آموزش ارز دیجیتال

inflow و outflow چیست؟

شناخت بازار ارزهای دیجیتال یکی از عواملی است که می تواند به کسب سود بیشتر کمک کند، شاخص ورود و خروج ارزهای دیجیتال به صرافی ها یا ورودی و خروجی دو شاخص مهمی که برای خرید یا فروش ارزهای دیجیتال باید وارد کنید، تاثیر ورود و خروج در صرافی ها 100 درصد نیست، اما توجه به این نکات می تواند تاثیر بسزایی در تصمیم شما برای خرید یا فروش هدف داشته باشد. ارز دیجیتال باشد

شاخص ورود و خروج ارز دیجیتال

شاخص ورود و خروج ارز دیجیتال

هنگامی که پادشاه ارزهای دیجیتال، بیت کوین، مقاومت مهمی را پشت سر می گذارد، شاخص ورود تتر (USDT) به صرافی ها افزایش می یابد، بنابراین این یک سیگنال برای معامله گران یا معامله گران حوزه ارزهای دیجیتال است و می توانند از این شاخص برای ورود و خروج استفاده کنند. از ارزهای دیجیتال به عنوان شاخصی برای حرکت بعدی بازار استفاده کنید.

جریان های ورودی و خروجی جریان های دارایی به و از یک صرافی متمرکز (CEX) مانند Phemex هستند. اگر بیت کوین (BTC) از Phemex خارج شود، به این معنی است که افراد بیشتری بیت کوین را در کیف پول شخصی خود سپرده گذاری می کنند و ممکن است قیمت آن افزایش یابد. اگر جریان بیت کوین وجود داشته باشد، به این معنی است که افراد بیشتری در صرافی می فروشند و ممکن است قیمت کاهش یابد.

این رویدادها مکرر هستند و می توانند به معامله گران کمک کنند تا معاملات خود را مطابق با آن برنامه ریزی کنند. ابزارهای مختلفی برای مشاهده جریان های ورودی و خروجی کریپتو در صرافی ها وجود دارد. اتریوم (ETH) سهم بزرگی از ارزش بازار کریپتوها را در اختیار دارد و جریان‌های ورودی/خروجی آلت‌کوین نیز می‌تواند برای اندازه‌گیری وضعیت بازار کریپتو استفاده شود. ابزارهای تخصصی تراکنش ها و کیف پول های بلاک چین را برای ارسال هشدار به معامله گران در صورت وجود جریان های ورودی و خروجی قابل توجه ردیابی می کنند.

ورود سکه به صرافی ها

ورود سکه به صرافی ها

اصطلاح ورودی به معرفی ارز دیجیتال (کوین یا توکن) به کیف پول صرافی‌های ارزهای دیجیتال اشاره دارد. برای اطلاعات بیشتر و درک صحیح اصطلاح ورودی، جدول زیر را ببینید.

شاخص یک مثال
ورود کل سکه ها به صرافی (کل ورودی) تعداد کل بیت کوین های ارسال شده به صرافی
میانگین ورودی سکه (میانگین ورودی) میانگین تعداد بیت کوین های ارسال شده در هر تراکنش به صرافی
10 ورودی برتر سکه به صرافی (Inflow Top10) تعداد کل بیت کوین های ارسال شده به صرافی در 10 تراکنش اول
میانگین متحرک 7 روزه ورودی سکه (MA7) میانگین متحرک 7 روزه میانگین تعداد کل بیت کوین های ارسال شده به صرافی

وقتی جریان ارز دیجیتال به یک صرافی افزایش می یابد، به این معنی است که نهنگ ها آن ارز دیجیتال را از کیف پول به صرافی منتقل می کنند. رفتار نهنگ ها پس از این فعالیت احتمالا مربوط به عرضه ارز دیجیتال مورد نظر در بازار است، نهنگ ها فشار فروش ایجاد کرده و باعث کاهش قیمت می شوند. (به بازار خرسی بازار خرس همچنین بگویید.)

تفاوت بین جریان ورودی و ارزش بازار

تفاوت بین جریان ورودی و ارزش بازار

در بین سرمایه گذاران و معامله گرانی که اخیرا وارد حوزه ارزهای دیجیتال شده اند، یک تصور غلط رایج وجود دارد که جریان ورودی همان ارزش بازار یا ارزش بازار است. به عنوان مثال، اگر ارزش بازار ارزهای دیجیتال 700 میلیارد دلار باشد، مردم فکر می کنند که این بدان معناست که 700 میلیارد دلار دیگر در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری شده است، اما این کاملا نادرست و گمراه کننده است زیرا اعداد واقعی با این ارقام فاصله زیادی دارند.

درک نادرست این دو مفهوم معمولاً بر درک شما از عوامل و خود بازار تأثیر می گذارد و درک نادرست از بازار ارز دیجیتال می تواند منجر به تصمیمات اشتباه شود.

تفاوت بین جریان ورودی و ارزش بازار

پول سرمایه گذاری شده در بازار با نام ارزش بازار وارد نمی شود بلکه به عنوان جریان ورودی شناخته می شود. ورودی پول واقعی است که وارد بازار ارزهای دیجیتال می شود. به عنوان مثال، اگر به بازار مبادلات ارزهای دیجیتال بروید و با پول موجود در حساب خود ارز دیجیتال اتریوم خریداری کنید. پول شما وارد بازار کریپتوکارنسی می شود و یک جریان ورودی محسوب می شود.

در بازار کریپتوکارنسی، ارزش بازار یا ارزش بازار از ضرب قیمت فعلی در مجموع تمام سکه‌های در گردش بدست می‌آید.

مثال زیر شما را با این دو مفهوم بیشتر آشنا می کند:

در یک جزیره 5 خانه وجود دارد. شما از این 5 خانه 3 تا خانه را 200 میلیون تومان می خرید. دو نفر دیگر از صاحبان خانه های جزیره با توجه به اینکه 3 خانه در جزیره 200 میلیون تومان فروخته شده است، خانه های خود را به همین قیمت ارزش گذاری می کنند. زیرا 200 میلیون تومان قیمت فعلی برای این بازار است.

در مثال بالا، ارزش بازار املاک در جزیره 1 میلیارد تومان (200 متر در 5) است. اما از آنجایی که تنها سرمایه تزریق شده به بازار شما 600 میلیون است و خانه همسایه شما فروخته نمی شود. مبلغ سرمایه گذاری در این بازار نه یک میلیارد تومان بلکه 600 میلیون است. بنابراین 600 میلیون تومان ورودی به بازار املاک جزیره بوده و ارزش بازار یا ارزش بازار یک میلیارد تومان بوده است.

این مشکل دقیقاً در مورد ارزهای دیجیتال مشابه است. در واقع همه سکه های در گردش با قیمت فعلی خریداری نشده اند و ممکن است بسیاری از سکه ها به دلیل پیش ماینینگ، ایردراپ یا موارد مشابه اصلا خریداری نشده باشند. بنابراین ارزش بازار اغلب بسیار بالاتر از پول واقعی سرمایه گذاری شده در آن بازار است. تصور کنید بعد از خرید خانه ها مشخص شود که 600 میلیون پرداخت شده برای خانه ها جعلی بوده است. این بدان معناست که هیچ تقاضای واقعی برای این خانه ها وجود نداشت و کل موضوع ارزش گذاری یک کلاهبرداری بود. همانطور که مصنوعی بودن جریان نقدی و ارزش بازار آشکار می شود، قیمت ها به شدت کاهش می یابد. از آنجایی که خریدار واقعی با پول واقعی بازار 200 میلیون تومانی را قیمت گذاری نکرده است، وضعیت املاک در جزیره به قیمت قبلی خود باز می گردد.

مروری بر بیت کوین در فاز صعودی بازار ارزهای دیجیتال

مروری بر بیت کوین در فاز صعودی بازار ارزهای دیجیتال

در مواقعی که پادشاه ارزهای دیجیتال، بیت کوین، وارد فاز رونق (رشد بالای بازار ارزهای دیجیتال) شده است، نرخ رشد ارزش بازار:

  • 9 بار در 5 روز در سال 2010 از 25000 دلار به 255000 دلار
  • 10 بار در 5 ماه در سال 2010 از 255000 دلار به 2.5 میلیون دلار
  • 100 بار در 2 ماه در سال 2011 از 2.5 میلیون دلار به 227 میلیون دلار
  • 110 بار در 2 سال در سال 2013 از 18 میلیون دلار به 2.13 میلیارد دلار
  • 19 بار در 5 ماه در سال 2013 از 740 میلیون دلار به 13 میلیارد دلار رسید
  • 20 بار در 7 ماه در سال 2018 از 15 میلیارد به 300 میلیارد دلار

نشت سکه به صرافی ها

اصطلاح خروجی به معنای خروج ارز دیجیتال (کوین یا توکن) از کیف پول صرافی های ارزهای دیجیتال است. برای اطلاعات بیشتر و درک صحیح اصطلاح ebb جدول زیر را ببینید.

شاخص یک مثال
کل خروجی سکه ها از صرافی ارز دیجیتال (کل خروجی) تعداد کل بیت کوین های خارج شده از صرافی ارزهای دیجیتال
میانگین خروجی سکه از صرافی (متوسط ​​خروجی) میانگین تعداد کل بیت کوین های خارج شده از صرافی در هر تراکنش
10 نشت سکه صرافی (نشت 10 مورد برتر) تعداد بیت کوین های خارج شده از صرافی در 10 تراکنش اول
میانگین متحرک 7 روزه میانگین خروجی (MA7) میانگین متحرک ۷ روزه برداشت بیت کوین از صرافی ها

تاثیر جریان ورودی و خروجی در ارز دیجیتال

تاثیر جریان ورودی و خروجی در ارز دیجیتال

ورود به این معنی است که بیت کوین های بیشتری در صرافی ها سپرده می شوند و خروجی به معنای خروج بیت کوین های بیشتری از صرافی ها است. جریان های ورودی نزولی و خروجی ها نسبت به قیمت صعودی هستند. هنگامی که مصرف کنندگان در صرافی سپرده گذاری می کنند، این کار را برای فروش انجام می دهند که باعث کاهش نقدینگی می شود. هنگامی که کاربران وجوه خود را از یک صرافی برداشت می کنند، این کار را انجام می دهند تا بیت کوین را بدون فروش آن نگه دارند.

جریان های ورودی بزرگ زمانی اتفاق می افتد که همزمان با کاهش قیمت، فروش نزولی و نزولی در بازار وجود داشته باشد. زمانی که قیمت بیت کوین افزایش می یابد و افراد بیشتری خرید و برداشت می کنند، خروجی های زیادی رخ می دهد. عرضه پول تنها عامل مضر در روند قیمت بیت کوین است. هر جفت بیت کوین به یک دارایی پولی مانند استیبل کوین (یعنی USDT، USDC) یا ارز فیات گره خورده است.

نقدینگی در صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) قابل مشاهده است، جایی که کاربران می‌توانند دقیقاً ببینند که چقدر اتریوم برای فروش در یک ارز دیجیتال خاص، مانند Shiba Inu (SHIB) در دسترس است. فرض کنید یک سکه با ارزش بازار 300 میلیون دلار داریم. نقدینگی اغلب تنها 5 تا 10 درصد از کل ارزش بازار یک ارز دیجیتال است. یک سکه با ارزش بازار 300 میلیون دلار به طور متوسط ​​تنها 15 تا 30 میلیون دلار نقدینگی دارد.

یعنی اگر 15 تا 30 میلیون دلار در بازار فروخته شود قیمت آن صفر می شود. اگر کاربر یک ارز دیجیتال را به قیمت 15 میلیون دلار با نقدینگی 30 میلیون دلار و ارزش بازار 300 میلیون دلار بفروشد، قیمت آن 50- درصد کاهش می یابد. ارزش بازار بلافاصله از 300 میلیون دلار به 150 میلیون دلار یا کمتر کاهش می یابد.

جریان ورودی در مقابل خروجی ارزهای دیجیتال

نقدینگی در CEX کمتر قابل مشاهده است زیرا خصوصی نگه داشته می شود. با این حال، همان اصول اعمال می شود و نقدینگی می تواند در صورت فروش وحشتناک انبوه تخلیه شود. بر اساس برخی برآوردها، تقریبا 80 درصد از کل عرضه بیت کوین نقدینگی ندارد. این بدان معنی است که بیت کوین با ارزش بازار 900 میلیارد دلار، دارای پوشش نقدینگی حدود 180 میلیارد دلار است که در مبادلات مختلف پخش شده است.

اگر ماینرهای بیت کوین و دیگر نهنگ ها شروع به تخلیه میلیاردها دلار ارز دیجیتال در صرافی های مختلف کنند، نقدینگی پشتوانه بیت کوین می تواند به میزان قابل توجهی کاهش یابد که می تواند بر قیمت تأثیر بگذارد. برعکس، اگر موسسات شروع به خرید میلیاردها بیت کوین و اضافه کردن آنها به کیف پول خود کنند، نقدینگی بیت کوین افزایش می یابد و بیت کوین کمتری در صرافی ها در دسترس خواهد بود و قیمت را بالا می برد.

با توجه به اینکه بیت کوین حجم بسیار بالایی در بازار ارزهای دیجیتال دارد، قطعاً اندیکاتورهای ورودی و خروجی نمی توانند دقیقاً نشانگر حرکت بعدی ارز دیجیتال مورد نظر را به شما نشان دهند، اما می تواند بهترین پیشنهاد (سیگنال) باشد. اصول اولیه

سایت های بررسی قیمت

تاجری که دانش مفیدی از بازار داشته باشد می تواند سود زیادی به دست آورد، لیست این وب سایت ها در جدول زیر آورده شده است.

وب سایت هایی که شما سود تحویل می دهد
tradingview.com
coinmarketcap.com
worldcoinindex.com
cryptocompare.com
bitinfocharts.com
bitcointalk.org

نتیجه: ورودی و خروجی دو ابزاری هستند که می توانند به شما در کسب سود بیشتر کمک کنند، اما نکته مهم در مورد این اندیکاتور این است که دقیقاً نقطه ورود یا خروج را به شما نمی دهد، بنابراین این اندیکاتورها می توانند تحلیلگران یا سرمایه گذاران ارز دیجیتال (ارز رمزنگاری) ) بازار می تواند کمک کند.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا