اخبار ارز دیجیتال

Glassnod: چنین شاخص های بیت کوین به وضعیت “پرخطر” اشاره می کنند. آیا افزایش قیمت ها ادامه دارد؟

گزارش گلس‌نود نشان می‌دهد که تعدادی از این شاخص‌ها در منطقه خطر «بسیار بالا» قرار دارند. آیا باید منتظر صعود بیت کوین باشیم؟

به گزارش کوین اکسو و به نقل از کوین تلگراف، بر اساس پلتفرم تحلیل ارز دیجیتال GlassNode، چنین اندیکاتورهایی که ارزش بیت کوین را ارزیابی می کنند وارد منطقه پر ریسک شده اند و این می تواند به این معنی باشد که این دارایی دیجیتال پیشرو در مراحل اولیه یک بازار صعودی است. ایناهاش.

گلاسنود در پستی به تاریخ 10 فوریه (21 بهمن) اعلام کرد که شاخص شناسایی ارزش بلندمدت بیت کوین در مقایسه با ارزش بازار آن از منطقه «ریسک متوسط» عبور کرده و کاملاً در محدوده «ریسک بالا» قرار دارد.

در گزارش قبلی خود در 8 فوریه، GlassNode تاکید کرد که سطح بالای ریسک معمولاً در مراحل اولیه یک بازار صعودی بیت کوین مشاهده می شود، که نشان می دهد سرمایه گذاران بلندمدت به “سطح خوب” بازده بازگشته اند.

هدف از شاخص ارزش بازار به ارزش واقعی (MVRV) شناسایی زمانی است که بیت کوین نسبت به “ارزش منصفانه” آن بیش از حد یا کمتر از ارزش گذاری شده است.

شاخص MVRV قیمت فعلی بیت کوین را با آخرین قیمتی که ارز دیجیتال بین دارندگان بلندمدت معامله شده است مقایسه می کند. این امر نوسانات کوتاه مدت بازار ناشی از احساسات را از بین می برد و MVRV معیاری را ارائه می دهد که آیا بازار بیش از حد خرید است یا بیش از حد خرید.

گلس‌نود هفت شاخص از 10 شاخص خود، از جمله MVRV، وضعیت سودآوری عرضه و سود/زیان خالص محقق نشده را به رتبه‌بندی ریسک یا بسیار ریسک اختصاص داده است، که نشان می‌دهد با وجود افزایش قابل توجه قیمت این دارایی رمزنگاری، سرمایه‌گذاران تاکنون بسیاری از موارد را فروخته‌اند. او تحویل داده نشده است

از هر 10 شاخص Glass Nine، 7 مورد در معرض خطر بالا یا بسیار بالا هستند
از هر 10 شاخص Glass Nine، 7 مورد در معرض خطر بالا یا بسیار بالا هستند

به گفته گلس‌نود، تقاضا برای فضای بلوک بیت‌کوین و سود کوتاه‌مدت از سوی سرمایه‌گذاران جدید در رده کم ریسک قرار دارد. این شرکت همچنین می‌گوید که تأیید صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) در ایالات متحده منجر به افزایش فشار فروش در بازار و کاهش ریسک کلی تجارت بین دارایی‌ها شده است.

به گفته CoinGecko، قیمت بیت کوین در هفته گذشته به طور پیوسته افزایش یافته است و از 42,317 دلار در 4 فوریه به 48,090 دلار در زمان انتشار رسیده است.

قیمت بیت کوین در هفته گذشته 14 درصد افزایش یافته استقیمت بیت کوین در هفته گذشته 14 درصد افزایش یافته است
قیمت بیت کوین در هفته گذشته 14 درصد افزایش یافته است

قدرت بیت کوین با خروج کمتر از ETF اخیراً تبدیل شده، Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) تقویت شد. علاوه بر این، از زمان راه‌اندازی ETF‌های نقدی در 11 ژانویه (21 دسامبر)، بازار شاهد جریان‌های قابل توجهی به مبلغ 1.9 میلیارد دلار به 9 ETF بیت‌کوین بوده است.

بر اساس داده‌های پلتفرم تحلیل ارز دیجیتال SoSoValue، سرمایه خالص تزریق شده به صندوق‌های نقدی ETF بیت‌کوین در ایالات متحده در 9 فوریه (20 فوریه) برابر با 541 میلیون دلار بوده است که این بزرگترین ورودی روزانه این محصولات است. به جز اولین روز مبادله تبدیل ETF. .

در همین حال، صندوق GBTC Grayscale کمترین خروجی روزانه خود را ثبت کرد و تنها 51.8 میلیون دلار در 9 فوریه ثبت کرد، در حالی که رکورد خروج 620 میلیون دلاری خود در 23 ژانویه بود. 91 درصد کاهش داشته است.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا