اخبار ارز دیجیتال

OpenAI به دنبال سرمایه بالقوه بیش از 100 میلیارد دلار است

این خبر پس از آن منتشر شد که سم آلتمن از OpenAI به 2.5 میلیون دنبال کننده خود اعلام کرد که سال 2023 سال دیوانه کننده ای است که هوش مصنوعی شروع به جدی شدن می کند.

بر اساس گزارش اخیر بلومبرگ، توسعه‌دهنده هوش مصنوعی OpenAI در حال مذاکره با سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری بیش از 100 میلیارد دلار در این شرکت است و منابع آگاه می‌گویند که سرمایه‌گذارانی که ممکن است ابزار سرمایه‌گذاری در توسعه‌دهندگان هوش مصنوعی را داشته باشند، در مراحل اولیه مشارکت داشته‌اند. بحث در میان افزایش بودجه در صنعت هوش مصنوعی.

در 11 دسامبر، گزارش شد که استارت‌آپ هوش مصنوعی فرانسوی Mistral AI یک دور سرمایه‌گذاری به ارزش تقریبی 415 میلیون دلار را برای ادامه تلاش‌های خود در توسعه ابزارهای تولید هوش مصنوعی، توسعه ربات‌های چت و ویژگی‌های شخصی بسته کرده است، اما طبق گزارش‌ها، دور سرمایه‌گذاری OpenAI انجام نشده است. هنوز نهایی شده و اطلاعات مهمی مانند شرایط، ارزش گذاری و زمان بندی دور تامین مالی هنوز مورد بحث قرار نگرفته است.

او خاطرنشان کرد که در صورت تحقق، OpenAI پس از شرکت فناوری هوافضا SpaceX به دومین استارت‌آپ با ارزش در ایالات متحده تبدیل می‌شود. سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI هنوز در رسانه های اجتماعی درباره دور بودجه اظهار نظر نکرده است. با این حال، او اخیراً پستی را در X منتشر کرد و همچنین سال 2023 را به عنوان سالی که مردم شروع به علاقه مندی به هوش مصنوعی می کنند، پس از گزارش های اخیر مبنی بر سرمایه گذاری OpenAI در سایر زمینه های ابتکارات خود، تعیین کرد. استارت آپ های هوش مصنوعی ادامه دارند.

در 15 دسامبر، Cointelegraph گزارش داد که OpenAI فرآیند درخواست دومین گروه از برنامه شش هفته ای استارت آپ هوش مصنوعی خود، Converge 2 را با مجموع 15 میلیون دلار بودجه برای اعطا به 15 شرکت واجد شرایط برای این فرصت باز کرده است. جایزه 1 میلیون دلاری. هر کدام، این ابتکار از برنامه بودجه افتتاحیه OpenAI برای استارت‌آپ‌های هوش مصنوعی در نوامبر 2022 پیروی می‌کند که در آن 12 متقاضی هر کدام یک میلیون دلار برای توسعه بیشتر سرمایه‌گذاری‌های هوش مصنوعی خود دریافت کردند.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا