اخبار وب 3

GoDaddy با ENS دامنه اتریوم همکاری کرده است

ثبت دامنه و Ethereum Name Service شراکتی را امضا کرده اند که به کاربران امکان می دهد دامنه های .eth مبتنی بر Web3 را بدون هیچ هزینه ای به دامنه های سطح بالای DNS متصل کنند.

همکاری بین سرویس نام اتریوم (ENS) و ثبت کننده دامنه GoDaddy به این اجازه می دهد تا نام های .eth (دامنه ها) بدون هزینه اضافی به دامنه های سنتی Web2 متصل شوند.

به عنوان یک سیستم نام دامنه غیرمتمرکز (DNS)، دامنه‌های ENS .eth به کاربران اجازه می‌دهند تا نام‌های دامنه Web3 را ثبت کنند و آدرس‌های کیف پول پیچیده را به نام‌های قابل خواندن برای انسان، از جمله ویژگی‌های دیگر، ساده‌سازی کنند. با استفاده از GoDaddy، اکنون آنها می توانند دامنه های .eth خود را بدون هزینه اضافی به URL های سنتی پیوند دهند.

مشارکت GoDaddy-ENS هزینه های بالای گاز را که قبلاً کاربران را از افزودن نام دامنه به ENS منصرف می کرد، حذف می کند. پل نیکس، رئیس دامنه ها در GoDaddy، توسعه را به عنوان “ترکیبی از نام های دامنه و فناوری بلاک چین” که سودمند است، برجسته کرد. و Web2 وجود دارد.

بر اساس اعلامیه ای که با کوین تلگراف به اشتراک گذاشته شده است، دامنه ENS Ethereum با اجرای قراردادهای هوشمند جدید برای فرآیند تسویه، امکان انتقال رایگان را فراهم کرده است. در نتیجه، صاحبان دامنه DNS می توانند با داشتن کنترل بیشتر بر هویت غیرمتمرکز خود، شکل جدیدی از استقلال را درک کنند.

در جولای 2023، رقیب GoDaddy، Web3 Unstoppable Domains به کاربران اجازه داد تا نام‌های .eth را با روش‌ها و ویژگی‌های پرداخت اضافه شده برای ساده‌سازی مدیریت دامنه ENS Ethereum خریداری کنند.

همه دامنه‌های .eth خریداری‌شده از Unstoppable از طریق قرارداد هوشمند ENS ثبت می‌شوند و عملکردی مشابه دامنه‌های ثبت‌شده مستقیم از طریق ENS دارند.

” .eth در حال آمدن به Unstoppable است.
توقف ناپذیر در حال حاضر یک فروشگاه شما است F. دامنه های .eth، .nft یا .x خود را در یک مکان خریداری و مدیریت کنید.
آیا حتی بهتر است؟ ما در حال معرفی عملکرد جدیدی هستیم که خرید دامنه های .eth را آسان تر و بدون دردسر می کند.”

در نوامبر 2023، توسعه دهندگان ENS حق اختراع Unstoppable Domains را به چالش کشیدند، که ادعا می کرد که Braden River Pezeshki، و آنها مخترع فناوری هستند برای تعیین دامنه استفاده می شود.
با این حال، نیک جانسون، توسعه‌دهنده ENS، گفت که این پتنت “کاملاً بر اساس نوآوری‌های توسعه‌یافته توسط ENS است و هیچ نوآوری اختصاصی ندارد.” او ادعا میکند:

«سرویس نام اتریوم (ENS) یک سیستم نامگذاری توزیع شده، باز و قابل توسعه است که بر اساس بلاک چین اتریوم است. کار ENS ترسیم اسامی قابل فهم برای انسان مانند آلیس است. eth به شناسه‌های قابل خواندن توسط ماشین مانند آدرس‌های اتریوم، سایر آدرس‌های ارزهای دیجیتال، هش‌های محتوا و ابرداده‌ها.

متیو گولد، مدیرعامل Unstoppable Domains در پاسخی کتبی به کوین تلگراف، ادعای ENS مبنی بر سرقت مالکیت معنوی را رد کرد و توضیح داد: «تسلیم 18 درخواست ثبت اختراع ما، از جمله 344 پتنت برای «تسویه دامنه بلاک چین»، یک حرکت استراتژیک برای محافظت Te است. . آزادی عمل و محافظت در برابر تجاوز احتمالی توسط ثبت کننده دامنه بزرگ Web2.

 
این مطلب توسط تیم تحریریه کوین اکسو گردآوری شده است.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا