طلا (ETF) میلیاردها دلار در سال 2024 از دست داده اند، برخلاف ETF هایی که قیمت بیت کوین کش را ردیابی می کنند. تاکنون میلیاردها دلار در سال 2024 تنها سه خروجی جزئی در سال 2024 داشته اند، سهام طلای VanEck Merk، ETF هدف استراتژی طلایی FT Vest و طلای UltraShort Proshares، که مهم ترین خروجی ها iShares Gold Trust Micro و iShares Gold Trust مربوط به BlackRock بود. که به ترتیب با 230.4 میلیون دلار و 423.6 میلیون دلار کنار رفت.

از سوی دیگر، طبق داده‌های اولیه Farside، 10 ETF بیت‌کوین نقطه‌ای تأیید شده، مجموعاً ورودی 3.89 میلیارد دلار و حجم رکوردی از زمان عرضه در 11 ژانویه داشته‌اند. مدیر پورتفولیوی بیت کوین منگر می گوید: این فقط بیت کوین نیست که سرمایه را جذب می کند. اما طلا با نرخ هشداردهنده ای AUM را به بسیاری از ETF ها سرازیر می کند، اما بالچوناس گفت که او فکر نمی کند سرمایه گذاران در ETF های طلا لزوما به ETF های بیت کوین مهاجرت کنند، فقط FOMO در سهام ایالات متحده است.

جیمسون لوپ، پیشگام بیت کوین، نموداری را در مقایسه دو ETF به اشتراک گذاشت و سلامت سرمایه گذار طلا و حریف بیت کوین پیتر شیف را زیر سوال برد، واگرایی که با کاهش قیمت طلا در سال 2024 تشدید شد. این کالا از ابتدای سال 3.4 درصد از دست داده است و به شدت کاهش یافته است. در 14 فوریه به پایین ترین سطح دو ماهه 1993 دلار در هر اونس رسید، در حالی که بیت کوین 23.5 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت و دارایی به 1993 دلار در هر اونس در 14 فوریه رسید. بالاترین قیمت در دو سال اخیر به 52483 دلار رسید. شورای جهانی طلا خروج جهانی ETFهای طلا و کاهش موقعیت سفته بازی را عوامل اصلی عملکرد ضعیف طلا دانست و افزود که اوراق قرضه بلندمدت دولتی و دلار آمریکا به دلیل شگفتی های اقتصادی است. افزایش شدید در ایالات متحده همچنین یک باد مخالف

در ماه ژانویه، مایک مک‌گلون، استراتژیست ارشد کالای بلومبرگ، پیش‌بینی کرد که طلا در سال 2024 از بیت‌کوین پیشی خواهد گرفت، اما این موضوع در حال حاضر کمی دور از ذهن به نظر می‌رسد، زیرا بیت‌کوین و طلا اغلب با یکدیگر مقایسه می‌شوند به دلیل ذخیره مشترک ارزش و انتخاب بله. عنوان سرمایه گذاری در دوران نابسامانی اقتصادی و ژئوپلیتیکی مقایسه شده است.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا