اخبار ارز دیجیتال

KyberSwap کمک های مالی وزارت خزانه داری را برای قربانیان هک اعلام می کند

این کمک مالی برای کاهش بار مالی افراد آسیب دیده در نظر گرفته شده است و معادل دلار آمریکا از دارایی های از دست رفته در یک نقض امنیتی است.

KyberSwap قصد دارد به کاربرانی که تحت تاثیر سوء استفاده قابل توجهی در 22 نوامبر که منجر به ضرر 48.8 میلیون دلاری برای پروتکل مالی غیرمتمرکز شده بود، کمک مالی کند. برای ارائه غرامت به افرادی که تحت تأثیر این رویداد قرار گرفته‌اند، این کمک هزینه برای کاهش بار مالی افراد آسیب‌دیده در نظر گرفته شده است و معادل دلار آمریکا از دارایی‌های از دست رفته در یک نقض امنیتی است، و این حرکت نشان‌دهنده تعهد KyberSwap به جامعه کاربر و امنیت پلتفرم است. اگرچه جزئیات و معیارهای خاص برای کمک مالی در حال نهایی شدن است، KyberSwap متعهد است که اطلاعات اضافی را ظرف دو هفته ارائه دهد.

بررسی‌های مربوط به نقض امنیتی نشان داد که این ضعف ناشی از محدودیت‌های بازه‌ای در استخرهای نقدینگی متمرکز KyberSwap است، حفره‌ای که به مهاجم اجازه می‌دهد نقدینگی را دستکاری مصنوعی کند و منجر به تخلیه قابل‌توجهی از وجوه شود که در ابتدا ۴۷ میلیون دلار تخمین زده می‌شد. اما بعداً تأیید شد که 48.8 میلیون دلار مفقود شده است، در تلاش برای بازیابی دارایی های سرقت شده، KyberSwap یک پاداش 10 درصدی به متخلف ارائه کرد و به جای پذیرش، با خواسته های غیر متعارف روبرو شد و جالب اینکه KyberSwap با موفقیت 4، 7 دلار را بازیابی کرد. میلیون ها وجوه دزدیده شده که به طور جداگانه توسط ربات های MEV شخص ثالث در طول هک گرفته شده است، این بازپرداخت جزئی و کمک های مالی پیشنهادی وزارت خزانه داری نشان دهنده رویکرد فعال پلت فرم برای رسیدگی به نقض های امنیتی است و علاوه بر این، این حادثه باعث بررسی کامل امنیت KyberSwap شد. پروتکل ها و تیم متعهد به افزایش پادمان ها برای جلوگیری از سوء استفاده های آینده است.

با ارائه کمک مالی وزارت خزانه داری، این پاسخ به بحران نشان دهنده تلاش قابل توجهی در جامعه مالی غیرمتمرکز برای حفظ اعتماد و حمایت در میان کاربران خود پس از نقض امنیت است.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا