اخبار وب 3

Google BARD در مقابل ChatGPT در مقابل Ernie: مسابقه ربات چت AI و Web3

حتما تا به حال متوجه شده اید که بازار در حال رشد است و تیتر اخبار جهانی می شود.
همه انواع چت ربات های هوش مصنوعی نیروگاه هایی هستند که طیف تجارت جهانی را افزایش می دهند. که تا سال 2027 به 267 میلیارد دلار خواهد رسید.
این همه چیز نیست – هوش مصنوعی سهم بزرگی در اقتصاد جهانی دارد و تخمین‌ها حاکی از آن است که ممکن است تا سال 2030 به 15.7 تریلیون دلار برسد.
در حال حاضر حدود 37 درصد از شرکت ها و سازمان ها در برخی ظرفیت ها از آن استفاده می کنند. جالب است بدانید که از هر ده کسب و کار پیشرو، ۹ کسب و کار روی فناوری های هوش مصنوعی سرمایه گذاری می کنند. اکنون زمان آن است که شاهد رقابت با چت ربات های هوش مصنوعی و فضای Web3 باشیم.

در راستای رقابت ربات های هوش مصنوعی، باید گفت که ChatGPT در دو مرحله اصلی مشابه نحوه عملکرد جستجوی گوگل کار می کند. در حالی که Google یک مرحله جستجو و جمع‌آوری داده‌ها را قبل از پاسخ دادن به سؤالات کاربر دارد، ChatGPT یک مرحله پیش‌آموزشی برای جمع‌آوری داده‌ها دارد و به دنبال آن یک مرحله استنتاج برای تعامل با کاربر و/یا توسعه‌دهنده Web3 است. مقیاس پذیری مرحله قبل از آموزش نحوه تعریف مجدد چشم انداز توسعه Web3 است.
اکنون با آمدن به Google BARD، یک گام مهم رو به جلو در دسترسی به اطلاعات جهانی و مفید است. این ابزار پیشرفته از مدل زبان پیشرفته گوگل برای برنامه های مکالمه (LaMDA) استفاده می کند.
LaMDA مبتنی بر معماری شبکه عصبی ترانسفورماتور نوآورانه گوگل است. با استفاده از قدرت LaMDA، BARD کاربران را قادر می‌سازد تا عوامل مکالمه‌ای پیچیده ایجاد کنند که می‌توانند زبان انسان و توسعه‌دهنده را به روشی طبیعی‌تر و ظریف‌تر درک کنند و به آن پاسخ دهند.
صحبت از ارنی شد، این یک مدل هوش مصنوعی جدید است که توسط غول فناوری چینی بایدو ساخته شده است. این منابع داده های خارجی مانند وب سایت های مختلف را برای بهبود درک زبان یکپارچه می کند.
معماری شبکه عصبی عمیق ارنی، همراه با یک نمودار دانش حاوی مقادیر زیادی از داده های ساختاریافته، به او اجازه می دهد تا در مورد زبان استنتاج کند. این پیامدهای مهمی برای فضای Web3 دارد، جایی که پردازش زبان طبیعی (NLP) برای برنامه‌های غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند اهمیت فزاینده‌ای پیدا می‌کند.
توجه به این نکته مهم است که هوش مصنوعی Ernie بر روی داده های چینی آموزش دیده است، بنابراین ممکن است در زبان های دیگر به خوبی کار نکند. اگر روی وظایف پردازش زبان طبیعی غیر چینی کار می کنید، ممکن است بخواهید از یک مدل زبان از پیش آموزش دیده متفاوت استفاده کنید.
هر یک از این سه ربات چت، مدل های زبانی از پیش آموزش دیده ای هستند که می توان از آنها برای ایجاد چت بات های هوش مصنوعی با قابلیت پردازش زبان طبیعی استفاده کرد. این مدل ها از الگوریتم های یادگیری عمیق برای تجزیه و تحلیل و پردازش مقادیر زیادی از داده های زبان طبیعی استفاده می کنند.
در حالی که هر یک از این مدل ها نقاط قوت و ضعف خود را دارند، ارنی در رقابت ربات های هوش مصنوعی کمی از دو مدل دیگر عقب تر است. این برنامه در درجه اول در مدیریت داده های زبان چینی ماهر است، در حالی که ChatGPT در درجه اول برای ایجاد پاسخ های منسجم و با صدای طبیعی به زبان های آشنا مانند انگلیسی آموزش دیده است.

در این زمینه، این الگوهای زبان به ویژه برای توسعه dApps با رابط های زبان طبیعی مفید هستند. علاوه بر این، از تکنیک‌های برنامه‌نویسی عصبی-زبانی (NLP) می‌توان برای استخراج بینش از داده‌های ساختار نیافته در زنجیره بلوکی، مانند داده‌های تراکنش و کد قرارداد هوشمند استفاده کرد.
یکی از بهترین نمونه های واقعی از چت ربات هوش مصنوعی که ماهیت وب را دوباره تعریف می کند، الکسا است. این ویژگی می تواند با کاربران در طیف گسترده ای از موضوعات چت کند و نمونه ای عالی از چت ربات های مبتنی بر Web3 و AI است.
این چت‌بات‌ها برای شبیه‌سازی مکالمه انسانی برنامه‌ریزی شده‌اند و آمازون در حال حاضر روی بهبود جنبه‌های هوشی و رفتاری چت‌بات الکسا کار می‌کند تا آنها را شبیه انسان کند.

نمونه قابل توجه دیگری از چت ربات هوش مصنوعی در Web3 خالق چت بات Hubspot (برای خدمات پشتیبانی مشتری) است. وقتی مردم از ویجت چت زنده شما برای پرسیدن سوال در مورد محصول شما یا تماس با پشتیبانی مشتری استفاده می کنند، می خواهند احساس کنند که با یک انسان واقعی صحبت می کنند.
با سازنده ربات چت HubSpot، تنها کاری که باید انجام دهید این است که پیام های خوشامدگویی سفارشی متناسب با نام تجاری خود ایجاد کنید و شعبه هایی راه اندازی کنید که می توانند سوالات فروش یا درخواست های خدمات را به تیم مناسب هدایت کنند.
به علاوه، ویجت چت Hubspot می‌تواند به‌طور یکپارچه به سیستم مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) شما متصل شود، بنابراین می‌توانید جریان‌های چت خود را بر اساس اطلاعات تماس خود سفارشی کنید و داده‌های CRM را با هر مکالمه به‌روز نگه دارید.

برای اینکه در فضای توسعه آینده Web3، ChatGPT و Google BARD بسیار قوی باشیم. ارنی هنوز در آستانه کاوش در توسعه وب 3 است.
یکی از زمینه های بهبود، توانایی ارنی در درک زبان منحصر به فرد و اصطلاحات برنامه نویسی برای dApp و سایر توسعه نرم افزار Web3 است. یکی دیگر از زمینه های بهبود، توانایی ارنی در مدیریت تعاملات چند زبانه است، زیرا او به طور گسترده به زبان چینی آموزش دیده است.
برای شرکت های توسعه وب 3، تسلط بر پردازش و توسعه زبان طبیعی مهم است. تحقیق و توسعه مستمر می تواند عملکرد چت ربات های هوش مصنوعی را با مدل های مختلف آموزش پایگاه داده Web3 بهبود بخشد.
این می تواند ربات های چت را برای توسعه Web3 مفید کند (مانند تبدیل متن به SQL در برنامه نویسی dApp) و پذیرش و تعامل را افزایش دهد.
وینیتا راثی بنیانگذار و مدیر عامل Systango است که در Web3 تولید هوش مصنوعی، داده و بلاک چین تخصص دارد.

 
این مطلب توسط تیم تحریریه کوین اکسو گردآوری شده است.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا